Preventivně nedat do školky?

Anonymní
1.2.20 16:33

Preventivně nedat do školky?

Anonymní kvůli rodině, už tak jsem za hysterku.

Mám dceru ve školce a mladšího syna doma.
Je u nás asi jako všude chřipkova epidemie. Školka zůstává otevřená, hygiena v pátek rozhodovala dopoledne o zavření ale zůstává otevřená asi budou čekat v jakém počtu dorazí v pondělí.

Mám strach že se tam dcera nakazí a nejraději bych si ji nechala rovnou doma. Jsme teď po promarozenem podzimu a zimě doma všichni v pořádku a já už nemám sílu zase řešit nemoc a co ctu tak tady rádi opravdu vysoké horečky a nemoc má dvě fáze kdy se v půlce dítko zlepší a pak se najednou znovu zhorší a horečka se vrátí…

Manzel se na mě dívá jako na blázna že chci mít doma skleníkové děti, jenže on je pak neleci, vše samozřejmě řeším já, v noci také k dětem stávám já. Mladší se ještě kojí takže jsem pak při nemoci téměř celou noc vzhůru a když nevstavam k mladsimu, řeším stav starší dcerky…jako poslední to chytnu já a starám se o všechny i nemocná a že to byl letos opravdu nářez. Nemáme ani očkování protože přes nemoc nebylo kdy.

Představa že opět marodime mě děsí, místo toho si dceru můžu nechat doma, chodit do lesa za barakem na procházky, vyrábět doma něco pro zábavu atd.

Omlouvám se za odklad a ted tedy hlavní dotaz :mrgreen:

Je tu ještě někdo kdo si nechává dítě preventivně doma, protože tu možnost má? Vím, že si to samozřejmě ve finále rozhodnu podle svého, ale zajímá mě zda jsem opravdu tak nepricetna :P

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7140
1.2.20 16:37

Já vždycky byla proti, ale příští týden syn zůstává také doma. Celý týden marodil, měl ošklivý kašel, ale vše bez teplot. Chytla to od něj půlroční dcera a ta k tomu má skoro čtyřicítky. Chci, aby se dali pořádně dohromady a ne aby hned zase přitáhl chřipku domů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.20 16:37

Když máš tu možnost, nech ji doma. Proč tomu chodit schválně naproti. Chřipka je humus, není o co stát…Pak Ti to bude líto, až budou marod oba. Bohužel Ti to může domů přinést chlap, ale to už se nedá nic dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17149
1.2.20 16:38

Tak v době chřipek, pokud bych měla možnost, tak bych si nechala dítko doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1768
1.2.20 16:41

Ahoj, já si nechávám syna doma. Bývá často nemocný. Minulý týden měl zase kašel s teplotama. Byl doma celý týden a ještě 14 dnů doma bude i když už vypadá v pohodě. Když máš tu možnost, klidně bych nechala dítko doma preventivně…Já to dělám hlavně před Vánocema, prázdninama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18052
1.2.20 16:41

Hele nechala bych syn tohle přinesl ze školy takže minulá neděle a pondělí skoro 40 horečky a šílený kašel ve středu a čtvrtek mladší syn a hurá já odedneška to samý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26277
1.2.20 16:42

Nechala bych doma. Syn je předškolák a mám ho u babičky. Byl ve školce po Vánocích jen týden a odpadl (nebyla to chřipka). Aktuálně se z toho už vyhrabal, ale do školky ho nepošlu. Odmítám řešit další nemoc. Z chřipky mám velký respekt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6036
1.2.20 16:48

Já bych si dceru doma nechala. Školka je u vás jen možnost, není nutné tam dceru dávat vůbec natož v době chřipkové epidemie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
1.2.20 16:53

Taky sem nechávala doma, třeba i skoro celej červen, když jsme pak letěli na dovolenou. Když byla možnost, nemusím za každou cenu rvat dítě do školky, když sem doma s druhým. Bohužel teď už možnost nemám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
780
1.2.20 16:56

Když máš tu možnost nechat ho doma. Nechala bych, vím že to tak některé maminky dělají. Přijde mi to rozumné. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
1.2.20 16:56

Taky ted budu nechavat dcerky preventivne doma a to musim resit jejich hlidani. Chodime s manzelem oba do prace. Bude hlidat na stridacku babicka s dedeckem. Jedna dcera je po zapalu plic a druha po zanetu prudusek. Tyden uz jsou zdrave, ale do skolky je nedam jeste min. dalsi tyden, mozna i 14 dni. Nestoji mi to za to, aby zase dotahly kasel nebo neco horsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
789
1.2.20 17:00

Taky mam doma kojence a pristi tyden zustava starsi doma, pac chripku sice muzeme chytnout kdekoliv, ale proc tomu jit naproti, kdyz v detskem kolektivu je nejvetsi sance. A hned ten dalsi tyden jsou u nas prazdniny, tak doufaaam, ze do ty doby se to uz uklidni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9663
1.2.20 17:03

Já bych asi také nechala, u nás naštěstí teď budou jarní prázdniny, tak snad to po nich bude lepší, ve čtvrtek jich byla ve školce půlka. Na druhou stranu se tomu podle mě stejně moc nezabrání. Dceru jsem takhle izolovala říjen, listopad a rýmu přinesl manžel z práce a dcera z toho pak měla oboustranný zánět středního ucha :roll: když už se z toho dostala nakráčela švagrová a přitáhli rýmu znovu. Tím jsem chtěla říct, že izolace od školky je sice fajn, ale pokud něco přinese někdo z rodiny nic stejně nezmuzes…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13621
1.2.20 17:05

U nás to má zbytek rodiny - já chodím doma preventivně v roušce, sanytol je můj nejlepší kámoš a do ložnice mi nikdo nesmí..Skolilo to i manžela, jinak chlapa z ocele..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.2.20 17:08

Holky děkuju, dcera je už predskolacka, proto do školky chodí, jinak byla doma se mnou, byla jsem do 4 let, pak se narodil syn a teď šla poprvé rovnou do předškoláku. Školku miluje a doma samozrejme zůstat nechce :roll:
Jsem tomu ale víc než nakloněna ještě po přečtení komentářů, že opravdu nejsem tak mimo :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama