Péče o malá morčátka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 16:30
Péče o malá morčátka

Najde se zde nějaká zkušená chovatelka morčat? Děti dostaly samičku morčete, za krátký čas jsme ji chtěli pořídit kámošku. Kamarád mi dal údajně mladou samičku, ono se ale brzo ukázalo, že to nebyla samice ale samec. Dnes na mě tedy vykoukla tři malá morčátka a já moc nevím, jak se o ně nejlíp postarat. Něco jsem vyčetla, ale zeptám se i tady. Mám malým dávat nějaké speciální krmivo? Za jak dlouho je mohu rozdělit a dát novým majitelům a můžu jedno morčátko nechat u nás tedy s matkou? Teď jsem samce oddělila, ale do budoucna? Prosím o jakékoliv rady.

Reklama

Reakce:

Aniga
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 07.05.18 16:35

@Bavi mlada morcatka budou sat nyni mlecko a postupne zacnou papat vse co jejich maminka. Oddeleni od matky po dosazeni 250g po cca 4-5 tydnech. U mamky si muzete nechat urcite morcatko- dcerku. Davat kvalitni stravu a kvalitni granule (ne smesky). Hodne toho jde vycist z netu… nedavat napr okurku i kdyz ji morcatka maji radi (naprosto nevhodna zelenina, ktera za par mesicu zadela na poradny maler)

Eemii
Neúnavná pisatelka 16858 příspěvků 07.05.18 16:40

No samec by mel byt oddelen stále, pokud nechces další mlade. Krmit stejne, jako dospelaky. Pokud je neudas včas, po dosazeni uvedene vahy, bych oddelila i male morceci kluky, dokazi nakryt velmi brzy.

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 07.05.18 16:40

@Bavi
Ahoj, par hodin po porodu nasleduje rije, tak snad jsi je oddelila vcas, ale verim, ze jo, to poznas za plus minus 63-65 dni, coz je delka brezosti. :mrgreen:
Pokud se bude mama o mimina starat mas to bez prace, morcatka jsou dost sobestacna. :palec: Pro klid duse muzes vazit a pokud budou pribirat, tak je to v pohode. Pokud ne a budou hubnout, lze je dokrmit specialni kasickou, da se najit na netu. ;)
Pokud nechcete znovu mlade, pak si nechej samicku. :palec: Poznat pohlavi se taky da pekne samicka ma takove Y a samecek ma carku a teckou, lze taky najit na netu. :palec: :) My davame mala morcatka nejdriv ve 4 tydnech a s vahou vic nez 250g. Preji miminum hodne zdravi. ;) :pankac: :kytka: :mavam:

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 17:03

@Mmmanka nevím jestli jsem je včas oddělila, ráno ještě mláďátka nebyla a já si jich všimla asi ve 3 hod odpoledne, to jsem hned samce oddělila. Kdy přesně porodila nevím. Další mláďata bych už ani nechtěla, ale zas to by znamenalo, že by už naše samička a samec nikdy spolu nebyli což by mě mrzelo. Právě jsem myslela, že bych samce zas třeba za 3 měsíce k samičce vrátila. Ale myslíš, že už tedy nesmí být do budoucna spolu samice, samec i mladé? On by samec mohl oplodnit i tu svou dceru? A to samé naopak, když bych nechala s matkou malého samečka, jako myslím toho syna tak in by mohl oplodnit svou matku??? Prosím že se tak hloupě ptám, ale nikdy sem se o to až tak moc nezajímala a mláďata jsme opravdu neplánovali

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28098 příspěvků 07.05.18 17:04
@Bavi píše:
@Mmmanka nevím jestli jsem je včas oddělila, ráno ještě mláďátka nebyla a já si jich všimla asi ve 3 hod odpoledne, to jsem hned samce oddělila. Kdy přesně porodila nevím. Další mláďata bych už ani nechtěla, ale zas to by znamenalo, že by už naše samička a samec nikdy spolu nebyli což by mě mrzelo. Právě jsem myslela, že bych samce zas třeba za 3 měsíce k samičce vrátila. Ale myslíš, že už tedy nesmí být do budoucna spolu samice, samec i mladé? On by samec mohl oplodnit i tu svou dceru? A to samé naopak, když bych nechala s matkou malého samečka, jako myslím toho syna tak in by mohl oplodnit svou matku??? Prosím že se tak hloupě ptám, ale nikdy sem se o to až tak moc nezajímala a mláďata jsme opravdu neplánovali

neptáš se hloupě :kytka: Je to radost pozorovat ty malé prďolky, jak se mají den ode dne k světu.

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 17:05

@Aniga před chvílí jsem. prave četla článek, kdy chovatelka okurku velmi doporučuje :D Takže kdyzbysme si nechali dcerku spolu se samici, tak bychom už po čase nemohli dát k nim i taťku samce? On by oplodnil i tu dceru??

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 17:08

@Burj Chalifa no roztomili jsou, ale když člověk ty potomky nečeká, tak pak není připraven, proto jsem právě chtěla mít dvě samičky, ale omylem jsme dostali samce no :D

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 17:09

@Burj Chalifa a jak to tedy je? Samec může oplodnit i svou dceru a syn může oplodnit svou matku?

Tableta
Závislačka 3752 příspěvků 07.05.18 17:17
@Bavi píše:
@Burj Chalifa a jak to tedy je? Samec může oplodnit i svou dceru a syn může oplodnit svou matku?

jasně, že jo. Jsou to zvířata.

Heivka
Závislačka 2874 příspěvků 07.05.18 17:19

@Bavi Samec morčete nakryje jakoukoli samici v říji, kamarádka to vyřešila kastrací samce, potom může bez problému zůstat společně se samicemi aniž by hrozilo další nakrytí.

adri26
Kecalka 380 příspěvků 07.05.18 17:33

@Bavi kdyby ti bylo samce lito tak mu nech syna…já chovala morčata dost dlouho a samci se neperou…ale hned jak dáš všechny dohromady tak se obskacou navzájem… :mrgreen:

Mmmanka
Ukecaná baba ;) 1330 příspěvků 07.05.18 18:10

@Bavi
Urcite se neptas hloupe. :kytka:
Ano, zviratum jsou “rodinne” vztahy jedno, otec klidne oplodni dceru a syn matku. ;) Pokud je chces mit pohromade, tak leda nechat samce vykastrovat a nebo chovat samce a samice zvlast a nechat si dceru i syna. :palec: :mrgreen: Jinak taky mam zkusenost ze se samci neperou, pokud maji prostor na seznameni. ;) Jinak doporucuju aspon 4 mesice mezi krytim, u prvniho a druheho mame cca 5-6mesicu a pride mi to optimalni. :palec:
Mozna hloupa otazka, ale co je na okurce tak hrozneho pro morcata? ;)

Bavi
Generální žvanilka 20869 příspěvků 76 inzerátů 07.05.18 19:45

Děkuji všem :) A doporučili by ste mi tu kastraci?

Aniga
Zasloužilá kecalka 995 příspěvků 07.05.18 20:03

Holky, okurka je spatna vzhledem k tomu, ze je hodne vodnana a morcatkum da se rict kvasi v zaludku. Oni ji maji moc radi a taky to jejich zazivani treba dva roky vydrzi, ale pak se zacne vysledek projevovat. Okurku muzete dat, ale jen platecek na chut…ne zadne velke mnozstvi ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Noidova manželka otěhotněla s milencem podnikatelem

Modelka Gábina Dvořáková je opět šťastná! Po rozchodu s Václavem Noidem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama