Příznaky endometriozy

479
30.3.14 20:04

příznaky endometriozy

Ahoj, je tu hodné témat s endometriozou, tak se omlouvam za další, snad dostanu odpověď, kterou nemohu nikde najít. Je pravděpodobné, ze krátká menstruace s end. Souvisí? Dva dny menstruace s neustálými kousky krve a pote několik dni slabe spineni. Také jsem si už pomalu zvykla, ze mi před menstruaci bývá na zvracení. O dlouhodobých snahách otěhotnět netřeba mluvit. Na píchání v pravém podbřišku(okolo ovulace, menstruace, takže poměrné často) jsem si už za ta roky taky nějak zvykla. Mate někdo podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
48
30.3.14 20:54

Ahojky, já jsem měla, tak 5dni menstruaci a celékem silnou. Měla jsem ji strašně bolestivé a týden pred jsem měla strašný bolesti i pri blbych vetrech. Každá to máme jiné.:-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6770
30.3.14 21:06

Ahoj, tak mé příznaky: 2-3 dny velice silná MS s cucky a pak špinění, postupně prodloužené až na 10 dní. S bolestí vždy pocity na zvracení (ale nikdy jsem nezvracela) a průjem s křečemi. Doktor říká, že je to tím krvácením v břiše. MS ty první dny bolestivá, křeče šílené, a nemyslím, že bych byla nějaká přecitlivělá hysterka. Pomohla mi dočasně operace, ale endometrióza se postupně znovu rozrůstá, už ji mám rozlezlou. nejlepší je na to prý otěhotnět a dlouho kojit, nebo zastavit MS, protože End. žije s MS a bez ní se zastaví a postupně vymizí. Doktor Ti může udělat testy, které to potvrdí…držím pěsti, ať si o. k. :mavam: :mavam: :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
30.3.14 21:09

Děkuji mockrat holky. Pady2 nezjistí se endom. jen laparoskopicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.14 21:13

Taky si myslím, že endometrióza lze zjistit jen laparoskopicky. Na UTZ jde vidět pouze cysta a potom až z histologie se zjistí typ cysty, např. endometrióza…To je můj názor…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
30.3.14 21:15

Já měla krátký cyklus (25 dní)a krvácela jsem 7 dní. Doktor mě na začátku léčby neplodnosti poslal na cvičení mojžíšový tak se mi délka krvácení zkrátila na 4 dny. Endometriozu mi zjistili při laparoskopii. Tu mi dělali, aby našli příčinu mé neplodnosti. Před menzes mě občas pobolívalo slabě břicho a když jsem menzes dostala tak se bolesti mírně zvětšili. Někdy jsem si ani nemusela brát prášek na bolest a někdy (hlavně když jsem byla v práci) mi stačil Brufen 200. Mě zjistili endometriózu malou (1 nebo 2stupeň), ale stejně jsem neotěhotněla a musela jít na IVF. To se naštěstí povedlo hned napoprvé a za 2 roky přirozeně druhé dítě. A to jsem první dítě kojila jen 2 měsíce a na vymizení endometriozy stačilo asi jen těhotenství. Tak vydržte a určitě se zadaří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
479
30.3.14 21:46

@pavlijna múzu se zeptat, IVF proběhlo nakonec bez laparoskopie, když se těhotenství chytilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
30.3.14 21:54

Na laparoskopii jsem byla v únoru 2007 a na IVF jsem šla v červenci 2008. V dubnu a květnu 2008 jsme zkoušeli inseminaci. Endometriozu mi zjistili právě při té laparoskopii. Já neměla velké bolesti jak tu píšou přede mnou tak to nikoho nenapadlo a zjistilo se to až při té operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
31.3.14 01:57

Mi endometriozu zjistili normalne na UTZ, laparo probehlo hned pote.za 2 roky znova endometrioza, ale tesne pred dalsi operaci jsem zcela necekane (nejen pro me, ale i pro lekare)otehotnela.po tehotenstvi endometrioza vymizela sama.ted jsem pres rok po porodu a endometriozu mam zase. :roll: a v prvnim pripade jsme mela mesicky snad nonostop cely mesic- spineni slabsi, silnejsi, proste porad…a neustalou bolest v podbrisku. v druhem pripade jen slabsi bolest, bolest pri sexu a mesicky cca 3 dny silne a pote jeste par dni spineni. a ted naposledy- katastrofa. navaly horky, nevolnost, silena unava, 10cm cysta, mesicky nepravidelne a prvni 2-3 dny extremne silne a bolestive s kusy krve, otres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6770
31.3.14 07:41

@Linda s No mně dělali v CARu testy z krve, které vykazovaly endometriózu, která se pak potvrdila i laparoskopicky. Ale dělal mi testy.

A teď mi říkali, že je vidět i na UZ, ale já mám ty čokoládové cysty v břichu, tak asi proto je to vidět, nevím :nevim: :nevim: :nevim:

http://www.ivf-zlin.cz/…ebne-postupy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
17.9.15 11:40

Endometrióza?

Ahoj děvčata, chci se zeptat, da to může být endometrióza? V období menstruace mám bolestivé křeče v podbříšku, že mám z toho pocit na zvracení, v krvi mám velké cucky, dále mám tupé bolesti směřující do vnitřní strany stehen a trpím průjmem, mimochodem neberu antikoncepci a již 10 let jsem neotěhotněla. Špatně usínám a poslední tři roky mám migrény. Někdy mám bolesti při pohlavním styku. Nechci vypadat u gynekologa, jak nějaký hypochodr, tak proto chci znát váš názor, než zajdu k lékaři. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teckaa
17.9.15 12:57

Ja bych rekla, ze to muze byt, priznaky tomu odpovidaji…a za hypochondra urcite nebudes, hlavne se nenech odbyt…

• Citovat
  • Nahlásit
2
18.9.15 08:18

Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
970
14.12.15 14:50

Oživuji tuto diskuzi, protože bych se chtěla poptat na endometriozu. Chtěla bych se zeptat, kdy toto onemocnění vzniká, jak se projevuje tzn. jestli ji můžu mít od první menstruace, nebo se může vyskytnout až po několika letech. Jsem po 2 porodech, od posledního 20 měsíců. Poslední 2 měsíce mám velké bolesti při MS, ale bolest začíná až 2-3 den MS, velmi bolí levý vaječník - mám až křeče, bolest trvá cca jeden den a pak pomalu ustupuje. Po skončení MS je vše v normě. Chtěla bych se zeptat, zda může endometrioza vzniknout až teď, jsem po 2 CS, tak bych ráda věděla, zda by se to projevilo dříve, nebo je možné že endometrioza začala až po porodech. Nikdy jsem o této nemoci neslyšela, až teď hledám nějaké informace a narazila jsem na endometriozu. U gynekologa jsem byla a dle vyšetření vše OK. Dle mého gynekologa bolesti jsou proto, že mám po CS zavinutou dělohu dozadu. To se mi moc nezdá, protože se bolesti projevily více jak rok po porodu. Děkuji za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
14.12.15 15:45

@Isia Podle mě vzniknout může i později.

Já jsem měla tyhle příznaky: silná a bolestivá MS (mnohem více než dříve), sem tam špinění uprostřed cyklu a sem tam bolesti při styku.

Pokud si myslíš, že bys endometriózu mohla mít na vaječníku, tak doktora požádej o krevní test CA 125. Není to sice úplně spolehlivý marker, ale kdyby vyšel vysoký, tak přidá podezření na endometriózu velkou váhu.

Jinak doktor Ti ji těžko zjistí ultrazvukem, na něm jsou vidět jen opravdu velká ložiska. Spolehlivěji se zjišťuje laparoskopií.

Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat