Přibírám - nemoc?

2286
3.4.16 15:12

Přibírám - nemoc?

Ahoj holky,
tak jdu k vám pro radu, zkušenosti. Nikdy jsem nebyla hubená, spíš tak akorát, ani hubená ani tlustá. Poslední půlrok jdu s váhou rapidně nahoru. Tak jsem naznala, že moc jím a málo se hýbu. Začátkem prosince jsem začala více dbát na stravu - stravuji se a jím podlem STOB. Vařím i podle jejich receptů, přidala jsem pohyb (chodím do fitka)a tam cvičím na pásech a pak si trochu zaposiluju. Ovšem žádné výsledky se nedostavují, váha mi roste nahoru a svaly to určitě nejsou. Je to strašně demotivující. Kamarádka nutriční sestra co je teda odjetá mi by oko spočítala, jestli nejím málo a nejím. Říkala, že je to divný a že mám jít k dr. Půjdu. Už mě to ani nebaví chystat, když je to na nic. :( Děti nemám, nekojím, cukrovku nemám, ale stresu mám naloženo pořádně. Nevím jestli to nemůže být spíše psychického charakteru. Nejsem z práce ani tak unavena fyzicky, ale právě psychicky. Je to tam čím dál horší a co jsem teď dala výpověď, tak je to ještě horší. V noci nic nejím, max jablko nebo hrušku, když už se fakt nemůžu ovládnout. Ale kde jsou do prčic nějaké výsledky? Už mě to nebaví. Jsem zvědavá co mi na to řekne doktorka. Kam mě pošle.. :D Máte některá prosím podobné zkušenosti? Děkuji za příspěvky Magda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9731
3.4.16 15:28

Máš zkontrolovanou funkci štítné žlázy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13641
3.4.16 15:38

Doktor udělá kompletní rozbor krve. určitě bych si speciálně řekla o kontrolu štítné žlázy a klidně se domluv i na glykovaném hemoglobinu, aby se vyloučila i cukrovka. Proč jsi si jistá, že ji nemáš? Ale většinou výkyvy váhy bez jiné příčiny dělá ta štítná žláza.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
3.4.16 15:40

@majdulacek nezačalas brát HA? nebo fakt štítka - zajdi si k obvoďákovi, nech si udělat test.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
585
3.4.16 15:40

Mam, byl to nasledek mnohaleteho stupnujiciho stresu. Cca rok a pul jsem jsem si cim dal vic hlidala stravu, o to vic jsem sportovala, cimz jsem si to jeste vic podelala. Zjisten mnohonasobne prekrocen kortizol. Chtela jsem alternativni lecbu, zadne leky, jen bylinky, psychicka a dechova cviceni, vyskrtla jsem posilovani a beh a nahradila Pilatesem, jogou. Byl to beh na dlouhou trat. Hodnoty se vratily ja snesitelnou mez za cca pul roku, vaha klesala. Pak jsem otehotnela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
3.4.16 15:41

@majdulacek jinak psychika je mocná, m ůže to být klidně tím, ale na testy zajdi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13778
3.4.16 16:17

Zašla bych si na testy štítné žlázy ;) nebereš HA?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
3.4.16 16:40
@majdulacek píše:
Ahoj holky,
tak jdu k vám pro radu, zkušenosti. Nikdy jsem nebyla hubená, spíš tak akorát, ani hubená ani tlustá. Poslední půlrok jdu s váhou rapidně nahoru. Tak jsem naznala, že moc jím a málo se hýbu. Začátkem prosince jsem začala více dbát na stravu - stravuji se a jím podlem STOB. Vařím i podle jejich receptů, přidala jsem pohyb (chodím do fitka)a tam cvičím na pásech a pak si trochu zaposiluju. Ovšem žádné výsledky se nedostavují, váha mi roste nahoru a svaly to určitě nejsou. Je to strašně demotivující. Kamarádka nutriční sestra co je teda odjetá mi by oko spočítala, jestli nejím málo a nejím. Říkala, že je to divný a že mám jít k dr. Půjdu. Už mě to ani nebaví chystat, když je to na nic. :( Děti nemám, nekojím, cukrovku nemám, ale stresu mám naloženo pořádně. Nevím jestli to nemůže být spíše psychického charakteru. Nejsem z práce ani tak unavena fyzicky, ale právě psychicky. Je to tam čím dál horší a co jsem teď dala výpověď, tak je to ještě horší. V noci nic nejím, max jablko nebo hrušku, když už se fakt nemůžu ovládnout. Ale kde jsou do prčic nějaké výsledky? Už mě to nebaví. Jsem zvědavá co mi na to řekne doktorka. Kam mě pošle.. :D Máte některá prosím podobné zkušenosti? Děkuji za příspěvky Magda

Kdyz Ti nic nezisti Dr. tak je to stresem. Jeste kdyz vysilali porad jste to co jite, tak tam byla pani co jen nabirala a nakonec zistili ze je to stresem.Az se ho zbavis kila pujdu dole. Formuj postavu spevni to co je zapotreby kila ne vzdy jdou lehkce dolu. Kazdy ma jinak nastavene spalovani. Na kazdu vahu je jina tepova frekvence a musis delat kardio cviceni spravne a minimalne 30min.pred posilnovanim jednotlivych svalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
3.4.16 17:14

Asi nejspíš stresem, hlavně pokud přibíráš kolem břicha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
3.4.16 19:04

Jasně, že je to tím stresem. Jestli se fyzicky cítíš OK, tak je ta kontrola u dr možná i zbytečná. Nějak se toho stresu musíš zbavit (haha rada nad zlato, viď).
A to fitko taky není všespásné - musíš najít sport/pohyb, který tě baví. Já taky furt fitko fitko, a nic :cert:, pak Pilates - to jsem si krásně zpevnila postavu a hlavně core, ale moc jsem nehubla. Ono cvičit Pilates je nekonečný vopruz i když jsem chodila k báječné lektorce. Teď jsem objevila super cvičitelku power jógy a to mi sedne :palec: a jednou za týden jsem se fyzicky zrušila na běžkách. Teď teda nevím, asi budu dávat 200 kiláků na kole nebo co. :nevim: :mrgreen: U mně nefunguje obden hodina - já potřebuju prostě celý den makat a pak týden odpočívat. Ty si taky najdi tu správnou aktivitu - hlavně si to musíš užívat už během toho provádění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
3.4.16 19:36

Stres a málo spánku..To pak s tim nehneš. večer nedrž hladovku. Klidně něco malého si před spaním dej, ale ideálně ne cukr v ovoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama