Převedení na jinou práci

Anonymní
9.8.13 17:23

Převedení na jinou práci

Jdu si pro radu. Docela spěchá. Vrátila jsem se po RD do zaměstnání. Mám výpověď pro zrušení pracovního místa. Nějakou dobu jsem pracovala dle svého zařazení (bt na hraně). Dnes mi bylo oznámeno, že od pondělí mám okopávat záhony. Přiznám se, že mne to docela zaskočilo. Pracovní zařazení je asistentka projekčního oddělení. Práce mi příjde trochu mimo mé pracovní zařazení a když jsem se pana ředitele dotázala, jak to souvisí s mým pracovním zařazením, okamžitě mi strhl osobní ohodnocení s tím, že mě může dát o stupeň níž. Mohu se nějak bránit. I když s firmou mám velmi dobré vztahy, tak se domnívám, že se jedná o určitý nátlak, jak se mě zbavit. Při předávání výpovědi mi ukazovali i okamžitou výpověď z mé strany. Ráda bych udržela vztahy na solidní úrovni a vše vyřešila smírem.
V pondělí to budu s ředitelem řešit a vím, že bude mít k dispozici právníka.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25324
9.8.13 17:29

A jaké máš pracovní zařazení v pracovní smlouvě?

Zaměstnanec je povinen vykonávat pouze práci, která je sjednána jako druh práce v pracovní smlouvě. Pokud mu zaměstnavatel neumožní vykonávat sjednanou práci, nemusí zaměstnanec v žádném případě dělat něco jiného. Nedostatek práce nebo nezajištění pracovních podmínek k výkonu práce jde vždy k tíži zaměstnavatele. Zaměstnanec má i v tomto případě nárok na mzdu.

Zdroj: http://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
9.8.13 17:33

Tak si vezmi sveho pravnika, budete si kvit, jinak bych to chapala jako formu natlaku z jejich strany a nebrala si servitky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.13 17:37

@momi33, technická asistentka projekčního oddělení. Středoškolská profese.

@mroe, už mi bylo tajně sděleno, že je s právníky jedna ruka. Mám ověřeno i přes inspektorát práce. Šla jsem tam jen s dotazem a v podstatě mě vyhodili, jak zjistili název firmy.
Takže bych musela najít nějakého nemístního a na to není čas.
Navíc tomu bych se opravdu ráda vyhnula. Nechci žádnou válku. Zároveň opravdu nechci okopávat nějaké záhonky. Pak půjdu fušovat do řemesla uklízečce? Jako formu nátlaku to vnímám, i když je mi tvrzeno opak.

• Nahlásit
  • Citovat
25324
9.8.13 17:55

Zakladatelko, záleží na tobě, jestli se dáš, nebo ne.
Jestli se chceš opravdu bránit, tak si najmi právníka, a jdi do toho, právo je evidentně na tvé straně.
Pak buď můžeš jít na ty záhony, nebo dát výpověď, tudíž udělat, co oni chtějí, přijdeš o odstupné, a na pracáku nedostaneš podporu.
Jo, a pokud chceš bojovat, a nestihneš si najmout právníka, tak hlavně nic nepodepisuj, oni tě tlačí, jelikož ví, že do pondělka nic nestihneš.
A mch, o jakých solidních vztazích to přesně mluvíš, když ti provádí toto? 8o :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Míša_8888
9.8.13 18:00

Já myslím že na tohle snad ani není právník potřeba. Stačí nepodepsat žádnou novou smlouvu s jiným pracovním zařazením a nepodepsat výpověď dohodou. Pak jim nezbyde než ti dát výpověd ze strany zaměstnavatele z důvodu nadbytečnosti a tři platy. :)

• Nahlásit
  • Citovat
25324
9.8.13 18:01
@Míša_8888 píše:
Já myslím že na tohle snad ani není právník potřeba. Stačí nepodepsat žádnou novou smlouvu s jiným pracovním zařazením a nepodepsat výpověď dohodou. Pak jim nezbyde než ti dát výpověd ze strany zaměstnavatele z důvodu nadbytečnosti a tři platy. :)

přesně tak! nic nepodepisovat, a vydržet!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19256
9.8.13 18:05

Mas pravo na pozici dle smlouvy a plat dle smlouvy. Osobni hodnoceni ti myslim snizit muzou, ale mam za to, ze to neni zas tak jednoduche. Ja bych si toho pravnika teda vzala, klidne odjinud, tohle nemuzes prohrat.
Pokud to nestihnes, nic nepodepisuj, se vsim, co se na tebe snazi hodit, totiz musis souhlasit, jinak je jejich jednani protipravni. Osobne myslim, ze kdyz ukazes, ze se nedas zadarmo couvnou, protoze tohle je skutecne mimo jejich prava.
Ale spousta zamestnavatleu se snazi zamestnance zahnat do kouta a ti pak povoli, byt by s pravnikem nemohli prohrat.
Stala bych si na svem a rekla, ze bez souhalsu sveho pravniho zastupce nic nepodepises a basta. A e ten bude az v treba ve stredu( nebo jine datum, ktere se ti hodi, dokdy nekoho asi sezenes).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.13 18:25

@momi33, solidní vztahy - tak to nazval sám nejvyšší. Řekl mi to můj bývalý šéf, který mi vzápětí volal. Snažím se psát co nejkorektněji, aby se to případně nedalo použít proti mně. Jsem jediná, která se vrátila z RD (byť dočasně). Ať to prý raději vydržím.

@Míša_8888, už mi běží výpovědní lhůta. Výpověď pro zrušení pracovního místa. Spíše jim jde o to pitomé odstupné. I když tvrdí opak.

Podepisovat nic nehodlám.

@mroe, při přednástupní schůzce mi ekonom řekl, že dostanu základ. Proto sem valila oči, když začal ředitel mluvit o osobním ohodnocení (v tom okamžiku to byla jen výhružka). Pak jsem volala řediteli (už nebyl v kanceláři), slušně!!! jsem se ho zeptala, jak nařízená práce souvisí s mým pracovním ohodnocením. Pak jsem ho chtěla požádat, ať mi to dá písemně (nestihla jsem). Hned mi oznámil, že mám dole osobní ohodnocení (první výplatu mám teprve dostat) a prý to dořešíme v pondělí a položil telefon. Pak mi volal můj bývalý šéf a snažil se mi promluvit do duše.
Zdá se mi, že tu něco smrdí.

Nejhorší je, že mám fakt strach, abych nějaké místo sehnala. Ředitel je opravdu velké zvíře na okrese. Zná se snad s každým. Ráda bych to vyřešila korektně. Nějakou oporu v zákoně hledám. Co jsem zatím našla v zákoníku práce, tak by mě neměli mít právo jen tak přeložit.
Ale něco se mi plete, že o stupeň níž bych mohla jít. Ale nevím, kde dostává tu jistotu. Nevíte o tom něco? Nebo to bylo zrušeno a jen nemají aktuální informace?
Díky všem za podporu. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
25324
9.8.13 18:28

Zakladatelko, s tím platem je to tak, že o prémie-pohyblivou složku asi přijít můžeš, ale platové zařazení, to máš ve smlouvě, na to ti nesmí sáhnout, tam taky nic nepodepisuj.
Fakt vydrž, právo je na tvý straně.
Mch, a kdyby ti napsal nějaký posudek, tak to je taky napadnutelný, pokud s tím nebudeš souhlasit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.13 18:33

@momi33, že přijdu o pár kaček je mi jedno. Menší plat už mít snad ani nemůžu. :oops: Tak asi tak. Jsem rozhodnutá vydržet. Už jen proto, že mi to „smrdí“ tím, jak volal mému bývalému šéfovi a ten mi říkal, co se může stát. Podle mne, dostal instrukce a jen předával dál.
Díky moc za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
25324
9.8.13 18:35

Zakladatelko, vydrž, a pak dej vědět, jak jsi dopadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9511
9.8.13 18:42

Já z toho chápu, že už výpověď pro nadbytečnost zakladatelka má, tudíž 3 odstupný jí dát musí + 2 za výpovědní dobu :think:.
Je varianta jít na neschopenku a ukončit jí k poslednímu dni výpovědní doby a napsat vyjádření, že na prodloužení výpovědní doby netrváš a už bys tam nemusela :think:.

V žádném případě tě nemohou převést jinam bez tvého souhlasu, když máš ve smlouvě napsáno technická asistentka projekčního oddělení - takhle hezky konkrétně, tak ti musí dát přesně to samé. Nejlepší by bylo, kdybys měla svojí pracovní náplň.

Pokud práci nemají, pak jsou to překážky na straně zaměstnavatele, za co máš nárok na 100% platu. Nevýhoda je, že si to v práci odsedíš bez práce, že tam musíš pracovní dobu být a vydržet ten tlak.

Jako myslím, že pokud to takhle zkoušejí, tak to bez boje nepůjde.
Já to mám zrovna za sebou, nedala jsem se.
Mě se snažili přeřadit na uklízečku bez mého souhlasu a hezky si tam napsali podle §41 odst. 3, což je absloutní nesmysl a zaměstnavatel na to právo nemá. Pokud by na tebe zkoušel toto, tak je to protiprávní.
Všechno si nechávej dávat písemně.
Kdyby tě chtěli tlačit něco podepsat, tak musíš mlít to samé, že trváš na práci dle pracovní smlouvy a klidně to do toho lejstra připsat rukou, že s tím nesouhlasíš a trváš na práci dle pr. smlouvy.

Navíc zaměstnanec nesmí vykonávat práci, na kterou nebyl najmut a pokud by ti takovou nadřízený přiřadil, tak jsi na to povinná upozornit. Kdyby se něco stalo, tak řeknou, že jsi dělala, co jsi něměla ve smlouvě. :think:

Dát někomu okamžitou výpověď zase tak snadné není.

Já měla najmutou svojí právničku. Můžu dát kontakt, kdybys měla zájem.
Holčina odtud z diskuzí ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.13 18:53

@PeBa, díky moc. Chápeš správně. Je to tak, jak píšeš. Pozici mám přesně specifikovanou. Tvářit se jako zaseknutý gramofon umím. Mám v tom praxi (dvě děti).
Já se jen ozvala a jsem bez osobního (přežiju). Už předtím jsem se snažila si vše hlídat, abych neměla průšvih. Teď vím, že budu muset dvojnásob. Podle mne mě jen nechtějí nechat doma. Díky moc za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.8.13 20:06

Vzala jsem si advokáta. Přes víkend se napsal dopis, který byl odeslán včera večer. Ředitel vzbudil o půlnoci právníka, jak byl vytočený. O tom, jak seřvaný byl můj bývalý šéf ani nemluvím.
Dnes bylo utkání na dvě kola. Ráno a odpoledne. Dostala jsem nabídku zůstat, dělat přiřazenou práci, pracovat (něco administrativního, cca 3 týdny) nebo odejít na dohodu s dvěma platy + odstupné. Vzala jsem poslední možnost. Prý zítra nemám chodit a ukončí se to ve středu. Já větřila průser, tak jsem se s tím a i s výsledkem jednání svěřila právničce. Mám za každou cenu dojít do práce. Jinak by byla absence.
Ještě před druhým kolem mě šéf úpěnlivě prosil, ať to nedělám. Prý už ve městě neseženu práci. Ať myslím na děti. Bylo mi (a stále je) špatně.
Je mi zle z toho, co zaviní jeden pitomej dotaz… Kde to žijeme?!
Omlouvám se, ale musím se vypovídat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama