Srůsty dělohy, ivf atd.

1863
12.5.20 19:13

Srůsty dělohy, ivf atd.

Ahoj devčata ;) Dnes jsme byli v CAR na konzultaci..vzali nám krev a mě udělali utz-v pořádku. Nicméně pan doktor řekl, že je tam pravděpodobnost srůstů po sekci a nitroděložním tělísku. Příště mě objednají na zákrok který by srůsty případně odhalil… jenže já mám toho plnou hlavu..Ano já vím, MUSÍM VYDRŽET, nicméně mě zajímá jak se pak ty srůsty řeší? Dá se nějakym způsobem, třeba ivf, otěhotnět? Nebo je to konečná? Jsem teď plná obav :( Máte některá osobní zkušenost? Opravdu osobní, né takovéto,,známá od sestřenice" :D Děkuji a omlouvám se za hysterický výlev, :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12.5.20 19:50

Já byla v Car na hysteroskopii, při které zjistili četné srůsty v děloze, srůsty rozrušili. To bylo letos v únoru, v dubnu jsem otěhotněla přirozeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.5.20 20:27
@veronika1983 píše:
Já byla v Car na hysteroskopii, při které zjistili četné srůsty v děloze, srůsty rozrušili. To bylo letos v únoru, v dubnu jsem otěhotněla přirozeně

Děkuji za pozitivní zkušenost😉 Ještě by mě zajímalo jestli to vyšetření bolí..říkala jsem tam panu doktorovi že jsem trpěla i při zavádění tělíska, tak řekl že pokud mám velké obavy šlo by to s anestezií..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 20:32
@Oplatečka píše:
Děkuji za pozitivní zkušenost😉 Ještě by mě zajímalo jestli to vyšetření bolí..říkala jsem tam panu doktorovi že jsem trpěla i při zavádění tělíska, tak řekl že pokud mám velké obavy šlo by to s anestezií..

Nn, vyšetření prováděli v celkové anestezii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.5.20 20:41
@veronika1983 píše:
Nn, vyšetření prováděli v celkové anestezii

Aha, on mluvil ještě o vaječnících a vpravení kontrastní látky, tak to je asi ještě něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
12.5.20 21:20

@Oplatečka Podlě mě mluvil o hydrolaparoskopii :) po císaři nebývají srůsty v děloze, ale v dutině břišní. Po nitroděložním tělísku je zase můžeš mít v děloze, i když to mi přijde dost nepravděpodobné. Je to poměrně vzácná komplikace. Ale po císaři to je celkem běžné, dnes už se tedy za příplatek vymačká do dutiny před uzávěrem rány látka, která má srůstům zabránit. Mě hydrolaparoskopii dělali, je to v celkové anestezii a rozrušit tam nic teda nejde, aspoň v dutině břišní. To se dělá pouze při klasické laparoskopii. Je to kvůli vytočení nástrojů apod., ona ta manipulace je celkem složitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
442
12.5.20 21:23

@Oplatečka Jinak normálně se IVF dá provést se srůsty, překážka se v dutině břišní obejde. V děloze se dají rozrušit při té hysteroskopii, tam to jde i bez laparoskopie. Pokud bys chtěla přirozeně a byly opravdu problém jenom srůsty, tak ta laparoskopie se dá normálně provést, ale nedělají to v CARu, ale na gynekologii v nemocnici. Poté máš čas cca 6 měsíců než se srůsty vytvoří nové po výkonu. Takže je to buď a nebo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 21:29
@Oplatečka píše:
Aha, on mluvil ještě o vaječnících a vpravení kontrastní látky, tak to je asi ještě něco jiného.

Kontrastní latkou zjišťují průchodnost vejcovodů, pustí do vejcovodu kontrastní látku a ultrazvukem zkoumají pruchodnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.5.20 21:50

@medgirl Děkuji za vyčerpávající odpověď :) Manžel měl před rokem horší spermio, ale teď půjde na nové, takže to bude jistě taky rozhodovat.. Doktor povídal ještě o zavedení čehosi do dělohy, že se to ještě připlácí, o odebrání vzorku. Viděl jak jsem,,vyoraná" tak říkal že to probereme příště :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.5.20 21:51
@veronika1983 píše:
Kontrastní latkou zjišťují průchodnost vejcovodů, pustí do vejcovodu kontrastní látku a ultrazvukem zkoumají pruchodnost

A to je bolestivé? Mluvil o anestezii jako o krajním řešení..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.5.20 22:06
@Oplatečka píše:
A to je bolestivé? Mluvil o anestezii jako o krajním řešení..

No mohla jsem si vybrat, buď se ta průchodnost vejcovodu zjišťuje nějak pod rentgenem zaživa a to je zdarma ale dost to bolí. Nebo za priplatek tou kontrastní látkou a ultrazvukem a to nebolí, protože tě uspi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1863
12.5.20 22:39
@veronika1983 píše:
No mohla jsem si vybrat, buď se ta průchodnost vejcovodu zjišťuje nějak pod rentgenem zaživa a to je zdarma ale dost to bolí. Nebo za priplatek tou kontrastní látkou a ultrazvukem a to nebolí, protože tě uspi

Ha, mě teda řekli že uspání netřeba, když jsem řekla že jsem hysterka tak prej teda že vy to šlo. A sestra řekla že je to,, elegantní" zákrok na 20min, že to není ani potřeba..no radši si zaplatím narkózu než ostudu a řvát tam bolestí ( už mám podobnou zkušenost se zavádenim tělíska, šlo to špatně a já prosila ať už se na to vykašle).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat