PCOS - bylinky

3
16.5.20 18:17

PCOS - bylinky

Krásný den ženy, už třičtvrtě roku od vysazení HA se snažíme o miminko, před 4 měsíci mi gynekolog diagnostikoval PCOS, nasadil Gynprodyl 16-26 a doporučil Nosifol. Dodnes stále bez výsledku. Menstruace se stále zkracuje, od 30 až nyní po 23 dnů. Při další návštěvě prý budeme již řešit IVF, což mě jako jediné řešení moc nenadchlo. Proto bych poprosila o radu - máte zkušenosti s bylinkami popř i jejich dávkováním (kontryhel, jeřáb ptačí, maca a bylinné směsy), které by Vám opravdu pomohly hlavně ve spojení s tímto syndromem? Už jsem opravdu zoufalá, ale IVF chci volit opravdu až vyzkouším vše. Moc děkuji předem za reakce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16486
16.5.20 18:39

A máš ovulaci nebo ne? Ono to ivf skončit nemusi-stacilo by třeba iui nebo časovaný styk… většinou se snaží pomoct ovulaci a ne druhé části cyklu :think:
Jinak já za 5 let snahy o druhé dítě vyzkoušela vše možné, ale pokud máš pcos silný, tak bylinky nepomuzou…fajn byl gynex, maca a vyvolání ovulace fytoestrogeny, ale ve finále se zadařilo úplně jinak…
Jo a první dítě se mi povedlo po drillingu ovarií :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
16.5.20 19:16

Já na sobě tento syndrom co se týká vnějších projevů moc nepozoruji, spíš se to začalo projevovat po vysazení HA dlouhými a po půl roce anovulačními cykly, i když dle gynekologa, kdy jsem měla ze začátku cyklus okolo 40-45 dnů, prý ovulace proběhla…Podrobněji PCOS ani neřešil, ukázal mi na ultrazvuky cysty na vaječnících, ale testy žádné neproběhly… Stále tak nějak doufám, že to půjde i „přirozeně“ bez zásahů, ať už IVF nebo drillingem apod. jak zmiňuješ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
16.5.20 19:43

@Sandy94 ja na PCO pila směs kontryhele, řebříčku, jinanu, smetanky a měsíčku (ve stejnem pomeru) 2× kazdy den po 3 tydny (zalit velkou cajovou lzicku, louhovat 10 minut), pak pauza 2-3 tydny a znova. Krasne mi to srovnalo cyklus a kdyz jsem pak byla na kontrole na gynde, tak jeden vajecnik byl uplne „cisty“ (podle folikulu dokonce Dr. rikala ze budu brzo ovulovat) a druhy mel asi 3 mini cysty. Pokud mas nekde v okoli dobre bylinkarstvi meli by byt schopni ti poradit a namichat ti tam smes.
Hormonalni jogu jsi nezkousela? Byla jsem na kruzu minuly rok v polovine rijna a po pravidelnem cviceni jsem letos zacatkem ledna otehotnela ;) jako bonus jsem behem cviceni zhubla 3 kila a krasne se zpevnila :)
Snad jsem aspon trochu pomohla. Drzim pesti aby ses vyhla IVF a vsechno vyslo tak, jak si prejes!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
16.5.20 20:16

Děkuji za odpověď, dává mi aspoň trochu naděje :) Dnes jsem si objednala kontryhel, jeřáb ptačí a směs dle L. Mojžíšové, tak to vyzkouším. Hormonální jógu jsem zkoušela podle videí na netu a mám knihu od D. Rodrigues, jen s tou důsledností to není tak růžový :think: Nevím, zda to s tím souviselo, ale měla jsem poté velmi silnou a bolestivou menstruaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama