Příznaky schizofrenie?

Anonymní
20.3.12 12:23

příznaky schizofrenie?

Dobré poledne. Chtěla bych se svěřit s následujícím problémem. Za poslední 2 měsíce se mi stává, že se obviňuji ze situací které se nestaly a podvědomě to dobře vím. Např. že se někdo vyboural na kole,kvůli tomu že jsem mu vstoupila do cyklistické stezky ve městě, nebo že když jsem si předělávala věci z nákupních tašek nemohl mě po chodníku někdo objet a spadl do vedlejšího rybníka a já . Já vím že to jsou blbosti, ale nějaký podvědomý hlas mi to pořád napovídá. Nevím opravdu co s tím. Taky často zapomínám a když s někým mluvím zapomínám slova.
Odpovědět

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18312
20.3.12 12:26

A nebude to třeba jenom z námahy, z přetažení? Když si člověk může odpočinout a navíc si v sobě „uklidí“, tak i to dokáže dělat divy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4491
20.3.12 12:30

To nemusí být schizofrenie, ale třeba nějaká obsese, že tě napadjí takový myšlenky i když nechceš, aby tě napadaly. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17629
20.3.12 12:39

To, že ti hlas napovídá, abys měla takové a takové myšlenky a za něco se vinila, příp. dělala něco co si nepřeješ apod. může být příznakem psychického onemocnění, ale rozhodně dělat z toho po internetu jasné závěry nejde.

pokud se nějakou dobu necítíš po téhle stránce dobře, vyhledej psychiatra a poraď se s nimi. je dobré jít co nejdřív, aby se tvůj stav třeba ještě nezhoršil. pokud jsi z Prahy a okolí mohu ti doporučit kam zajít.

přeju hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
268
20.3.12 12:40

Ahoj, když se rozvíjí schizofrenie, člověk si většinou absolutně neuvědomuje, že se děje něco divného. Přijde mu to naprosto reálné. To co popisuješ bych také viděla spíš na nějaké obsesivní myšlenky. Jestli chceš, napiš SZ, pracuji s lidmi se schizofrenií, tak myslím, že o tom něco vím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
20.3.12 12:44

Myslím si, že schizofrenní nejsi. Prostě jsi asi citlivější, máš takovou povahu. Pokud Tě to obtěžuje, zkus si o tom promluvit třeba s psychologem, mohl by Tě naučit, jak s vtíravými nepříjemnými myšlenkami pracovat. Jura to taky napsal dobře - třeba je toho teď na Tebe moc. Já třeba, když mám „smutné období“ kdy mě žere všechno, jsem schopná se trýznit i kvůli něčemu, co jsem někomu udělala v dětství - třeba mě dodnes trápí a mám blbý pocit, že jsem jako 4 letá dala tehy pubertálnímu sousedovi kytku no… :-) Vždycky si na to vzpomenu a stydím se ještě dneska - je to něco jinéh než u tebe, ale takovéhle myšlenky a vzpomínky mě taky dovedou potrápit. Chtěla jsem tím v podstatě říct, že je to asi o povaze a pokud Ty jsi třeba taková, že si ze všeho něco děláš, pak chápu, že máš myšlenky jaké máš. Zkus si nejdřív pořádně odpočinout - pokud je to možné - raduj se ze sluníčka a z jara a až pak, pokud ani odpočinek a odvedení myšlenek jinam nepomůže, vyzkoušej odborníka, není to žádná ostuda, chodí tam kdekdo. :-) Ať je líp! :kytka:

EDIT: Přečetla jsem si znova a pořádně Tvůj příspěvek a pochopila jsem to tak, že si NAMLOUVÁŠ, že se něco stalo, i když se nstalo? To už by mohl být trochu problém a za odborníkem bych v tom případě šla určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1899
20.3.12 12:46

Jestli si nejsi jistá, tak potom si radši zajdi to probrat aspoň s psychologem. Nemusí to ale nic být, třeba si fakt jenom přetažená nebo to může být něco lehčího. Nebála bych se hned schizofrenie. To by sis tak podle mě neuvědomovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
20.3.12 12:46

Ahoj, příznaky schizofrenie jsou značně variabilní, z jednoho příspěvku nelze soudit. Chápu, že máš strach, tyhle myšlenky nejsou nic příjemného. Bylo by však potřeba všechno pořádně rozanalyzovat a vzít v potaz další aspekty. Nejlepší řešení a vlastně asi jediné je psycholog a psychiatr. Ti potom určí, o co přesně se jedná. Nemysli hned na nejhorší, z Tvého popisu bych na schizofrenii neusuzovala. Ale lékařskou pomoc určitě potřebuješ. Odkud jsi? Mohla bych Ti vyhledat kontakt nebo vymyslet nějaké centrum. Ničeho se neboj. Jestli chceš, napiš mi SZ a probereme to, nebo napiš větší město v okolí a reálném dosahu a něco vymyslíme, ju?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
20.3.12 13:16

Anonymko,
to není schizofrenie podle mého názoru.
Vyřešit to může i homeopat. Tím nenabízím sebe, na to chce víc zkušeností, než mám já. Ale kontakt ti dát můžu, kdybys chtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35290
20.3.12 17:14

schizofrenie bude jasna, az budes slyset hlasy, ktere si o tobe povidaji, nebo ti budou radit, ze mas zabit matku. Jinak asi neni nic specifickeho. Schizofrenik svou schizofrenii hlavne sam nepozna, takze bych si s tim asi moc nelamala hlavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
772
4.2.20 12:34

Ahoj, obnovuji téma. Zajímalo by my jak nebo čím se u dospělého člověka vyvolá schizofrenie? Není to tak, že ten člověk ji už měl, akorát v jiné formě, takové té neškodné? Je to dedičné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama