Přihlášení do družstevního bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 12.02.18 18:14
prihlaseni do druzstevniho bytu

Ahoj devcatka.. Nemate nektera tuseni jak je to s prihlasenim do druzstevniho bytu??? Docetla jsem se ze zadost muze byt zamitnuta jen v pripade kdy chci byt poskytnout treti osobe.. Tudis dat cely byt do podnajmu.. Ale pokud si k sobe chci vzit pouze sveho pritele a prihlasit ho nepotrebuji povoleni od druzstva.. Nevite jak to je?? A plati se nejaky poplatek za prihlaseni?? Popripade jak vysoky.. Diky za pomoc…

Reklama

Reakce:

ntkv
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 12.02.18 18:33

Družstvo ti dá nájemní smlouvu, na té je napsané kdo všechno tam bydlí, kvůli poplatkům. Takže asi stačí nahlásit družstvu.( u mě je 1000,– na osobu/měsíc, je jedno jestli miminko nebo chlap).
Ale pokud ti jde o trvalé bydliště, nebo jak se to jmenuje. Tak se platí za nový OP.

Prostě jde o to, že jsou to dvě rozdílné věci. Družstvu ho nahlásit asi musíš, to je stejný, jakoé kdyby sis pronajímala byt od soukromé osoby, tak ho zajímá kolik tam bydlí lidí.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 12.02.18 18:37

Nahlasit dalsiho najemnika musis, ale jestli se za to neco plati bohužel nevím :)

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.02.18 18:39
@doudovka píše:
Ahoj devcatka.. Nemate nektera tuseni jak je to s prihlasenim do druzstevniho bytu??? Docetla jsem se ze zadost muze byt zamitnuta jen v pripade kdy chci byt poskytnout treti osobe.. Tudis dat cely byt do podnajmu.. Ale pokud si k sobe chci vzit pouze sveho pritele a prihlasit ho nepotrebuji povoleni od druzstva.. Nevite jak to je?? A plati se nejaky poplatek za prihlaseni?? Popripade jak vysoky.. Diky za pomoc…

U nás to je na nájemní smlouvu a tiskar jednorázově, ne jednou za rok třeba. Jen kdyby se tam zas nastěhoval jiný člověk. Družstvo chce o každé nové osobě vědět.

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 12.02.18 18:59
@Russet píše:
U nás to je na nájemní smlouvu a tiskar jednorázově, ne jednou za rok třeba. Jen kdyby se tam zas nastěhoval jiný člověk. Družstvo chce o každé nové osobě vědět.

Rozumim… Je ale mozne ze mi noveho najemce druzstvo zamitne??

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.02.18 19:02
@doudovka píše:

Spíš ne, pokud je to partner. Ale kdybys byt dál pronajímala, nemuselo by se jim to líbit.

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 12.02.18 19:04
@doudovka píše:

Ne, družstvo ti nebude mluvit do toho, koho si k sobě nastěhuješ, jen to musíš nahlásit kvůli zálohám.

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 12.02.18 19:08
@Russet píše:
Spíš ne, pokud je to partner. Ale kdybys byt dál pronajímala, nemuselo by se jim to líbit.

Nechci byt poskytnout treti osobe.. Jen si chci do bytu nahlasit pritele… Zit zde budeme spolecne.. Chapu ze se mi navysi zalohy ale je mozne aby za prihlaseni chteli nejaky poplatek??

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 12.02.18 19:09
@bejbyn píše:
Ne, družstvo ti nebude mluvit do toho, koho si k sobě nastěhuješ, jen to musíš nahlásit kvůli zálohám.

Navyseni zaloh chapu.. Mohou po mne chtit nejaky poplatek za prihlaseni pritele???

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9358 příspěvků 12.02.18 19:10
@doudovka píše:
Nechci byt poskytnout treti osobe.. Jen si chci do bytu nahlasit pritele… Zit zde budeme spolecne.. Chapu ze se mi navysi zalohy ale je mozne aby za prihlaseni chteli nejaky poplatek??

Já nevím. Řešila jsem jen známé, kterým jsem pronajala byt. Za ty prašule chtěli. Zeptej se na tvém družstvu, budeš mít jasno. Jinak zálohy u nás neřeší, kolil si dám, tolik si dám.

ntkv
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 12.02.18 19:11

Poplatek chtít nebudou

bejbyn
Echt Kelišová 9690 příspěvků 12.02.18 19:13
@doudovka píše:
Navyseni zaloh chapu.. Mohou po mne chtit nejaky poplatek za prihlaseni pritele???

Naše družstvo žádný nechtělo, ani za přihlášení ani za odhlášení.

doudovka
Kecalka 121 příspěvků 12.02.18 19:21

Dekuji devcatka.. To jsem chtela vedet..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama