Přišla jsem o dělohu v 19 letech.

Anonymní
17.5.20 13:38

Přišla jsem o dělohu v 19 letech.

Dobrý den, přišla jsem o dělohu a jeden vaječník v 19 letech při komplikovaném porodu. Dítěti je už 7 let a od té doby neberu žádné hormony je to problém? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4263
17.5.20 13:41

To by ti měl říct snad tvůj gynekolog.
Ale dle mě, jestli nemáš dělohu, tak na co hormony? Děti už mít nemůžeš :nevim:

Příspěvek upraven 17.05.20 v 13:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
17.5.20 13:41

Problém v čem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 13:44

Problém v tom že neberu žádné hormony.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.5.20 13:47

Proč by to měl být problém? Moje mamka taky dělohu nemá a nic nebere, je ji teda skoro padesát, ale stejně.. v přechodu ještě není a prý normálně proběhne..

• Nahlásit
  • Citovat
479
17.5.20 13:48

Pokud ti zůstal druhý vaječník, tak ten se o přirozenou produkci hormonů postará. Jestli chodíš na pravidelné prohlídky, doktor o tom ví, tak je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2248
17.5.20 13:51

Tak problem jak se to vezme. Menstruační cyklus se v době přechodu udržuje co nejdéle, protože produkující hormony udržují tělo jakoby mladší a v lepší kondici. Napr nedostatek má za příčinu rychlejší únavu posevnich svalu, následný pokles mocaku a inkontinenci. Pleť je lépe vypnuta atp. Zkus si přečíst hormonální následky klimakteria. Zas když mas jeden vajecnik, tak nějakou hladinu hormonu budeš mít z nej a menstruační s jedním vajecnikem a vejcovodem mas ne? Asi to v tvém případě nebude tak velký problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
17.5.20 13:52
@Anonymní píše:

Tak jestli Ti jeden vaječník zůstal, tak to problém není. Je spousta žen, co mají jen jeden vaječník.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23135
17.5.20 13:53
@Anonymní píše:

pokud máš jeden vaječník, ten hormonálně vykompenzuje ten druhý. I ženy s jedním vaječníkem mohou, často bez problémů, otěhotnět. Samozřejmě pokud mají dělohu.
Takže čistě z hlediska hormonů, pokud je zbylý vaječník funkční, bys potíže mít neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
17.5.20 13:54
@Anonymní píše:
Proč by to měl být problém? Moje mamka taky dělohu nemá a nic nebere, je ji teda skoro padesát, ale stejně.. v přechodu ještě není a prý normálně proběhne..

Děloha hormony neprodukuje, jen vaječniky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 13:57

Jsem bez menstruace bez dělohy mám jen jeden funkční vaječník, bojím se hormonálních změn které pomalu nastávají únava, deprese, návaly horka atd.

• Nahlásit
  • Citovat
479
17.5.20 14:00
@Anonymní píše:
Jsem bez menstruace bez dělohy mám jen jeden funkční vaječník, bojím se hormonálních změn které pomalu nastávají únava, deprese, návaly horka atd.

V tom případě si dojdi k lékaři a popros ho o hormonální profil. Třeba ten druhý vaječník nepracuje tak, jak má a budeš potřebovat nějakou substituci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.5.20 14:02

Děkuji za info. :palec: :palec: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
50404
17.5.20 14:24

Děloha s hormonama nijak nesouvisí. A s jedním vaječníkem se dá existovat úplně normálně, pokud je funkční, produkuje hormonů dostatek. Pokud ale cítíš nějaké potíže, samozřejmě je řeš s lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50496
17.5.20 14:27
@yogina píše:
V tom případě si dojdi k lékaři a popros ho o hormonální profil. Třeba ten druhý vaječník nepracuje tak, jak má a budeš potřebovat nějakou substituci.

proč? Vždyt jeden vaječník má ;) takže hormony také. Jinak by jí léčbu nasadili ihned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama