Razítka pro úřad práce - mám sbírat?

3893
6.8.13 21:31

razítka pro úřad práce

Zdravím.
Jsem absolventa VŠ ale nenašla jsem bohužel zatím žádnou práci a tak jsem k 1.8 musela na pracovní úřad. Tam si okopírovali diplom, odevzdala jsem vyplněný formulář, dali mi další termín kdy mám přijít a odešla sem. Žádný informace mi nedali ani zda si hledám práci prostě nic. A teď nevím, zda když chodím na pohovory, tak zda mám nosit na úřad práce nějaká potvrzení, popřípadě jaká. Pochopila sem, že většinou mají ti lidé nějaké knížečky na ty razítka pro pracák, ale já nic nedostala. Nevím jestli se ty razítka,,sbírají" třeba až po nějaké době na ÚP nebo hned.
Prosím, poradíte mi někdo?
Práci samozřejmě hledám jak se dá, a nejsem vybíravá-i když mám VŠ, posílám životopisy i na prodavačku a tak podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
6.8.13 21:33

Já jsem si všimla, že to dostává jak kdo. Mně se vždycky akorát ptala, co jsem našla, já jsem si psala seznam, kam jsem všude poslala životopis, kdo se ozval, kam jdu na pohovor, jí to stačilo, přerušila mě většinou vždycky u třetí firmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995

Jinak jsem si všimla, že v mém okolí razítka museli nosit hlavně ti, co sami moc velkou aktivitu při hledání práce nevyvíjeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459

Ne, nemusíš nic nosit. Někdy dostaneš přímo „doporučenku“ na určité místo a tu pak potvrzenou musíš donést zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
888
6.8.13 21:34

@rasataka - Neplaš, žádná razítka nepotřebuješ :) Až po delší době by Ti dali nějakou,,aktivitu", kde musíš obvolávat, obcházet zaměstnání aby věděli, že vynakládáš snahu a zapisovat název firmy a kde si na ni přišla do zvláštního papíru, který by Ti na ÚP dali. Myslím cca po 5 měsících. Kamarád to tak nedávno měl. Do té doby je pouze na Tobě, jak a kde hledáš práci. Tak přeji ať se nějaká vhodná objeví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
6.8.13 21:36

@rasataka Ty jsi PA? Nemýlím se?

Příspěvek upraven 25.02.15 v 07:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:37

To jste mě moc uklidnily-děkuju :hug:
Přeci jen s námi nikde nikdo neprobíral jak to chodí na řadu práce a nerada bych měla potíže. Ten seznam si určitě budu psát- to je dobrý nápad. do té doby bych určitě zapomněla kam všude jsem životopis posílala prtože tak ze 70% se nikdo zpětně neozve :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
6.8.13 21:38

Prokazovat své aktivní kroky při hledání zaměstnání lze všemi způsoby. Jednotný formulář na to není. A razítka se nesbírají a ani nejsou třeba. Stačí, když si vytiskneš na jakou adresu jsi posílala CV, nebo si uděláš tabulku a budeš si psát, kde jsi se zajímala o práci. Stačí datum, název firmy, výsledek jednání (např. plný stav, nedostatečná praxe, ještě se ozvou, bude druhé kolo pohovorů…). A jinak určitě jsi při evidování obdržela poučení (myslím, že to byl jakýsi modrý papír), kde jsou povinnosti uchazeče o zaměstnání, tam by to mohlo být rozepsané více. Pracovala jsem na sociálce, ale už je to 2 roky zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:39
@danyk píše:
@rasataka Ty jsi PA? Nemýlím se?

Nemýlíš se :) Pokud to má spojitost s tou čajovnou, tak ta neklapla, alespoň prozatím :( Otřevřeli tu totiž teď úplně novou a už tu jsou 3 a do jiného města prozatím nemůžem kvůli bytu, který splácíme ještě cca 3 roky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
6.8.13 21:39

Volné místo PA v Roudnici nad Labem
http://www.pnsp.cz/…ovnich-mist/
EDIT teď si říkám, proč si myslím, že jsi z Prahy. Možná jsem se sekla

Příspěvek upraven 25.02.15 v 07:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:40

@Apaji To jsem dostala, ale právě tady o tomto tam nic není. A kdosi mi říkal, že právě někde chtějí ty razítka, že se o práci zajímám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:42

@danyk Jsem z Jihlavy a jelikož manžel tady má práci na dobu neurčitou a plat dobrý, nemá smysl se stěhovat. Oba by sme dostali na dobu určitou a kdo ví co by bylo dál. Takto je nějaké zázemí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:43

A jinak v Jihlavě mám žádosti v nemocnici na všechna oddělení kde by mě mohli přijmout, ale je plný stav :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
6.8.13 21:45

@rasataka nemyslela jsem, aby ses stěhovala, ale nějak jsem měla, že jsi z Prahy nebo tak nějak a o tomto jsem věděla, tak jsem to napsala. Z Jihlavy je to fakt daleko.

Příspěvek upraven 25.02.15 v 07:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
6.8.13 21:47

@danyk Aha, to bohužel nejsem :( Ale snad se někdo ozve, životopisů mám rozeslaných spoustu, pár pohovorů za sebou taky, ale vždycky v tom byl háček-například chtěli abych si udělala živnost na prodej něčeho, nabízet pojistky a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama