Režim 6 měsíčního miminka

35
5.12.19 09:00

Režim 6 měsíčního miminka

Ahoj maminky, 7.12 máme ukončí 6 měsíc budeme začínat 7. Chtěla bych se zeptat jaký máte režim a co takhle vaše štěstí papaji. Mě se prcek budí okolo 6h na jidlo vypije 150ml, poté ještě na hodinu usne. V půl 9 mi chodí ještě spinkat tak cca na půl hodiny maximálně. V mezi 9-10 dávám mléko ale docela mi ho začíná odmítat nechce ho a plive. Když dám přesnídávku sní ji celou. Poté jdeme na procházku kde povětšinou spinká Mezi 12-13h má příkrm zatím mu domácí strava nechutná ale zkoušíme každý týden dát domácí zatím bezúspěšně. Okolo 14h jdeme na procházku. 15-16 dávám přesnídávku nebo banán nebo jablíčko. Občas si jde okolo 17 lehnout spí max pul hodiny. Mezi 18-19 hodinou koupeme pak dostane mlíčko nebo kaši vypije 180ml a jde spát. Samozřejmě se mi budí v noci někdy ve 12 někdy v půl 2 vypije 150 a spí dál. Samozřejmě mezi jídly dostává pití většinou čaje nebo ovocné šťávy ředěné vodou. Jaký režim mají vaši ratolesti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14
5.12.19 09:14

My uz mame ukonceny sesty mesic. Mala se mi budi 6:30-7:00 (dnes vyjimecne spala az do osmi). Dam UM 165ml, pak si hraje a ja mezitim uklidim. Kolem 10-11 davam ovocnou presnidavku + vodu nebo stavu. Na obed (13h) mame zeleninovy prikrm. Odpoledni svaca (16h) zaciname davat kasi nebo presnidavku + UM. Koupeme kolem pul sedme a po sedme davam do postylky, dam ji ovocnou kapsicku (vetsinou sni 1,5), protoze mliko mi uz moc vecer nechce, odkopava mi ruky. A pak usne sama a spi celou noc bez jidla. Jinak pres den chce spat vetsinou tak hodku pred jidlem, takze vzdy pred svacou, obedem a svacou uspim v ruce a spi mi pokazde asi 40 minut. Ven chodime vetsinou az po obede, nekdy i po dopo svacine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20634
5.12.19 09:40

Mám o měsíc staršího, žádný pevný režim nemá. Ráno vstáváme kolem 7, dá si presnidavku, pak si hraje, já něco dělám doma, nebo jdeme ven. Po poledni oběd, pak vyzvedavam staršího ze školky, pak si děti hrajou spolu, jak pride chlapa z práce tak si malého přebírá on, kolem 7 koupání, pak večeře a kolem 8 chodí spát, někdy i dyl. Přes den toho moc nenaspi, sem tam nějakou půl hodinku v kočáru nebo houpatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
5.12.19 09:48

A dáváte dětem nějaké jogurty? Říkali mi když odmítá mlíčko mám pomalu zařadit jogurty jen nevím jaké bych měla malému dávat 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
5.12.19 09:56

@NiRezek Me bylo receno od pediatricky az kolem 7.-8. mesice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
5.12.19 09:58
@Džejn2905 píše:
@NiRezek Me bylo receno od pediatricky az kolem 7.-8. mesice.

Mě právě pediatrička řekla začínajícím 7 měsícem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
5.12.19 10:24

Náš malej má kolem 8-9 mleko. Okolo 10 jsem spinkat, spí cca hodinu a půl. Kolem 12 má zeleninovo masový příkrm, pak si hraje. Potom jde zase spinkat kolem 13-14 hodiny někdy až na 2 hodiny. Pak má ovocnou svačinu (banán, jablko…) jdeme ven, tam si zase zdrimne a když přijdeme dostane kaši, pak kolem 19 hodiny koupeme, dostane mlíčko a jde spinkat. Vzbudí se kolem 5 na mlíčko a pak spinká do 8-9 hodiny. :)
A jogurty mám podle doktorky dávat až kolem roka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
5.12.19 14:41
@NiRezek píše:
A dáváte dětem nějaké jogurty? Říkali mi když odmítá mlíčko mám pomalu zařadit jogurty jen nevím jaké bych měla malému dávat 🙈

Bily jogurt Hollandia nebo bily recky jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 08:49

Režim miminko 6 měsíců

Ahoj maminky,
Jdu si pro radu. Už dlouhodobě bojujeme s večerním probouzením. Dcerka (6 měsíců) se mi cca po 1-2 hodinách po večerním usnutí budí. Někdy tam stačí několikrát jít a dát jen dudlík ale někdy je prostě vyspaná a kouká kde že je ta zábava :) Kolikrát usíná opravdu v pozdních hodinách.
Ráno vstává kolem 8:30-9:00 (což je logické, když chodí spát pozdě) -dostane UM, kolem poledne ma zeleninu, a potom má cca po 3-3,5hod UM. Ovoce budeme teprve zařazovat a kaši večer nedávám jelikož naše holčička rozhodně nestrádá, a tak mi to doktorka nedoporučila. Kolem 19hod. Je koupání a ve 20hod. Uz je v postylce. Usne většinou hned ale vždy se probudí. (Doktorka mi doporučovala davat spát později- to byla katastrofa)
Napadá mě, budit ji ráno např. v 7hod.. a zkusit jí zvyknout na jiný režim..
nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? U pediatra jsem se moc rady nedočkala.
Moc vám předem děkuji :) Michaela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
12.1.21 08:56

Já bych ji zkusila ráno budit. Popř. ještě mě napadá jak ti spí odpoledne? :think: Rozhodně bych nedávala spát později, to je cesta do pekel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 09:02

@Májovka1234
Po obědě usne jen někdy, spíš spí třeba od 15hod.. a někdy i dve hodiny, je to pokaždé jinak.. a před obědem si někdy zdřímne třeba na pul hoďky..
já bych byla právě ráda aby měla pravidelný režim, tohle je náročný :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
12.1.21 09:05

@MichaellaBe ja si myslím, že je to jen další spankova fáze a trvala bych na zajetých ritualech. U nás takhle probíhalo probouzení po cca 4-5 hodinách spánku u obou dětí. Vždycky to trvalo tak měsíc a srovnalo se to. Ale já byla neoblomná. Ležela jsem tam s nimi potichu ve tmě a čekala, až usnou. Pak přišly na to, že je lepší v noci spát, než čumět do tmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 09:09

@Aduš8 me i napada, ze to ma proste vsechno posunuté… jakoby rano začínala “svacinou” kdyz vstava v 8:30. Spat nejde po o ale az po odpoledni svacine a vecer kdyz se probudí tak pak spi az po dalším mliku ktere ma kolem 23-24 hodiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.21 09:12

A trva to asi od 3 měsíců… do 3. Měsíce spala večer hezky jelikož přepaden hodně plakala, a trápilo ji bříško…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10432
12.1.21 09:18

Já bych ji zkusila nedávat spát před obědem a odpoledne ji dát spát dřív a zavést jen jeden spánek. Ráno zkusit budit, ale ne najednou o hodinu, ale posunout třeba po 15 minutách. Na druhou stranu, v 8.30 mi zase tak pozdě na vstávání nepřijde. Pro mě je tohle scifi, moje děti chodí spát v půl osmé, ale zase vstávají mezi 5. a 6. Jsou tedy starší, ale mají to tak už od miminkovského věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat