Přísná dieta u psa

470
14.5.18 12:43

Přísná dieta u psa

Hezký den. Řeším teď zdravotní stav své desetileté fenky Alpské braky. Nějakou dobu nám holka přibírala na váze, stále se to svádělo na uďobávání z misek ostatních psů, ale to se vyřešilo, misky se dávají stranou, ubrala se porce jídla na požadovanou váhu pro zhubnutí. Dokonce jsme přešli na seniorské dietní granulky, nepomohlo nám nic. Po konzultaci s vet, kdy nám začala už kulhat na jednu kyčel jsme najeli přísnou dietu. Jeden den týdně o hladu, další dny dávka granulí + plus nahrazeno proti hladu bramborem, rýží či těstovinou na docpání žaludku. Nikdy jsem se s tím nesetkala a vnímám to jako dodání ještě více sacharidu v jídle. Není to spíš na škodu? Na druhou stranu ji máme ve smečce tří fen a držet ji „hladovou“ pak dělá samosebou problém s usurbováním si jídla a agresí. Pohyb k hubnutí je teď samosebou s bolavou kyčlí problém. Zařadili jsme každý den aspoň kloubní výživu, klidový režim..Nevím už jak holce ulevit, u vet jsme dostali pouze léky proti bolesti. Kvůli přibírání máme za sebou už krevní testy, ty jsou naprosto v pořádku, dále nás čeká ultrazvuk dělohy a celého spodku, pokud by byl nález přistoupíme ke kastraci. Máte prosím někdo obdobnou zkušenost? Případně radu, jak nejlépe pomoci zhubnout pejskovy s problémy s pohybem? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6959
14.5.18 12:47

Nemam zkusenost a zkonzultovala bych to proto i s jinym vet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8936
14.5.18 12:50

@kalitka Podle mě to vnímáš správně. Měla by mít více bílkovin, tzn. masa, sacharidy naopak ubrat. Přidala bych maso i na úkor granulí. Hladový den se mi taky moc nezdá.. :think: Nicméně nejsem veterinář :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7900
14.5.18 12:58

@kalitka Kontrolovali jí funkci ledvin a srdce? Nám začal pes tloustnout v souvislosti s horší činností srdce a ledvin, ale nebylo to přibírání na váze tukem, ale zavodněním. Pomohla mu kombinace ledvinové diety, léků na srdce a duiretik (léků na odvodnění).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.18 13:08

Práve mi bylo receno, ze ten sacharid tím psem rychleji projde a nic moc mu neda…ale netusim jak funguje metabolizmus u psa. co se tyce ledvim, tak krevní testy nam vysli absolutne v poradku. srdicko doktor neposlouchal. Kazdopadne dneska tam nejspis znovu pojedeme kvuli te kycli, dosli nam leky na tlumeni bolesti a hlavne se mi nelibi ji jen cpat praskama a vic to neresit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2224
14.5.18 13:26

Určitě bych jela i k jinýmu vet, minimálně na konzultaci. jinak jeden den v týdnu o hladu jsem vždy držela u všech psů. o bramborách jsem slyšela že si z nich pes nic nevezme, tak nevím, ale obecně bych sacharidy taky spíš omezila. zkoušeli jste jídlo rozdělit do několika menších dávake? to pomohlo u naší fenky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.18 13:28

@spiky01 zkouseli, ale jen to vic podnitilo jeji agresy k ostatnim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
14.5.18 13:30

Naše fenka musela také zhubnout ale kvůli úrazu zadní packy. A i přesto, že byla opravdu rozežraná a zvyklá na všelijaké dobrůtky, stačilo nasadit denní dávku kvalitních granulí rozdělených na více porcí za den. Z toho jedna porce je spolu s masem a výživou na klouby. Pohyb měla zakázaný a i tak se brzo dostala na svou ideální váhu, která se jí teď udržuje. Ale těstoviny, pečivo a podobná jídla měla během diety zakázaná a ani teď je raději nedostává. Den o hladu bych určitě zrušila a spíš dávala jídlo pravidelně ale rozdělené na více porcí… Držím palce ať se dieta podaří :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.18 13:31

@Ivetkaa01 dekuju za reakci :) jak jsem psala u nas je problem, ze pes zije ve smecce tri fen a rozdeleni vice porci nam jen podnitilo vetsi agresy z hladu na ostatni, coz je potom velky problem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
14.5.18 13:33

A co primo nake hubnouci granule? Dela napr. Trovet. Pokud ma spatne kycle.tak vam bohuzel nic jineho nez kloubni vyziva a leky na bolest nepomuze. A kazde kilo dolu je plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.18 13:35

@Meduzata muzu se zkusit kouknout co je to zac :) tim nic nezkazim. Jinak jak jsem psala jsme samosebou na dietnich granulich, dokonce dietnich seniorskych

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2452
14.5.18 13:42

Mame fenu labradora, letos uz ji bude 14. labradori jsou sami o sobe zrouti nejvetsi a po kastraci pribrala dost. uz nekolik let kupujeme granule brit ligt, dostava kazdy vecer a k tomu trochu masa. je fit, cila, i kdyz kycle uz ji taky zlobi. sacharidy a hlavne ty brambory se mi moc nezdaji. a o hladovem dnu jsem slysela, pry je fajn, ale ne pro naseho psa, ta stoji v pozoru kazdy vecer v 18 hod u misky a beda kdybych ji nedala :mrgreen: mame i druhou fenku, nijak agresivni k ni neni, hlad podle me nema, jen je mlsna, obcas dostane mnamku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
14.5.18 13:56

@kalitka leda ještě zkusit všechny pejsky krmit vícekrát za den v menších porcích, aby jedli společně ale každému to své co potřebuje. A samozřejmě je ze začátku hlídat a vydržet než se naučí že je jídlo víckrát denně a porce jim bude stačit. Hlad a vztek ze začátku určitě bude jako u každého na dietě, než se žaludek stáhne do normální velikosti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.5.18 14:14

@Ivetkaa01 tak :D a tam nastava dalsi problem, ze u tich dvou zbyvajicich fen, jsme vubec radi ze se neceho nazerou :D takze tam je to vyloucene predem protoze obcas mame pocit, ze zijou z vesmirne energie a ne z krmeni… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
14.5.18 14:20

@kalitka jéj tak to už vážně nevím :D :nevim: ale přeji Vám ať se najde někdo kdo opravdu poradí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama