Prevítem snadno a rychle

174
2.12.06 11:39

Prevítem snadno a rychle

Ahoj !
Když koukám, jaký má úspěch diskuse o největších trapasech, napadlo mě nadhodit téma - vtipy a průpovídky na naše malé miláčky darebáčky :D Myslím, že v tomto fuj inverzním počasí a předvánočním shonu každé zasmání přijde vhod, co vy na to ?
Tak začínám:
Recept na vánoční cukroví
Pusť troubu.
Ukliď z linky umatlané skleničky, lego a papírky od bonbonů.
Připrav mísu a suroviny. Vylouskej ořechy, odměř mouku a cukr.
Vyndej z mouky puzzle.
Odežeň děti a umyj z nich mouku.
Vezmi vejce.
Podej manželovi pivo.
Vrať se, odežeň děti, vezmi hadr a utři rozbitá vejce. Vezmi jiná vejce a vyklepni je do mísy. Zvedni telefon.
Odežeň děti, zameť střepy z mísy, vytři podlahu.
Vezmi jinou mísu. Zadělej nové těsto.
Najdi rum. Odejmi rum manželovi.
Odežeň děti a umyj z nich rozpatlané kousky těsta.
Plech vytři tukem.
Podej manželovi tlačenku.
Vrať se, sundej z plechu ořechové skořápky.
Podej manželovi noviny.
Vrať se, odežeň kočku dojídající zbytky těsta. Zavolej veterináři.
Vezmi si prášek.
Umyj podlahu, stůl, židle, nádobí, ledničku, sporák, zdi, děti a kočku.
Vypni troubu.
Jdi do cukrárny.
Přines cukroví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

174
2.12.06 11:41

A ještě jeden:
První dva roky strávíš tím, že učíš dítě chodit a mluvit. Dalších šestnáct let tím, že mu říkáš, ať si sedne a mlčí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
2.12.06 20:34

Pro ty z Vás, kteří neznají Krocana na whisky! Doba přípravy 2hod 40min! Zaručeně vyzkoušejte!

Postup přípravy receptu:

Koupíme pětikilového krocana (pro šest osob) a láhev whisky. K tomu sůl, pepř, olivový olej a proužky špeku. Krocana poklademe špekem, zavážeme, osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Předehřejeme troubu na 200 °C. Nalejeme si sklenku whisky a připijeme na úspěch díla. Poté uložíme krocana na pekáč a vložíme do trouby. Nalejeme si dva bleskové panáky whisky a připijeme opět na úspěch díla. Po dvaceti minutách nastavíme termostat na 250 °C, ať trouba pořádně bručí. Dáme si další tři whisky. Po půl hodině ptáka otočíme a nadále bedlivě hlídáme. Občas se chopíme flašky whisky a nalejeme si do řepy. Po další půlhodince se opatrně vydáme k lince a krocanua prodočíme. Přitom dáuáme bacha, abyzmese neupálili uo ty agrezivní dvéře vod trouby. Si dalších pěét nebo zedm fixki vevnitř sklenice si a pak a tak. Kruvacana pečem další dři hodinkýý (ale je to vcelku fuk) a každých deset minud dem čúrat. Je-li to aáspoň drožku možný, dolezem ke sforáku a úytáhnem troubu z krozana.

Dopřejem si ježdě jedoóo loka a znoúua se pokuzíme tu mrchu dostad uen. Zvvédnem tóo prokladýo ffóógla ze zeměéa prrrrrrrrdnemho na boddnos. Dáúuúáme uéélkýho majzla na uk louznutí na zamaštťěnýým liionúlluélu. Néllsze-li tomu zabránid, szskuszszsimesze zsznoúúa póószszsdááuitna nohýýýáááaúú uonojetostejnějedno !!!!!! Trošku se prospíme. Príští den sníme krocana studeného s majonézou a s aspirínem.
Dobrou chuť a příjemnou zábavu při vaření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
3.12.06 01:11
Camilla píše:
A ještě jeden:
První dva roky strávíš tím, že učíš dítě chodit a mluvit. Dalších šestnáct let tím, že mu říkáš, ať si sedne a mlčí :D

Svatá pravda!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
3.12.06 10:52

Napadlo mě, že bysme mohli přidat ještě zážitky s našima drobečkama, těch máte určitě fúúúru !
Vysněné setkání s babama
Právě jsem překlepala šestinedělí, když jsem se domluvila se 2 kámoškama, že dáme spicha. Obě jsem dlooouho neviděla a tak jsem se šíleně těšila.
Sešli jsme se v bytě jedné z nich, 3 ženské a 5 dětí v rozmezí 6t - 3r. Načasovat jsme to museli podle jejich drobečků, kdy jí a kdy jdou spát, jen já si hlavu nedělala, malá spala i jedla nepravidelně a nakojit ji můžu v poho. No, beruška mi začala řvát hlady, sotva jsem řekla holkám ahoj. Neva, zajdu s ní do ložnice a za 10min jsem zpátky, zatím mně postavte na bezkofein.kafčo. Tak jsem se odebrala nakojit ten uzlíček.Papala hezky sotva minutu,pak se začala kroutit a jéje, prc,prc a do toho žbluňkavý zvuk, šmarjá, teče jí to kalhotama :roll: .No nic, tašku s přebalením jsem měla po ruce, tak jsem ji odtrhla od prsu, přebalíme a pak se dopapá.Po rychlém přebalení jsem ji opět přiložila,jenže po chvilce se začala zase kroutit a znovu prc,prc,žbluňk a cítím, jak mně to teče po ruce a na kalhoty :evil: ! To už jsem musela rozdýchat, ale vytáhla jsem další plínu a dvacet vlhčených ubrousků tu spoušť spravilo. Takže třetí pokus, papáme, prdíme a znova. To snad ne ! Tak malou rozbalím, tentokrát to nevyteklo, dobrý. Čekám 5 minut, na žádné další kakání to nevypadá. Sahám teda pro poslední čistou plínu a než se otočím ....... z prdelky gejzír jak v termálech a zelenožlutá tekutina na mojí halence, povlečení, prostěradle a proteklo to i na matraci 8O . Bože můj, prooooč :twisted: !!! Volám kámošku a šíleně se omlouvám, že jsme jí zaneřádili ložnici. Cítím se příšerně a pomáhám uklízet. Od mého odchodu na 10ti minutové kojení uběhlo 1,5 hodiny. Druhá kamarádka se zvedá a že bude muset jít, malá potřebuje jít spát. I ta první se omlouvá, že to musí zabalit a postarat se o děti. Kafe jsem nevypila a s holkama si řekla jen, tak snad příště :(
Nikdy před tím, ani potom Amálka takové papací/kakací extempóre nepředvedla. No není to prevít :lol:
Camilla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
4.12.06 13:32

aHOJ Camilo,
tak to je fakt dost dobrý! Lépe si to malá opravdu nemohla načasovat! Fakt se směju.......nezlob se
Lila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
5.12.06 12:24

Tohle jsem bez dovolení neznámého autora, ale snad s dovolením autorky deníčku, okopírovala z deníčku Jarňulek 2005. Opět něco pro zasmání. Jinak zatím marně čekám na ty, kdo se přidají s humornýma historkama o svých drobečcích. Pište a dejte ostatním ten dar se zasmát :lol:

Sami víte, že zaujmout dítě je věc nelehká.
Pokud zrovna nemohu lechtat, bafat, štěkat a dělat legrační obličeje, musím
si vystačit s říkadly a básničkami. Svým zpěvem porušuji domovní klid a
jistě i autorský zákon, tak většinu písní zrychleně recituji. Podobně jako
to dělají rapeři.

Co se v dětské poezii vlastně dozvídáme? Beru si na pomoc knížku svého
dítěte, abych to zjistil. Tak třeba:
Ententýky dva špalíky, čert vyletěl z elektriky.
Slovo „ententýky“ je jedno z prvních slov, které se dítě naučí… a nikdy
nepoužije. Nevím, jestli jsou zmíněnými „špalíky“ myšleny devítivoltové
baterie. Pak bych chápal, že jde zřejmě o varování před následky úrazu
elektrickým proudem.

Pec nám spadla, pec nám spadla,
kdopak nám ji postaví.
starý pecař není doma
a mladý to neumí.
Viděli jste někdo starého pecaře? A mladého? Případně pecařku s pecařčaty?
Možná tak starého pizzaře! Taky se vám zdá, že jsou říkanky našeho dětství
málo aktuální? Tady je poselství mladým generacím jasné.
Starý pecař je pracovně vytížený machr a mladej je lempl.
V bytech s ústředním topením lze použít variantu „starý topenář není doma“
nebo pravděpodobnější „starý topenář nebere mobil“.

V písničce „Ovčáci čtveráci“ se dítě dozvídá:
Nebyla to vička
Ani čočovička
Co je to proboha „vička“? Ta patří podle mého soudu do stejného pytle jako
„ententýk“. Potřebovali jste někdy slovo „vička“? (Neplést s frekventovaným
výrazem „slivovička“!)
Vzpomínejte!
A výraz ovčáci čtveráci?
Mrně zvládající nějakých 200 slov má ve své slovní zásobě pecaře, ententýk, čočovičku (nebo šošovičku?) a vičku. O významu těchto slov nemají leckdy
jasno ani odborníci.

Od básničky „Polámal se mraveneček“ jsem si sliboval morální povzbuzení pro
nemocné dítě.
Na obrázku k říkance je malý nemocný mraveneček. U jeho postýlky stojí pan
doktor a ve flanelových pyžamech tatínek - mravenec a maminka … mno…
vlastně taky mravenec. Maminka-mravenec??!
Vzhledem k růžovému flanelovému pyžamu jde asi těžko o královnu - tedy
mravenečkovu maminku!
Z logiky věci tedy musí jít o divně oblečeného strejdu-mravence.
Hle, jaký liberální autor!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19988
1.1.07 19:51

Camillo sice bez dovolení neznámého autora, ale s mým 100% svolením :-)

I já přidám svou trošku do mlýna, neni to sice takový odvaz jako tvůj příběh, ale i tak:
Dcerce bylo asi tak 5 měsíců a já potřebovala kamsi zajet. Malá byla asi půlhodiny od posledního nakojení, tak jsem jí ještě přebalila a vypravila se. Cesta mi měla trvat tak 45min, tak jsem si říkala, že do příštího kojení mám fůru času. Ale cestou jsem potkala ukecanou sousedku, která prostě „musela“ malou vidět. Pak mi ujela tramvaj a další nejela za 8min, ale za 15min :-/

Jak jsme nastoupily do tramvaje, malá začala kňourat a mě bylo jasný, že to do cíle prostě bez kojení nezvládnu a malá byla víc a víc neodbytná.
Takže jsem malou vyndala a začala kojit (pro přažandy od Malostranský až na Vítězný náměstí), naštěstí to vyšlo přesně, další stanici jsem potřebovala vystupovat.
Ono by to nebylo až tak napínavý, kdyby na mě lidi nekoukaly stejně, jak se dívají na žebrající spoluobčanky na pěší zóně v centru. Další perlou bylo, že před křižovatkou na Prašný most jsou tramvaje, které odbočují, vedle tramvají, které jedou rovně … takže lidé z vedlejší tramvaje mě měli přímo před očima … upřímně sice nejsem nějaká citlivka, ale kojení pod takovým drobnohledem mi stačilo jen jednou :D noco, hlavně, že malá byla spokojená a najedená ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama