Příjmení soudně - jak je to u nesezdaných rodičů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dotazy
Povídálka 11 příspěvků 20.08.18 22:39
Příjmení soudně

Dobrý večer, snažím se všude dohledat jak je to s příjmením u nesezdaných rodičů a zajímá mě zkušenost se soudy. Ex přítelkyně se chtěla na všem domluvit, ale jméno vybrala ona a všechny ostatní nejsou dobrý a příjmení chce taky svoje, že nejsem příkladný otec. Přitom udělám pro ni první a poslední, ale stále málo…slibuje, že je to jen papír a dá se to kdykoliv změnit, ale já ji nevěřím…tak se chci opat a jak postupovat nebo jakou mám vůbec šanci, protože mě se nelíbí ani jméno co vybrala, zda to jde nějak napadnout soudně…když to má zajít do takových extrémů tak ať vím co se může dít…děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

Aletheia
Kelišová 6322 příspěvků 20.08.18 22:49

Na to jméno je papír. Pokud ho nepodepíšeš tak bude dítě bezejmenné do soudu. Takže ano. Nicméně jestliže spolu nežijete tak soud dá pravděpodobně za pravdu matce protože ta s ním všude chodí atd. (lékaři) Zkusit to můžeš, šance velké nejsou ale kdo ví. :nevim: pokud bys měl dítě v péči ty (v případě že budete od sebe) tak je zase situace jiná…

smajlik345
Kecalka 469 příspěvků 20.08.18 22:50

@dotazy si myslíš že soudní cestou si něčím pomůžeš ? Pak bude mezi vámi ještě horší domluva než ted. Jinak - a příjmení chce taky svoje, že nejsem příkladný otec. Přitom udělám pro ni první a poslední, ale stále málo…slibuje, že je to jen papír a dá se to kdykoliv změnit, ale já ji nevěřím - a ona není příkladná matka že dítě nemůže mít přijmení po ni ?!!!..Nesnaším tu sobeckost dnešních chlapu kteří jsou zvyknutí že jméno jedině po nich..když dítě může mít přijmení i po matce…

Beckyttine5
Kecalka 290 příspěvků 20.08.18 22:50

A dítě už se narodilo?

Petra Z
Hvězda diskuse 52053 příspěvků 20.08.18 22:56

@dotazy je to ex přítelkyně,proč by teda mělo mít tvoje příjmení :nevim:

TopSecret
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 20.08.18 23:07
@dotazy píše:
Dobrý večer, snažím se všude dohledat jak je to s příjmením u nesezdaných rodičů a zajímá mě zkušenost se soudy. Ex přítelkyně se chtěla na všem domluvit, ale jméno vybrala ona a všechny ostatní nejsou dobrý a příjmení chce taky svoje, že nejsem příkladný otec. Přitom udělám pro ni první a poslední, ale stále málo…slibuje, že je to jen papír a dá se to kdykoliv změnit, ale já ji nevěřím…tak se chci opat a jak postupovat nebo jakou mám vůbec šanci, protože mě se nelíbí ani jméno co vybrala, zda to jde nějak napadnout soudně…když to má zajít do takových extrémů tak ať vím co se může dít…děkuji

No kdyz bude chtit, tak te nikam do papiru nenapise, tim padem nebudes v rodnym liste a ona si muze dat jmeno a prijmeni jaky chce.
Mmch proc by melo mit dite tvoje prijmeni, kdyz nejste manzele. Dokonce je to ex, takze bych se zachovala uplne stejne jako ona.
Jak to pak bude vypadat u doktora nebo tak. Ona jiny prijmeni, dite taky. Takhle da po sobe a neni problem. :nevim:

Serpentini
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 20.08.18 23:12

Na jméně jste se mohli domluvit to zase teda jo, ale nevidím jediný důvod proč by mělo mít dítě příjmení po tobě, když spolu ani nejste. Pokud je ona sama s dítětem, tak proč by se dítě, která má ona v péči mělo jmenovat jinak než ona? Kvůli tvému egu? Vždyť je to nepraktické. Moje dítě bude mít taky příjmení po mně, chlapa jsem se neptala, prostě jsem mu oznámila že pokud chtěl aby se dítě jmenovalo po něm, tak si mě měl vzít.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 20.08.18 23:15

Také nechápu, čemu se divíš, že nebude mít dítě tvé příjmení, když nejste spolu.. Proč si všichni chlapi myslí, že bude mít děcko jejich příjmení a ani se kvůli tomu nemusí brát.. Pak když má matka jiné příjmení než dítě, to na ni všichni koukají 8)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 21.08.18 00:16

Další super materiál pro tvoření děti :roll:

Russet
Extra třída :D 11644 příspěvků 21.08.18 00:19
@dotazy píše:

A jsi si jistý, že jsi otec?

Russet
Extra třída :D 11644 příspěvků 21.08.18 00:21
@Ennny píše:
Další super materiál pro tvoření děti :roll:

Ještě se mimísek nenarodil a už jsou ex. Tady je jméno a příjmení to poslední, co by „mládež“ měla řešit.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 21.08.18 00:27

@Russet skoda mluvit :roll: :pocitac:

Janli
Kelišová 6008 příspěvků 9 inzerátů 21.08.18 00:36

A proč? Proč by mělo mít dítě tvoje příjmení, když ho bude vychovávat matka? Oni dva budou žít spolu, tak je normální, že se budou jmenovat stejně. Až se jednou rozhodneš si matku svého dítěte vzít, pak bude mít i tvoje příjmení.

dotazy
Povídálka 11 příspěvků 21.08.18 05:17

Děkuji za odpovědi…ptal jsem se na zkušenosti…dítě ještě není narozené (4 měsíce do porodu)…chápu, že s nim bude žít ona,ale na výchově se budu podílet taky, to mě slíbila, že mě bránit nebude :nevim: ona si vybrala být sama, ona se se mnou rozešla, na svatbu bych přistoupil, ale ona nechce a navíc teďka už to není téma…chápu, že mezi námi vzniknou ještě větší rozepře, ale chtěl jsem se optat o zkušenost. Ona si vybrala jméno, příjmení a otec je na druhé koleji :zed: to když s ním budu chodit k doktorovi já tak bude mít moje příjmení, to asi není logické 8o já si nemyslím, že by mělo muset mít moje příjmení, já jsem byl ochotný přistoupit na dvoji příjmení, ale to jsme zjistili, že nejde…

Luboš P
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 21.08.18 07:39
@dotazy píše:
já si nemyslím, že by mělo muset mít moje příjmení,

Tak o co jde? Nezapomeň, aby jsi do toho mluvit, tak musíš být otec.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >