Příliš lehký spánek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineErnais
Kecalka 352 příspěvků 13.08.19 10:19
Příliš lehký spánek

Ahoj, obracim se na vas pro pripadne rady nebo tipy co s moji situaci. Vzdycky jsem spala dost lehce a ke spanku potrebuji tmu a ticho, jinak neusnu. Muj spanek je tak lehky, ze me probudi i tiche kroky ve vedlejsi mistnosti nebo sebemensi klepnuti, coz je docela omezujici, protoze spatne snasim, kdyz u nas nekdo prespava nebo neco narusi zajety standart-nemocny partner, kdy se vrti jinak nez obvykle, nebo pripadne chce vstat driv/jit spat pozdeji nez ja. Nedavno jsem si koupila chytre hodinky, ktere mimo jine disponuji monitoringem spanku, k memu prekvapeni monitoring funguje (napr. vyznacene probuzeni v grafu opravdu odpovida dobe, kdy jsem se ze sna probudila, atd.). A tohle monitorovani potvrdilo moje tuseni, ze cely zivot spim prilis lehce, doba hlubokeho spanku je u me za celou noc treba jen 3 minuty, obvykle cca 15 minut, zato lehkeho spanku mam opravdu hodne. Nevim ale, jak bych mohla svuj spanek prohloubit, abych se citila lepe vyspana, protoze zatim nic nezabralo. Podotykam, ze spankovou hygienu dodrzuju. Chodim spat zhruba ve stejnou dobu, v mistnosti je chlad, tma a ticho, nekoukam do mobilu, nemame tam televizi ani jiny zdroj svetla, pravidelne sportuju, nemam stres ani zadne jine problemy, usnu do par vterin, pred spanim nejim, takze uz nevim, co jineho bych pro to mohla udelat :nevim: oba moji sourozenci vcetne rodicu spi skoro az mrtvolnym spankem, kdy je neprobudi absolutne nic, jen ja jsem se nejak nepovedla :lol:

Reakce:
Uživatel je onlinehopsalka
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 13.08.19 10:42

@Ernais jedině se objednat do spánkové laboratoře. Sama toto nevyřešíš. Já trpěla např. nespavostí a po tom co mi zjistili ŠŽ a nasadili léky se to za dva měsíce upravilo, ale ty máš vysloveně lehký spánek, to opravdu nevím …. :nevim:

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 10:45

Jak to máš s psychikou.

Uživatel je onlineErnais
Kecalka 352 příspěvků 13.08.19 10:53
@Sany80s píše:
Jak to máš s psychikou.

S psychikou uplne v pohode prave. Nemam stresujici zamestnani, vztah taky naprosto v pohode, vztahy s rodici a sourozenci taky dobry, depresemi netrpim a povazuji se za vylozene stastneho cloveka, takze si myslim, ze psychickeho razu to asi nebude, kdyz nemam zadne starosti a se spankem mam takove potize odjakziva, jen mi to s vekem prijde horsi a horsi. Uprimne si nedokazu predstavit, co budu delat az vedle me bude spat miminko a ja budu vnimat kazde jeho pohnuti, zatim jsem totiz bezdetna.

warita
Extra třída :D 11745 příspěvků 13.08.19 11:21
@Ernais píše:
S psychikou uplne v pohode prave. Nemam stresujici zamestnani, vztah taky naprosto v pohode, vztahy s rodici a sourozenci taky dobry, depresemi netrpim a povazuji se za vylozene stastneho cloveka, takze si myslim, ze psychickeho razu to asi nebude, kdyz nemam zadne starosti a se spankem mam takove potize odjakziva, jen mi to s vekem prijde horsi a horsi. Uprimne si nedokazu predstavit, co budu delat az vedle me bude spat miminko a ja budu vnimat kazde jeho pohnuti, zatim jsem totiz bezdetna.

to ti muzu rict: nebudes spat vubec. Kazde zasustnuti, povzdechnuti, zamruceni a budes vzhuru. Po 5m tohoto (a to jsem mela malou v postylce, cili ani ne u sebe v posteli), jsem byla uz komplet odrovnana, vyslovene chodici mrtvola. Manzel se uz na to nedokazal dal koukat a na necelych 6m jsme malou prestehovali do vlastniho pokoje. Ta uleva byla nepredstavitelna. Konecne jsem spala treba i par hodin. Sice spatne, protoze ja mam stejny typ spanku jako ty, jenom takovy povrchovy lehky spanek, ze ktereho se i 10× za noc budim, pravuluju se… ale alespon to je spanek. Takze, drzim palce.

Uživatel je onlineErnais
Kecalka 352 příspěvků 13.08.19 11:35

@warita to jsi me moc neuklidnila. A nestresovalo te, ze jsi presunula tak male dite do jine mistnosti a nemas nad nim dohled? A jinak jsi spanek nikdy neresila, prostě jsi se smirila s tim, ze spis jen povrchove? Ja to driv neresila, ale co chodim do prace, tak mi to vadi, rano jsem unavena, zivu, mam pocit, ze bych spala ikdyz se probudim sama od sebe -vetsinou dennim svetlem nebo probuzenim partnera

Lily-en
Kecalka 150 příspěvků 13.08.19 11:36

Také jsem mela křehké spaní a pomohl mi až můj akční syn :lol: od te doby spim jako zabita.

Kriss Tina
Extra třída :D 11636 příspěvků 13.08.19 11:41

Já to mám zas až s příchodem dětí. Vzbudí mě každé pohnutí dítěte v postýlce, stačí aby ze spaní zavzdychal a už sem vzhůru a koukám co se děje. Chlap kolikrát nechápe jak dokážu tak rychle ze spaní reagovat, že on ani nepostrehne že vstáváme.

Uživatel je onlineErnais
Kecalka 352 příspěvků 13.08.19 11:44
@Kriss Tina píše:
Já to mám zas až s příchodem dětí. Vzbudí mě každé pohnutí dítěte v postýlce, stačí aby ze spaní zavzdychal a už sem vzhůru a koukám co se děje. Chlap kolikrát nechápe jak dokážu tak rychle ze spaní reagovat, že on ani nepostrehne že vstáváme.

No ja mam prave strach, aby se to jeste neznasobilo, kdyz takhle reaguju uz ted.

Uživatel je onlineErnais
Kecalka 352 příspěvků 13.08.19 11:48

@Lily-en to by byla ta lepsi varianta. Ale vzhledem k tomu, ze mi nepomuze k hlubsimu spanku ani poradny a denodenni sportovni zaprah, tak si nejsem jista, jestli behani kolem ditete to zlepsi. Po 30km ture v horach sice taky odpadnu a spim, ale na hloubce spanku to neprida :nevim:

Heivka
Závislačka 4226 příspěvků 13.08.19 11:49

@Ernais V tom až příliš pokludém a ideálním životě může být ten problém, někteří lidé k dobrému fungování potřebují jistou míru stresu. S jedním takovým jedincem žiju už 12 let, a vždycky v extrémně klidových obdobích taky spal špatně, pořád se budil. Když mu v práci hoří za zadkem 5 termínů, potřeboval by aby den měl 50hodin, k tomu po něm děti chtějí výlet, tak sice spí krátce (cca 5-6hodin denně) ale zase tak hluboce, že ho ani houkající monitor dechu, který od něj nebyl ani metr daleko, neprobudil.

warita
Extra třída :D 11745 příspěvků 13.08.19 13:31
@Ernais píše:
@warita to jsi me moc neuklidnila. A nestresovalo te, ze jsi presunula tak male dite do jine mistnosti a nemas nad nim dohled? A jinak jsi spanek nikdy neresila, prostě jsi se smirila s tim, ze spis jen povrchove? Ja to driv neresila, ale co chodim do prace, tak mi to vadi, rano jsem unavena, zivu, mam pocit, ze bych spala ikdyz se probudim sama od sebe -vetsinou dennim svetlem nebo probuzenim partnera

spanek jsem nikdy neresila, unavena jsem taky, proste s tim ziju.

Co se tyka miminka, tak ano, byla jsem ze zacatku nervozni jako pes. Ale logicky, co se muze stat? Kdyz se male probudi, ze neco potrebuje, budes to slyset i z vedlejsi mistnosti. Kdyby mela zastavu dechu, nepoznas, ani kdyz lezi hned vedle tebe, kdyz budes sama spat. Takze jsem si proste rekla, ze to zkusim a uvidime a ono to slo.

Evkad
Kecalka 260 příspěvků 13.08.19 14:07

Také mám lehký spánek. Jen můj muž, když ví, že se probudím pokaždé když jde spát a potřebuje mi něco důležitého říci, nechápe, že si to ne vždy zapamatuji ;-).
A když se do kombinace lehkého spánku přidá noc plná snů (jako fakt hned od prvního usnutí, někdy se budím min.10×), tak to už stojí za to.

warita
Extra třída :D 11745 příspěvků 13.08.19 14:35
@Evkad píše:
Také mám lehký spánek. Jen můj muž, když ví, že se probudím pokaždé když jde spát a potřebuje mi něco důležitého říci, nechápe, že si to ne vždy zapamatuji ;-).
A když se do kombinace lehkého spánku přidá noc plná snů (jako fakt hned od prvního usnutí, někdy se budím min.10×), tak to už stojí za to.

taky se mi celou noc zdaji sny. Vubec nemam pocit, ze bych propadala do hlubsi faze spanku.

Slečna Holmesová
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.19 15:04

Mám to úplně stejně, velmi lehký spánek, při jakémkoliv zvuku neusnu, vše mě rychle vzbudí, na spánek musím mít absolutní klid :mrgreen: Taky vše slyším i před zavřená okna( a to máme trojskla). Často se budím, většinou mezi 3-4 hodinou ranní. Ostatní z rodiny spí jako zabití :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama