Příspěvek na auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 11:54
Prispevek na auto

Ahojky, omlouvam se za anonymitu, ale mam k tomu sve duvody.
Mam otazku ohledne prispevku od statu na osobni automobil.
Mame dima babicku, ktera ma pres 80 let.
Maminka se o ni stara a pobira prispevek III stupne. Babicka ma alzheimera, stareckou demenci, skoro slepa, inkontinentni.
Kazdodenni pece 24 hod. Neni schopna si uvarit, namazat chleb, okoupat se.
Nikdy jsme nezadali o prispevky, takze se moc nevyzname na co mame narok a na co ne. Jedine, co jsme vyridili je ten prispevek na peci.
Ted jsem se doslechla, ze babca by mohla dostat prispevek na auto. Posteskla jsem si, ze mame stare, male auto, ktere absolutne nevyhovuje, kdyz chci babicku vzit k lekari, za pribuznyma nebo nahrbitov. Mamka nema ridicsky prukat, takze pro leky a pliny musi jezdit bud autobusem a nebo se mnou.
Predstava, ze bychom mohli ziskat auto, kde by se vlezla babca s vozikem, mamka a ja je uplne super a konecne bychom mohli v klidu odjet a neresit hlidani pro babicku.
Mozna se tady najde dobra duse, ktera by mi byla schopna napsat, jestli je nejaka sance a nebo nekdo, kdo uz tady toto absolvoval.
Moc dekuji za jakoukoliv informaci.

Reakce:
Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 12.01.19 11:58
@Anonymní píše:
Ahojky, omlouvam se za anonymitu, ale mam k tomu sve duvody.
Mam otazku ohledne prispevku od statu na osobni automobil.
Mame dima babicku, ktera ma pres 80 let.
Maminka se o ni stara a pobira prispevek III stupne. Babicka ma alzheimera, stareckou demenci, skoro slepa, inkontinentni.
Kazdodenni pece 24 hod. Neni schopna si uvarit, namazat chleb, okoupat se.
Nikdy jsme nezadali o prispevky, takze se moc nevyzname na co mame narok a na co ne. Jedine, co jsme vyridili je ten prispevek na peci.
Ted jsem se doslechla, ze babca by mohla dostat prispevek na auto. Posteskla jsem si, ze mame stare, male auto, ktere absolutne nevyhovuje, kdyz chci babicku vzit k lekari, za pribuznyma nebo nahrbitov. Mamka nema ridicsky prukat, takze pro leky a pliny musi jezdit bud autobusem a nebo se mnou.
Predstava, ze bychom mohli ziskat auto, kde by se vlezla babca s vozikem, mamka a ja je uplne super a konecne bychom mohli v klidu odjet a neresit hlidani pro babicku.
Mozna se tady najde dobra duse, ktera by mi byla schopna napsat, jestli je nejaka sance a nebo nekdo, kdo uz tady toto absolvoval.
Moc dekuji za jakoukoliv informaci.

Podejte zadost o auto,dale zadost o prukazku a jeste zadost o prispevek na benzin a uvidite kazda socialka to resi jinak

Kaci89
Kecalka 402 příspěvků 12.01.19 12:03

Tata ma 4stupne,zkusili jsme to jednou a nedali.ale jak kde

Malike
Extra třída :D 14083 příspěvků 12.01.19 12:55

Podmínka je těžká porucha nosného aparátu…a nebo těžká mentální retardace.
Nicméně zkuste…každý posudkář to bere jinak.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 18:13

Dekuji za rady a zkusenosti. V pondeli tedy zajdeme na socialku a uvidime. Prosim, ten kdo z vas zkousel podat pozadavek, jak to vse probiha? Z nasi strany staci, kdyz zajdem jen na socialku nebo budeme muset i k doktorovi?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 18:16

A jako tezka, mentalni retardace se bere i starecka demence + ten alzheimer?

Malike
Extra třída :D 14083 příspěvků 12.01.19 18:43
@Anonymní píše:
Dekuji za rady a zkusenosti. V pondeli tedy zajdeme na socialku a uvidime. Prosim, ten kdo z vas zkousel podat pozadavek, jak to vse probiha? Z nasi strany staci, kdyz zajdem jen na socialku nebo budeme muset i k doktorovi?

Mělo by to být jak u PnP…
Jo tak to nevím… :nevim: jestli Alzheimera berou jako těžkou…musela by vám to nejlépe psychiatrička vypsat a upřesnit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 19:02

Uvidime v pondeli. Sama jsem zvedava. Ale kdo nezkusi, tak nevi. Nadeji tomu moc nedavam, ale kdyz vidim, kolik lidi bere kde jake prispevky a nase babi, ktera cely zivot drela, nikdy nepobirala zadne davky, tak mozna se na nas stesti usmeje.
Jooo, jen jsem chtela zminit, ze ona ma vlastne taky ctvrty stupen, takze je vlastne uplne zavisla na druhe osobe. Myslela jsem si, ze treti je posledni.

Malike
Extra třída :D 14083 příspěvků 12.01.19 19:09
@Anonymní píše:
Uvidime v pondeli. Sama jsem zvedava. Ale kdo nezkusi, tak nevi. Nadeji tomu moc nedavam, ale kdyz vidim, kolik lidi bere kde jake prispevky a nase babi, ktera cely zivot drela, nikdy nepobirala zadne davky, tak mozna se na nas stesti usmeje.
Jooo, jen jsem chtela zminit, ze ona ma vlastne taky ctvrty stupen, takze je vlastne uplne zavisla na druhe osobe. Myslela jsem si, ze treti je posledni.

Hele já mám autistu…se STMR a i on má 4 st…přesto nemá nárok. :zed: takže asi tak.

Kaci89
Kecalka 402 příspěvků 12.01.19 19:41

Tata je 20let po tezke mozkove prihode,necho­di,nemluvi,je ochrnuty na pravou pulku tela.mama snim musi byt 24/7 dat mu najist,na zachod,vykoupat a jak jsem psala taly nam to nedali

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 00:41

To je hrozne holky!!!! Tak kdo potom ma narok, kdyz ne dite a ani dospely po takove diagnoze???? V tomto pripade bych asi urgovala a nenechala to jen tak. I my budem bojovat. Preju vam stesti a hodne zdaru s urednikama!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >