Příušnice - jak se to lečí ?

9.12.19 14:21

Příušnice - jak se to lečí ?

Zdravím, mám na vás následující dotaz. Chytla jsem příušnice, asi ve školce, kde pracuji. Byla jsem samozřejmě u lékařky a ta mi doručila, abych chodila zabalená v šátku. Nemáte s tím někdo zkušenost, jak si zavázat ten šátek? Mamka mi říkala abych si ho uvázala,,na babku", že prý když byla mála, tak se to takto běžně léčilo, tak nevím… Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
9.12.19 14:27

Ahoj, já měla příušnice, když mi bylo 21 let a není to žádná legrace. Uzliny jsem měla moc natelké a tlačily a bolely. Dostala jsem na předpis nejsilnější prášky proti bolesti a nesměla jsem 14 dní mezi lidi, abych nepřenášela virus dál. Nevyléčené přiúšnice můžou vést až k zánětu mozkových blan. Šátek mi pomáhal, aby zatlačoval uzliny do hlavy a ulevil od bolesti, ale teda musel být zavázaný naopak než „na babku“ - dole držel uzliny a uzel byl nahoře na hlavě.

• Nahlásit
  • Citovat
9.12.19 14:27

Zavázat tak, abys měla v teple přechod mezi ušima a spodní čelistí, lehnout do postele a případně si dát paralen nebo brufen.
Je to vlastně zánět slinných žláz - takže pomáhá nejíst a nepít nic dráždivého (co ti vyvolá zbytečně hodně slin), takže né sladké, kyselé.
Já na to kdysi dávno jako malá dostala i nějakou vodičku mazat zvenku, ale netuším, co to bylo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4674
9.12.19 14:37

Léčí se ibalginem - proti horečce, proti zánětu. Šátek opačně, než na babku, uzel nahoře. A hlavně nikam nechoď, je to infekční.
Já teda když jsem je měla někdy kolem 20. roku, tak jsem byla úplně mrtvá. Dodnes si pamatuju, jak mi bylo strašně, vysoké horečky, málem jsem nedošla na záchod. :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
9.12.19 14:44

Našla jsem ilustrační obrázek a co si pamatuji, tak by to mohlo být ono:
https://www.blesk.cz/…chranit.html (zmíněný uzel nahoře)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16842
9.12.19 17:32

Ty jsi doma? Já jsem četla, že se hodně chodí do nemocnice, na infekční. Máte karanténu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama