Přírodní čisticí prostředky

38
14.5.20 22:01

Přírodní čistíčí prostředky

Dobrý večer, nemáte nějaké tipy na „domácí“čistící prostředky? Po porodu se mi rozejly alergie akožní problémy a chtěla bych něco méně agresivního. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3332
14.5.20 22:09

Muž je atopik a já jsem ekoterorista, takže napíšu, co používáme doma my: :lol:

Na praní mi funguje mýdlový sliz. Ten se vyrábí z prací sody a z mýdla - já používám Jelena, ale ten též není 100 % přírodní, ale dá se koupit i čistě třeba kokosové nebo olivové mýdlo na praní, které žádná syntetická aromata apod. neobsahuje. O vynechání aviváže asi nemusím psát. Do fochu na aviváž dávám cca 2 lžíce octa (ne, prádlo pak nesmrdí po octu), ale to není nutné.

Na podlahu, utírání prachu, mytí oken a vlastně čištění čehokoliv používám vodu s troškou octa (komu smrdí, může dát kyselinu citronovou) a kapkou saponátu - kupuju Sonett nebo Tierra Verde, obojí je to zas bez syntetických přísad, které by mohly vyvolávat alergie atd. Těmi i myju nádobí.

Kde je třeba odstranit vodní kámen nebo nějakou usazeninu, zas ten ocet/kyselinu citronovou.

Sebe myju mýdlem, které si vyrábím z olejů+louhu, ale kdo se s tím nechce patlat, dá se přírodní mýdlo i koupit. Na vlasy, pokud zrovna nezkouším nějakou alternativní metodu (žitná mouka atd.), kupuju šampon Caltha.

A nic dalšího vlastně nepoužívám. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
593
14.5.20 22:29

Ja pouzivam skoro vyhradne prostredky Frosch, pro lepsi pocit a taky jsou fakt skvele, hlavne ty na vodni kamen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13376
26.5.20 19:52

Nejčistčí na trhu a současně funkční je podle mě Sonett. https://ze-zeme.cz/…ands/sonett/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama