Preventivní široké balení

lebambule
5.12.19 14:16

Preventivní široké balení

Dámy, prosím o aktuální zkušenosti, starší diskuze mne nespokojily. Dnes jsem byla s malym na kyclich, nález ok, ale kdyz jsem rekla, ze byl koncem panevnim a řezem, tak mam do konce šestinedělí preventivně balit na široko. Nejsem z těch, co neposlouchaji doktory, ale pri hledání návodu, jak balit, jsem narazila i na to, ze preventivní balení je překonáno a nedela se. Tak úplně nevim. Nalez v poradku a mam ho balit a ja se bojim, abych to delala dobře a ani nevim, proč to mam delat, kdyz je v pořádku. Mate některá aktuální zkušenosti? Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13279
5.12.19 14:27

@lebambule

Ahoj,

Myslím, že to nebude od věci, spousta holek látkuje, což je prakticky široké balení a dětem to neuškodí ;) spíše je to pro některé děti nepohodlné a jiné ty nožřky u sebe vůbec nemají.

Osobní zkušenost nemám, já holky nelátkovala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
5.12.19 14:28

Vygoogli článek Mudr. Jansy ortopeda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6048
5.12.19 14:29

Jestli to máš mít jen preventivně, dělej jak já (my měli nařízeno) dvě jednorázovky na noc a bylo. jadýrka a vše co mělo bylo ve 4m OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.12.19 14:31

@lebambule aktualni ano, byt maly nebyl ani KP a tedy ani sekci, ale na ortoped dal siroke baleni vsem detem az do 3.kontroly u nej, coz nam vyslo uz v podstate 4 mesicich maleho☹️ Bylo to pres leto navic, vedro jak hrom a jeste davat diteti, kteremu nic neni, plenu pres plenu…prvni asi 3 tydny jsem poctive balila, pak uz mene a nakonec ne a dr stale rikal, ze super to mame ty kycle a neni problem, takze ja nevim, moc jsem to nedodrzovala (spis vubec) a maly je uplne ok, protoze byl ok od sameho zacatku. Jako 6 tydnu to vydrzet muzete, zkazit na tom neni co, jen latkovou plenu prelozit tak natrikrat na sirsi pruh a davat pres jednorazovku, ted nenu vedro, a tak malym mimcum to ani nevadi, ale uprimne za me efekt nula nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16457
5.12.19 14:34

Preventivne bych to nedavala, nekteri ortopedi dava siroke baleni od stolu všem dětem, ještě je ani neviděli…jako asi tim neublížíš, to už bych raději nosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875
5.12.19 14:37

Já rodila dvojčata v jiném kraji než bydlím, při propuštění z porodnice o širokém balení nikdo nic neříkal (a že jsme jinak těch doporučení a opatření měli :roll: ). Po měsíci kontrola už u nás v nemocnici a dr. povídá „vše v pořádku, pokračujte dál v širokém balení“. 8o No nebalila jsem a mají nožky jak víno ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
5.12.19 14:39

Osobně bych balení dávala, tím se rozhodně nic nezkazí.

U jednorázových plen nás strašili tím, že to klukům vadí na varlata, takže dvě jednorázové pleny bych nevolila z toho důvodu + navíc mi připadá, že jsou hodně tenké a toho širokého balení člověk nedosáhne.

Syna (KP, císařem) jsem měla v jednorázovce kvůli vyměšování, v bodyčku / dupačkách, a přes to látkovou plenu a ortopedický držák plen: https://www.babyrenka.cz/…-drzak-plen/ Ten jde s trochou šikovnosti ušít i doma, takže není třeba ho kupovat + udělá hodně muziky za málo peněz. Látkovou plenu lze pořídit i nějakou bazarovou, pokud doma nemáte, nebo použít nějaký jiný pruh látky, pokud nechceš extra kvůli kyčlím kupovat.

Z hlediska vývoje kyčlí bych to preventivně dala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
5.12.19 14:40

U syna nám to chválili, že má pak kyčle ok. Jemu to jako miminu nevadilo, já spíše řešila, že jak měl vycpaný zadek, tak v postýlce ho měl výš než hlavu :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21059
5.12.19 14:47

Já bych řekla že to spousta doktoru dává každému dítěti. Ale ono to bude jedno, kdyz to vezmu ze svoji zkušenosti, starší syn žádné abdukcni balení nikdy neměl, kyčle měl v pohodě ve 4 měsících. Mladší je na latkovkach, nosím v šátku, tak bych řekla jak bude na tom líp a ono houby, ještě v 7 měsících nemá jadyrka v kyčlích ok :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
530
5.12.19 15:21

Nám u dcery porod koncem pánevním, proto císař a o žádném preventivním širokém balení nikdo nic neříkal. Naopak druhá dcera měla jiného doktora a ten nařídil široké balení preventivně. Pak jsme šli s dcerkou na rehabilitaci kvůli skráceným svalům na jedné části těla a fyzioterapeutka naopak široké balení zakázala, kvůli zvedání nožiček, i mi to na dcerce ukázala. Že to dítě pak nemůže pořádně zvedat jen nohy a zvedá jakoby i zadeček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
5.12.19 18:40

Děkuji za informace. Nakonec jsem si z toho teda udelala takovej kompromis, ze do konce šestinedělí budem teda na noc balit na široko, koupila jsem držák na ty pleny, i kdyz teda za krvavejch 199 Kč, ale zase hned. At mam čisté svědomí, ze jsem nezanedbala doporučeni lekare. :wink:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat