Růžovka (rosacea)

1121
19.3.12 10:48

Růžovka (rosacea)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat zda tu někdo nemá zkušenosti s touto nepříjemnou nemocí, sice jsem prohledala snad každý příspěvek na internetu ale osobní zkušenost je lepší.
Růžovka mi zjistila doktorka minulý týden ale potýkám se s ní už tak 4 roky.
Děkuji za každou radu :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2669
19.3.12 13:33

Ahoj má ji sestra je to dost neprijemne byla i na laser ale prd zlepseni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
19.3.12 13:47

Kožařka na to píše různé mastičky, krémy, odličovací vody… Většinou se to zhorší v zimě a v létě. Pomoct by mohl i laser. Nejvíc ale zabrají prášky, ale to je hrozné sv*nstvo.

Příspěvek upraven 05.02.14 v 02:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
19.3.12 18:55

Mám to fakt šeredný a nikdo mi vlastně nedokáže říct jestli se toho dá zbavit i když je to chronický, nebo to držet ve stádiu, kdy by se za ním lidi neotáčeli a neštítili se :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
20.3.12 19:37

Je dobře, že víš že jí máš. Neboj, zlepší se to, ale bohužel se toho nikdy úplně nezbavíš. Viděla jsi na netu obrázky lidí, kteří rosaceu neléčili (respektive, kteří ani nevěděli, že něco jako rosacea existuje)? Chápu, že je to fakt nepříjemné, ale na lidi kašli, jsou to b*bci :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
21.3.12 08:25

Děkuju za podporu :mavam: , koukala jsem na to, je to hnus, radši na to nemyslet. Ještě jsem se chtěla zeptat, zkoušel manžel homeopatika?
A lidi, to je slabý slovo :cert: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
21.3.12 10:01

Nezkoušel. Jemu docela pomáhá kosmetika z lékárny. Všechno je to ale pěkně drahý… Navíc by mohl svojí pleť zlepšit ještě víc, ale nechce se vzdát sportu a já zase pálivých jídel :andel: Je to boj.

Příspěvek upraven 05.02.14 v 02:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
21.3.12 11:17

Mám v plánu to vyzkoušet tak pak písnu jestli to něco dělá, bude to běh na dlouhou trať, co se týče jídel, to máme stejné, já pro změnu miluju kari, kafe a jogurty, samozřejmně nic z toho by se nemělo a to nepočítám alkohol. Neznám lepší relax než nad dvojkou dobrýho vína :zed: :zed: :zed: a sluníčko :,( ach joo
V lékárně jsem nakoupila biodermu, litr v pr…li :zed: a to ještě nemám vše, opalovák a make up mě ještě čeká :zed: :pocitac:
Včera mi obvoďačka říkala i něco o biologický léčbě, ale nevim co to obnáší :nevim:
Doufám že ti nevadí že tak vyzvýdám :oops: , v jaký fázi to má mánžel teď? Sem tam pupínek nebo červený fleky s pupancema jako já? Používá taky biodermu??
Nemám nikoho s kým bych to konzultovala, kdo tohle neviděl a nezažil nepochopí :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
21.3.12 11:47

Chodíš k obvoďačce? To je celkem dobrá, že to poznala. On ty krémy celkem střídá, používal Biodermu, Avene, Eucerin a teď mu dala doktorka vzorky od ISIS. Má to jak na houpačce, on se hlavně připravuje na jarní maraton, takže neustále trénuje a to mu nedělá na pleť moc dobře… :? O biologický léčbě nic nevím, on bral jen silný antibiotika…

Příspěvek upraven 05.02.14 v 02:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
21.3.12 12:12

Nene obvoďačka mi na to nepřišla, byla jsem minulý týden u dermatoložky, jediná ze 4 doktorů kožařů která to poznala po pomalu pěti letech, přes tři roky mi to léčili jako akné :zed: Obvoďačce jsem nesla jen zprávu a ta mi i doporučovala ty homeopatika. :nevim:
Ty antibiotika mi chtěla dát ta dermatoložka, ale prý bych nesměla minimálně rok otěhotnět což se mi teď fakt nehodí :zed: Zřejmně pěknej hegeš.
Psychika je hoodně důležitá, to píšou snad všude.
Tréning na maraton…tak držím palce, já se snažím po dcerce zhubnout a po půl hodině na běžícím pásu na kterým teda jen jdu jsem červená jak ředkvička :roll:
Jo a děkuju za tipy na kosmetiku :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
21.3.12 12:43

Tak to jo :D Ty antibiotika jsou fakt síla, ale zase mu opravdu hodně pomohly. To jsi dobrá, mě stačí vyjít do druhýho patra a nemůžu popadnout dech :lol: Uvidíš, co Ti zabere, ale je dobrý kosmetiku prostřídat, protože každá má trochu jiné složení a účinné látky. Překvapilo mě, co je výrobků přímo na rosaceu, protože jsem o ní nikdy předtím neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
21.3.12 12:59

Jsem jak čuně, musim zhubnout :) Nemůžu být tlustá a ještě olezlá pupancema :lol: :D
Mě to teda taky překvapilo, jsem ráda že existuje internet a vše se tam dá najít, nevim jak bych jinak kupila informace.
Ještě jsem teda slyšela o aloe vera od LR kosmetik, sice to stojí okolo litru ta flanděra ale prej taky vyčistí tělo :nevim:
Já teda piju ostropestřec (tinkturu) a nějakou borůvku na čištění.
Ale jak píšeš, bude to chtít střídat :palec: to má manžel štěstí, že o něj tak pěčuješ, můj drahý ví jen co mu sama řeknu jinak… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
22.3.12 21:42

Koukala jsem manželovi na kosmetiku a ještě tam má ROZEX krém, ten mu píše doktorka a říkal, že je skvělý :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
23.3.12 09:11

Jojo ten mám taky, jen nevim jestli je to zprávně, prosím prosím zeptej se manžela jestli ho ten krém taky sem tam palí na obličeji, mě to přijde nějaký divný, takhle bY to asi být nemělo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14548
24.3.12 11:01

Tak manžel říkal, že ho nepálí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu