Při smíchu upadávám

Anonymní
27.12.20 10:48

Při smíchu upadávám

Ahoj, předem chci upozornit na to, že od nikoho tady nechci diagnózu. Jen se vypíšu ze sveho problému a poprosím, jestli tady ma někdo podobný problém. Cca před dvěma lety jsem dostala záchvat smíchu a všimla jsem si, že se mi podlamují kolena, že se nedokážu udržet na nohou. To bylo před dvěma lety. Dnes jdu třeba venku a dcera řekne něco vtipného a ja doslova padam k zemi.Je to celkem nepříjemné. Kolikrát se bojím, že na dceru spadnul, protože se nedokážu udržet na nohou, dokud se neuklidním. Chtěla jsem si udělat konečně řidičák, ale už teď mohu zapomenout. Měl někdo prosim podobný problém a co to nakonec bylo.Ja tak nějak tuším, k lékaři se bojím jít.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2705
27.12.20 11:02
@Anonymní píše:
Ahoj, předem chci upozornit na to, že od nikoho tady nechci diagnózu. Jen se vypíšu ze sveho problému a poprosím, jestli tady ma někdo podobný problém. Cca před dvěma lety jsem dostala záchvat smíchu a všimla jsem si, že se mi podlamují kolena, že se nedokážu udržet na nohou. To bylo před dvěma lety. Dnes jdu třeba venku a dcera řekne něco vtipného a ja doslova padam k zemi.Je to celkem nepříjemné. Kolikrát se bojím, že na dceru spadnul, protože se nedokážu udržet na nohou, dokud se neuklidním. Chtěla jsem si udělat konečně řidičák, ale už teď mohu zapomenout. Měl někdo prosim podobný problém a co to nakonec bylo.Ja tak nějak tuším, k lékaři se bojím jít.

Neříkám, že. Vždy, ale ze smíchu se mi kolena podlamují taky a to i ve věku 40+.
Nenapadlo me to řešit, vždycky se tomu spíš zasměju a utvrdím se v tom, že nejsem stará, ale naopak stále mladej prdlouš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12663
27.12.20 11:03

Určitě bych zašla k lékaři :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
27.12.20 11:03

O svým krevním tlaku máš trochu přehled?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2705
27.12.20 11:09
@MrsNorris píše:
O svým krevním tlaku máš trochu přehled?

Myslíš tu souvislost vážně? Já ho mám vysoký a léčím se, ale na tenhle projev mě nikdo neupozornil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 11:12

Krevní tlak je v pořádku. Jde o to, že se mi nejen podlamují, ale fakt jsem na zemi. Nemusí to být vtipné, prostě me ten ten nával emocí způsobí to, že neovládám svoje svaly.Kdyz sedím, nedokážu udržet hlavu třeba. Bojím se, že jde o kataplexii.

• Citovat
  • Nahlásit
2705
27.12.20 11:20
To itace] @Anonymní píše:
Krevní tlak je v pořádku. Jde o to, že se mi nejen podlamují, ale fakt jsem na zemi. Nemusí to být vtipné, prostě me ten ten nával emocí způsobí to, že neovládám svoje svaly.Kdyz sedím, nedokážu udržet hlavu třeba. Bojím se, že jde o kataplexii.

Vic by mě teda asi znepokojovala ta hlava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3153
27.12.20 11:26
@Kockazvysocan píše:
Myslíš tu souvislost vážně? Já ho mám vysoký a léčím se, ale na tenhle projev mě nikdo neupozornil.

Znala jsem někoho, koho párkrát poslal smích do mdlob a pamatuju si, že tam to souviselo s tlakem krve (ale myslím, že s hypotenzí). Takže mě to napadlo u tohohle dotazu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 11:38

Nevím, jak to vysvětlit. Je to chvilková svalová ochablost, projevuje se to především tim,,že se mi podlamují ty kolena. Při dalším smíchu mi padá brada na stůl. Ta kataplexii tomu odpovídá. Nebo když se leknu, taky se mi podlamuji kolena.

• Citovat
  • Nahlásit
1314
27.12.20 14:27

Budete muset k lékaři. Doslova přestat kvůli smíchu ovládat své tělo tak, že upadnete, není v pořádku a rozhodně to není nic častého. To je na podrobné neuro vyšetření… Nemusí to ale být vůbec nic vážného. Nemá smysl se bát tam jít. Ať je to cokoliv, už ten problém existuje a vy už tu diagnózu máte - jen to ještě nikdo nevyslovil nahlas. To, že to vysloví, vám může jen pomoct. Ten problém se tím nezhorší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2702
27.12.20 15:34

Určitě to bude chtít vyšetření, nejlépe u neurologa. Začala bych u praktika, ten může udělat nějaký základní rozbor krve a základní vyšetření, abys nešla k neurologovi úplně s prázdnou. Očekávej delší objednací dobu.
A ničeho se neboj. Už ten problém máš a je potřeba ho řešit. Tím, že problém dostane jméno, se ti spíš uleví. Budeš už vědět proti čemu stojíš. Držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 18:49

Všem Děkuji za názory :kytka:. Nakonec jsem e tedy objednala rovnou na vyšetření na neurologii.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat