Přídavky na dítě - mám nárok?

Anonymní
7.5.17 15:10

Přídavky na dítě mám nárok?

Kdy mám nárok na přídavek na dítě. Jsem na něj sama. Otec není. Mateřská mi dělá 7600 měsíčně. Bydlím ale u rodičů, což asi znamená, že se počítá příjem i jejich, když bydlím s nima?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1291
7.5.17 15:14

No prvne mas nárok na alimenty. Otec není znamená co? Přídavky na dítě jsou až poslední stace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13672
7.5.17 15:17

Kdyby si bydlela sama tak ano a to 500 Kč. V případě, že bydlíš u rodičů, započítává se i příjem rodičů, tj. můžeš si to zde vypočítat http://www.penize.cz/…avky-na-dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2612
7.5.17 15:19
@mamina89 píše:
No prvne mas nárok na alimenty. Otec není znamená co? Přídavky na dítě jsou až poslední stace…

Si vždycky říkám že do těla matky asi vstoupil duch :jazyk:

Jinak k dotazu, počítá se příjem všech, takže asi smolík no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 15:31

Mas narok na alimenty případně na sirotci duchod pokud je otec mrtev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 15:32

Rodiče vydělávají? Pokud ano bude se počítat jejich příjem takže nárok nemáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23348
7.5.17 15:51

Bydlím s dospělým pracujícím synem a malou dcerou. Do přídavků se počítá jen můj příjem + příjem dcery - alimenty (které nedostává).
Příjem rodičů by se bral při příspěvku na bydlení, já u příspěvku na bydlení synův příjem přiznávám, u přídavků ho paní nechtěla.
Pokud rodiče pracují, může si jeden z nich odečíst dítě z daní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5416
7.5.17 16:14

Otec neni = neposkvrnene poceti? Tak se musite postarat sama a nenatahovat rucku ke statu. Taky je varianta pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23348
7.5.17 16:19

@Jogrr Vloni jsem měla dvě práce, syn brigádu při škole, alimenty, a stejně jsme měli dohromady tak málo, že nám vyšel příspěvek na bydlení i přídavky.
Pracuji celý život, od roku 1987, na daních jsem odvedla víc, než dost. Malý příjem mám posledních 5 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
7.5.17 16:31

@laducha fakt? Tak to se asi něco změnilo, protože si vzpomínám, jak na mě byl brácha naštvaný, že kvůli mojí brigádě jsme přesáhli asi o tisícovku roční příjem domácnosti a o přídavky jsme přišli oba. Krátce na to se teda měnily ty násobky, takže by nám je sebrali stejně. Ale je to tak deset let zpátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70146
7.5.17 16:33

@Zireael Co by se mělo změnit, ty jsi jeho sestra, tedy přímá rodina, pochybuju, že se počítala do příjmu i vaše babička…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
7.5.17 16:38

@j.a.n.i1 reaguji na laduchu, která říká, že bydlí s pracujícím synem a jeho příjem se k přípravkům neposuzuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70146
7.5.17 16:39

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
7.5.17 16:42

@j.a.n.i1

@laducha píše:
Bydlím s dospělým pracujícím synem a malou dcerou. Do přídavků se počítá jen můj příjem + příjem dcery - alimenty (které nedostává).
Příjem rodičů by se bral při příspěvku na bydlení, já u příspěvku na bydlení synův příjem přiznávám, u přídavků ho paní nechtěla.
Pokud rodiče pracují, může si jeden z nich odečíst dítě z daní.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70146
7.5.17 16:44

@Zireael Tak možná protože on už je dospělý a tedy on nemá vyživovací povinnost ke své sestře, oproti tomu vy jste byly oba žadatelé a příjem žadatelů se počítá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama