Příkrmy a nadýmání

534
4.5.05 21:46

Příkrmy a nadýmání

Ahoj mamky,

už nějakou dobu mám s dcerkou takový problém a tak uvítám vaše rady.

Elišce je devět měsíců a přikrmuju jí zhruba od konce sedmého měsíce. V současné době dostává dopoledne ovocné pyré (ovoce: jablko, broskev, švestka, meruňka, banán, hruška). Moc jí to zatím nejede, sní tak do 10 lžiček. K obědu má mixovanou zeleninovou polévku nebo zeleninové pyré (záleží jak husté se to zrovna povede :)). Zatím jsme zkoušeli: brambory, mrkev, cuketu, červenou řepu. Taky do toho přidávám pohankové vločky nebo kukuřičné křupky a olivový olej. Obědy jí slušně - půl až skleničku. K odpolední svačině dostává bílý živý jogurt s proměnlivou úspěšností (max půlku).
Tak, problém je v tom, že od té doby, co přikrmujeme, proměnili se naše noci v hrůzu. Eliška až do minulého týdne (tedy skoro tři měsíce) každou noc proplakala bolestí bříška. Minulý týden jsme začali používat Sam Simplex a od té doby se to zdá být dobré.
Já mám ale strach zařadit další druhy zeleniny. Další, co se v tomto věku smí, totiž nadýmají (brokolice, květák apod.).
Máte někdo za sebou takovou zkušenost? Existuje ještě nějaká zelenina, která nenadýmá?

Moc díky.

Karolinka a Eliška (9m + 2d)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12466
4.5.05 21:55

Ja myslim, ze to muze byt i po tom jogurtu. Zkusila bych jogurt misto odpoledne dopoledne jestli to bude lepsi. Jinak my jsme take trpeli na boleni briska a zrovna treba brokolice nam nedela vubec nic. Je to asi individualni. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
534
4.5.05 22:38

Díky Jani, ale po jogurtu to určitě není. Ten dáváme teprve 14 dní. K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
5.5.05 08:51

Ahojky,
mě nadýmala hruška, pozor na ni i hruškový džus prdíky zhoršuje. Petržel a celer jsou sice dost aromatické ale také nenadýmají. Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
5.5.05 08:55

No já nevím, naše Kačka má operovaná střívka, dietu jsem musela držet já jako kojící, pak dlouho i Kačenka, ale třeba specielně brokolice nám nikdy problém neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
5.5.05 09:03

ahoj,
co já vím tak z toho co píšeš nadýmají jablka a hrušky.taky záleží na tom jestli kojíš a tím pádem na tom,co jíš ty.mymáme ten samý problém,kačenka na prdíky trpí hodně.paradoxně nám je zhoršil fenyklový čaj.dávám ještě celer,petržel.brokolice nenadýmá,květák ano.troška porku nám taky nevadí.opatrně s banánem,ve větším množství způsobuje zácpu a tím pádem může bolet bříško.jinak můžete vločky,pohanku,rýži,těstoviny,drůbeží maso,v tomhle věku už toho je hodně.jak tu někdo psal,i jogurt může dělat neplechu.ať máte brzy pokoj,jestli se to nezlepší,určitě bych se poradila u dr.
luka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
5.5.05 09:09

Jenom k tomu fenyklovemu caji. Pozor na dobu louhovani pokud se louhuje dele nebo naopak kratce tak muze mit prave opacne ucinky!!! Ja jsem si taky myslela, ze fenyklovy caj to zhorsuje, az mi prave nejaka bylinkarka upozornila, ze hrozne zalezi na delce louhovani akorat je 10min, od te doby je fenyklovy caj super :) Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
5.5.05 10:00

Ahoj,
já jsem taky před nedávnem psala o nadýmání a pamatuju, že si mi také odepisovala.. :)
Musím říct, že naše Mery se začala kvůli prdíkům budit i 3× za noc a teď už spí zase celou noc. I ve dne spí klidněji, pokud ji nebolejí zoubky :cry:

Ale co nám na bříško určitě pomohlo-pomáhá jsou granulky od HIPPU „pro lepší zažívání“ :D Vypije tak 100ml za den, ale musím ji to ještě dávat, sama si nevezme :lol:
Zatím mlíčko mám, tak jsme jenom u obídků, který se skládají z mrkve, brambor někdy rýže, celer, květák, brokolice, žloutek, maso a olej. Vše střídám.
Tak po dvou dnech byly bolesti ze 90% pryč :! :wink:
Dr. říkala, že pokud mám mlíka dost, je škoda jí dávat svačinky.

Zkus to, myslím, že to určitě není na škodu, jsou tam bylinky a bude mít další tekutiny.

Držím palečky
a dej pak vědět, jak to vypadá
Iri+Mery 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
5.5.05 11:24

Ahoj Karolinko,
zkus do zeleniny zařadit i uvařenou bulvu fenyklu, je výborná na zažívání. I když naše malá na prdíky netrpí, po fenyklu se vždycky krásně „uvolní“ :lol: :lol:
Silvie+Anetka 8,5 měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.13 08:12

Ahoj, zkusila bych ještě vyřadit švestku. My ji vubec nemužeme jíst. Stačí troška a maleho moc bolí bříško.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama