Kočka a problémy po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 15:40
Kočka a problémy po porodu

Zdravim, mame doma jeden problem. Kocicka nam porodila kotatka, vse probihalo v klidu.. Kdyz jsme kotatka odebrali a sli do novych domovu kocicce strasne narostly ceciky cca do 3 dnu, ma je tvrde, velke, tezke a vim ze ji tahnou k zemi. Asi ji stvrdlo mleko ve struku ci co.. Snazila jsem se to vcera vecer masirovat ale k nicemu to nepomohlo.. Ona je ani sama uz ke konci nekojila, kdyz k ni prisli hned odesla.. Jde na ni videt ze se neciti vubec dobre.. Vcera jsme chteli jet na pohotovost ale pritel uz nemohl sednout za volant. Jedeme dnes vecer (po praci - mam do pul 9). Moje otazka tedy je zda se s tim uz nekdo u kocicky setkal a jak to slo.. Co ji bude pani doktorka delat? :,( A cena zakroku cca? Cetla sem ze se da injekce a struky vytecou.
P. S. nejsme mnozky.. Kocicce jsme poridili kamarada protoze byla sama doma smutna.. Cekala na nas kazdy den za dverma, spala tam a kdyz jsme odesli strasne narikala (fakt jak pes). Kastrace byla samozdrejmne v planu ale kocourek ji obskocil ve 4 mesicich a my to ani nepostrehli. :zed:

Reklama

Reakce:

novakova.t
Závislačka 3168 příspěvků 1 inzerát 09.05.18 16:20

Zánět mléčných zlaz

Pety2
Ukecaná baba ;) 2316 příspěvků 09.05.18 17:11

Kolik bylo koťatům? To jaksi nikde nepíšeš. Legislativa jasně říká, že koťata mohou od kočky nejdříve po dosažení 84 dní věku!!! Nevěřím, že takto stsará koťat by ještě pila od kočky natolik, že by jejich odstav způsobil mastitis kočky.

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 17:21

@Pety2 kotatum bylo 11 tydnu. Nepily od ni.. Vzdyt to pisu.. kdyz kote prislo a chtelo se napit kocka sla hned pryc. Byly na granulych a jen nekdy prisli posat. Nac tolik vykricniku?! :roll:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 09.05.18 17:43

@whitechick protože koťata mají u mámy zůstat co nejdéle, nejlépe do ukončených tří měsíců a déle. Pak jsou teprve připravena jít do nové rodiny. My jsme dostali kocourka v 6 ti týdnech, byl to hajzlik, škrábal kousal. A papírová kočička, kterou máme od 4. Měsíce nevytáhne drápky. Vyrůstala se sourozenci a měla od nich zpětnou vazbu. Nehledě na to, že koťata potřebují mateřské mléko stejně jako miminka.

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 18:09

11 tydnu jsou 3 mesice.. Nebo se pletu? Vim kdy maji jit kotata od mamy a take ze sli.. Byly dost velky, sobestacni, umi na zachod, jedli a pili uz ve 4 tydnech.. Kocka je moc krmit nechtela kdyz uz byly vetsi. Tak na co je doma budu mit 4 mesice kdyz kocka kojit odmita a jsou dost stare na to jit jinam.. Nehlede na fakt ze kocku i kotata ten cas potrapi vic. Jeste jsem jim vybirala krasne rodiny a kazde kotatko slo s jednim sourozencem aby to pro ne nebyl moc velky sok a meli pri sobe nekoho koho znaji. My jsme kocourka vzali od pani ktera nam tvrdila ze je dost stary na to jit do noveho domova a kocourek neumel na zachod ani pit a zrat (cca 5 tydnu, mozna mene).. Byl rad ze chodi, takova hromadka nestesti.. A je to naproste zlaticko a strasny mazel.. Ptam se tu s nadeji na stav kocicky predtim nez ji vemu na pohotovost a zase jsou tu komentare mimo vec.. Ptate se na kotata ktera se maji moc dobre mimochodem.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 09.05.18 18:13

@whitechick já jsem ale nenapsala, že jste je měla nechat do 4 měsíců, jen jsem psala, proč paní napsala ty tři vykřičníky. Sama máte stejnou zkušenost, tak se nedivil,,že kočkomilové mají starost. Udělala jste vše, jak má být, tak proč to okamžitě berete jako osobní útok.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1642 příspěvků 09.05.18 18:36
@Aduš8 píše:
@whitechick já jsem ale nenapsala, že jste je měla nechat do 4 měsíců, jen jsem psala, proč paní napsala ty tři vykřičníky. Sama máte stejnou zkušenost, tak se nedivil,,že kočkomilové mají starost. Udělala jste vše, jak má být, tak proč to okamžitě berete jako osobní útok.

Já se jí nedivím. Vždyť ona na ní naběhla, jak kdyby zakladatelka rvala kočce od cecku jednodenní koťata. Chápu, že paní je asi kočkomil z lidu, ale mohla si to se zakladatelkou ujasnit, než začla takhle vyjíždět :roll: a vykřičníky si taky mohla ušetřit na potom

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 19:01

@Aduš8 protoze mam o kocicku hrozny strach a doufala sem ze tady pro jednou nekdo pomine kotata a zameri se na vec.. Ja nechtela aby moje kocka mela kotata, vyhybala jsem se tomu jako cert krizi.. Mozna proto to tak i dopadlo..

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 09.05.18 19:04

@whitechick nebojte,bude to určitě zánět, pomohou ji antibiotika!! U pejsků to bývá často i při falešné březosti. Bude v pořádku!!! :palec:

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 19:24

@Aduš8 tak pritel skoncil driv a zajel tam s ni.. Pry je to v poradku.. Ze jeji mozek to jeste nepobral a mame kocicku nechat byt, davat ji min zradla at se ji nedela tolik mleka a vstreba se to samo. Tak mi spadl kamen z zaludku. Dekuji :hug:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 09.05.18 19:34

@whitechick a hlavně ji po tom pupíku nehladte, ono se jim to líbí, protože to většinou svědí, ale tím drážděním by se jí mléko mohli tvořit dál. Dobře, že je v pořádku!!! Sledujte, aby ji to nezatvrdlo.

whitechick
Povídálka 40 příspěvků 09.05.18 19:54

@Aduš8 urcite budem, dekuji. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama