Rybičky - koupě startovacího setu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 08.05.18 21:46
Rybičky - koupě startovaciho setu

Přeji krásný večer všem,
prosím prosím nic o tom nevím a tak se ptám zkušenějších. Je tu někdo kdo pořizoval startovaci set na rybičky a popřípadě kde a jak byl spokojený?
Chci to pro dceru. Pět let. :kytka:

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 3587 příspěvků 08.05.18 21:49

@longed-for-dream Já bych spíš vyrazila na nějakou rybí výstavu a nebo burzu a poradila se přímo s chovateli. Dostaneš k tomu veškeré informace a nakoupíš, co bude potřeba,

Hoa Mai
Kelišová 5267 příspěvků 5 inzerátů 08.05.18 22:17

@longed-for-dream Upřímně, rybičky pro dítě jsou velká blbost. Ono to zdánlivě láká svou jednoduchostí a nenáročností, ale je to opravdu jen zdánlivé. Dítě může rybičky nakrmit (otázka pár sekund denně), případně jim vyčistit sklo akvária (což se po chvíli zařadí do kategorie uklízení, takže nuda) a jinak se lze na rybičky jen dívat. Mnohem, mnohem více je to práce pro rodiče a není to práce jednoduchá - je třeba si nastudovat vše okolo kvality a úpravy vody, osvětlení, filtraci, jak správně akvárium čistit, jak bojovat s výskytem řas, jaké druhy ryb pořídit a kolik vzhledem k velikosti akvária, jaké druhy rostlin atd. atd. A čím menší akvárium, tím je péče o něj náročnější. A ne, nejde to ošulit, pokud má to akvárium jakž takž vypadat, fungovat a pokud nechcete ryby, kterým tam nebude dobře a brzy vám chcípnou. A ani sebelepší startovací set za vás tu práci neudělá. To říkám jako majitel akvária a matka dětí.

mamoch
Kecalka 425 příspěvků 08.05.18 22:21

Už jste opravdu napevno rozhodnutí pro rybičky? Jsou to „galeje“ a dítě to rozhodně dělat nebude. Pokud to jen trochu ošulíte, je to hned vidět. My to nezvládli, a to máme doma zvěřinec, psa, tři kočky, morčata, křečky a s ničím není tolik práce jako bylo s akvárkem- už ho dávno nemáme.

Myssicka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 08.05.18 22:28

Klidně ti pošlu svůj set. Stalo to tři litry a za pětikilo je tvoje. Používané měsíc. Rybičky jsou hovadina. Já to pořídila bráchovi, za dva týdny to doma páchlo jak v močálu, za další dva se akvárium rušilo. Většina rybiček se sežrala navzájem.

kačka121
Závislačka 3175 příspěvků 08.05.18 22:32

No mi si koupili start set 60l akvarka ve finala jsme stejne museli menit filtr a svetlo takze je lepsi jit do obchodu a tam koupit vse zvlast rybicky super na okrasu ale jak rikali holky narocny na udrzbu kazdy tyden cistime aby vydrzelo ciste a je to otrava jinak mi ten set kupovali v superzoo a pak jsme tam I vse menili maji tam super pracovniky teda aspon I nas o opravdu hezky se vsim poradili akorat jsme byli hloupi ze jsme se neporadili hned na zacatku

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 08.05.18 22:32

Díky moc všem! :palec: jsem ráda že jste mi to vymluvili. Já si fakt myslela jaká to bude legranda a že to svítí v noci :roll: :mrgreen: :zed:

beeerush
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 08.05.18 22:38

My koupili bojovnici, pořizovací náklady kolem 500,– sakumprásk. Ale už po 2 měsících se proklínám proč jsem radši nepořídila Křečka. Vodu měníme neustále, navíc jezdíme často pryč třeba i na měsíc a teď vymýšlím koho potěším péčí o naše ryby a jak je přestěhuju. Díky bohu, že jsem nepořídila velké akvárko, vyhozené prachy. Radši morče než ryby. A to jsem do teď nadávala jak je náročný pes, v porovnání s rybičkami nevyžaduje vlastně žádnou péči…

Hoa Mai
Kelišová 5267 příspěvků 5 inzerátů 08.05.18 22:42

@longed-for-dream ne, legrace to fakt není. Rybičky jsou nuda (oproti jiným domácím zvířatům). Ano, pokud máš dobře založené a udržované akvárko a nějaký vztah k těm živočichům v něm (tzn. není ti lhostejný jejich životní komfort a není ti jedno, jestli ti po pár týdnech chcípnou), tak je to moc hezká záležitost, je to radost, je to uklidňující se do něj dívat, i pro děti to může být poučné a zajímavé. Naši kluci se na akvárko rádi dívají, povídají si s taťkou o rybičkách, okouní při čištění. Ale je to 100 procent práce pro rodiče a pokud dítě netíhne k akvaristice a rodič ho svým příkladem k tomu nenadchne, bude ho to zajímat nanejvýš pár dní.
Když už nějaké „nenáročné“ zvíře pro dítě, tak z osobní zkušenosti můžu doporučit nějakého hlodavce, třeba já jsem měla od necelých 6 let křečky, ale i tam platí jako u KAŽDÉHO zvířete, nejdříve si pořádně nastudovat, jak se o to zvíře pečuje, co potřebuje, kolik to bude stát. Že to není tamagoči, takže se o to člověk musí starat POŘÁD, ne jen když se mu chce a že to není plyšák, takže si s tím člověk nemůže dělat, co on chce, ale jen to, co je tomu zvířeti milé.

dedrichov
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 08.05.18 22:55

Taky když už se najde náhodou nějaký dlouhověký jedinec, komu ho svěřit, když už to akvárko opravdu nechceš. Můj superodolný sumeček putoval asi po 6 letech k synovci, ten ho ještě dochoval.
Ale náhodou to bylo pěkné, jen opruz čistit to, ale já teda tak 3× ročně měnila vodu. A i to bylo prý hodně. Teprve po letech jsem zjistila, že údajně stačí ryby krmit 2× týdně, nikoliv denně :D

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19773 příspěvků 08.05.18 23:02

Nejlepší zvíře je kočka. Ta je samoúdržbová :lol:
Stačí vykastrovat, jednou za tří měsíce kapku za krk a odčervovací tabletku a je pohoda.

Když se naučí používat kočičí dvířka, žije si svůj život v podstatě nezávisle na vás. Člověk leží u TV, usíná a najednou hup, má na sobě kočku.

Nicméně chce to nějaké chytré zvíře, ne každá to tak zvládá, to je fakt.

Hoa Mai
Kelišová 5267 příspěvků 5 inzerátů 08.05.18 23:25
@Bábrdl
@dedrichov píše:
Ale náhodou to bylo pěkné, jen opruz čistit to, ale já teda tak 3× ročně měnila vodu. A i to bylo prý hodně. Teprve po letech jsem zjistila, že údajně stačí ryby krmit 2× týdně, nikoliv denně :D

To s tím krmením neplatí úplně paušálně, ale v podstatě ano. A většina lidí má tendenci ryby překrmovat, což způsobuje kažení vody. Voda by se taky měla měnit co nejméně, v podstatě se jen doplňuje, protože ryby nepotřebují čistou vodu z kohoutku, ale vodu s vhodnou biologickou rovnováhou. Ale potom už je věda kontrolovat a udržovat vhodné PH, teplotu, vzduchování, poměr obsažených látek…Jsem ráda, že partner je chemik a pižlá se s tím sám. :lol:

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 09.05.18 01:07

Naše slečna se stará o betu, teď je jí devět let, rybičku má už od předškolního věku a zvládá to. Pořizovací náklady byly do dvou stovek se vším, možná i méně.

Lucie_Sx
Závislačka 2781 příspěvků 12.05.18 00:07

Tak já mám set cca 50 l a super. Funguje bezúdržbově už… kolik… tak 10 let. Akorát podezřele často odchází zářivka, kupuju novou tak 2× ročně.
Ale před pořízením jsem se hecla a nastudovala toho o akvaristice spoustu, protože do té doby mi akvárko nikdy nefungovalo. Ono není naškodu zjistit, co to opravdu potřebuje a jak to pak člověk zajistí, tak to jede a nemusí se na to moc sahat.

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 13.05.18 19:50

Já si právě představuji třeba jen pět rybicek.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Obchod se zdravím. Dokument odhalil nebezpečí alternativní léčby v Česku

Alternativní léčitelství se stále častěji stává poslední možností pro ty,... číst dále >

Reklama