Pro zkušené i mladé rodiče

Anonymní
18.10.19 11:44

Pro zkušené i mladé rodiče

Ahojky. Je mi 23 let, priteli 26 let a čekáme první škvrňátko. Bylo nečekané, ale radost z něj máme oba, vlastně se těší celá rodina. Jsem ve 35+0 takže za chvíli tu bude konečně s námi :)
Chci se zeptat jak se na mladé maminky dívá okolí? Nikoli že by mě to trápilo, jen mě to zajímá.
Já teda mám svou domácnost s přítelem 4 roky, takže na vaření, uklízení a nakupování apod. už mám návyky :lol: finančně se přítel dokáže plně postarat, já mám odpracováno alespoň na tu mateřskou, ale čím je porod blíž, tím víc mám strach z toho celého rodičovství. Přemýšlím nad tím nyní dnes a denně :D
A jelikož mi všichni kdo mě znají neustále říkají, že si nedovedou představit, že budu za chvíli matka a že ještě nedávno jsem byla děcko taky, mám z toho ještě větší stres.
Nechci působit nějak špatně, věřím že to zvládnu, musím… ale mám strach, že to bude velmi náročný. A tak mě zajíma, jak jste se s tím vžily vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9023
18.10.19 11:47

Nooooo… pred rokem 1989 bys davala zcela opacny dotaz. Protoze tenkrat byt ve 23 letech svobodna a bezdetna, to s tebou nebylo neco v poradku :mrgreen:
Na okoli se vykasli, blbe reci ignoruj. Staci univerzalni odpoved „Ja se na miminko tak tesim.“ :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4609
18.10.19 11:55

Bud úplně v klidu. Na mateřství tě nepřipraví vůbec nic ani když čekáš druhé - každé dítě je totiž originál. Mám 23letou sestru a zvládá to na jedničku. Samozřejmě že občas u mě hledá rady ale jinak je super mamka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10402
18.10.19 11:56

Já čekala dítě ve 24 jako matka samoživitelka, jak se dívalo okolí nevím, netuším a nezajímá mně to, jak jsem to zvládla? s určitou podporou mých rodičů a tím, že od 9 měsíců dítěte jsem pracovala, výborně - dítě krásně prospívá, jezdíme na výlety, na dovolené, cvičit, plavat, do herniček
nyní teda už jsem znova v práci po rodičovské
a mladá maminka, aby to nějak řešilo okolí, je podle mne když má tak 17 - 19 let

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
18.10.19 11:56

Ahoj, nepřijdeš mi až tak mladá, jasně, hranice se posouvají, ale pak je kupa problémů s otěhotněním. Kdyby se nám s manželem zadařilo hned, taky bych byla maminkou ve 23,takhle mi bylo 26.Ja zase slýchala, proč se ve 20 vdávám, když nemusím, to si nevyberes :mrgreen: a teď neplánovaně čekám 3 a je mi 35,takže si zase připadám stará, takže opak od tebe. A miminko zvládneš, neboj, zvládli to i ostatní a nechápu, proč tě někdo tak straší.

Příspěvek upraven 18.10.19 v 12:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 11:59

@cecetka Ahoj. Tak my se chceme vzít, ale teď jsme museli koupit lepší auto a vybavicku na mimčo což není nejlevnější záležitost jak jsme zjistili, sranda to fakt není když chcete mít všechno hezké a nové a celkově vůbec mít všechno :mrgreen:
Na svatbu chceme našetřit, ale jako prioritu to teď neberu, příteli věřím, že mě na holičkách s malým nenechá :)
On tedy jezdí kamionem, takže to bude většinou všechno na mě. Mám tedy zlatou mamku, která mi určitě pomůže. Jen mám obavy jak to zvládnu, ale to je asi normální, to má asi každá prvorodička :oops:
Zatím se totiž člověk staral jen o sebe, o partnera, o psy, ale domácnost kdy se mu chtělo, teď už to tak jednoduché nebude :D
Ale když opravdu někde jdeme spolu a já teda s bříškem, moc milé pohledy na nás ty ženský nehází. Teda je mi to fuk, já jsem čisté oblečená, voňavá a pupkatá budoucí maminka a mám s sebou tatínka, který ještě nemá poradny vousy no :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
18.10.19 12:00

Mě je teď 32 let, první syn má skoro 2 roky a čekám druhyho a stejně mě občas překvapí, že takový tele jako já je máma :mrgreen:.

Já furt nevěřila tomu, že se to povedlo a že máme doma takový malý zázrak… Neboj se, já do toho nakonec vplula docela prirozene a na pohodu, lidi mi říkají že jsem skvělá máma, já mám svy pochybnosti, ale vše vyšlo vlastně krásně… A myslím, že takový pochyby má skoro každý

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
597
18.10.19 12:00

Je Ti 23, ne 17, takže jak se a Tebe dívají ostatní, vůbec neřeš…
Já teď slavila 24. narozeniny a dceři ještě letos budou dva roky. Byla plánovaná a myslím, že se nad tím ani nikdo nepozastavoval.
Do všeho se dostaneš tak nějak přirozeně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18481
18.10.19 12:07

Náročné to je, a je vcelku jedno, zda ti je 24 nebo 35.
Mě spíš osobně vadí typ nevyzrálých maminek, co se dítěti nevěnují, nejsou ochotny se kvůli dítěti trochu obětovat apřizpůsobit, mluví s ním sprostě, strčí batoleti tablet, aby neotravovalo. A ty se taky najdou ve všech věkových kategoriích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 12:18

Já porodila ve 25. Asi 2× se mi stalo, ze mě na ulici někdo od známých poznal a ptal se mě jestli je to sourozenec. Vůbec nechápu, už zas tak mladě nevypadám :lol: Taky jsem mela plno myšlenek, že to nezvládnu apod. Vždyť já nikdy ani nedržela tak malé miminko. Ale za pár týdnů mi šlo najednou všechno automaticky. Jakoby to bylo moje druhé. No a teď měl malý rok a já si mužů troufale řict, že jsem dobrá máma. A snad jí zůstanu :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
130
18.10.19 12:20

Víš, já ti ten věk v dobrém závidím :kytka:. Jsem maminka 35, dvě děti pod 5 let. Budeš mít na dítě víc energie, čas na rozmyšlenou na další dítě… Prostě mi to přijde lepší :) Užívej si to těsení, nedělej si starosti, brzy si s miminkem vše uděláte podle svého, máš prima zázemí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 12:24

Já mám třeba u své mamky velkou oporu. Vlastně se mnou řeší a velmi ráda moje pocity a obavy, problémy které mi teď těhotenství přináší a tím myslím třeba to, že nemůžu spát nebo že mě to a to a to bolí apod. Vlastně mi i hrozně pomáhá a nakupuje, shání oblečení apod. takže na to sama nejsem. Přítel ten vydělává peníze, aby jsme se všichni měli skvěle, ztěžovat si na nic opravdu nemůžu. Finančně na tom jsme víc než dobře dikybohu a můžeme si dovolit koupit mimiskovi na co si vzpomenu a tohle nakupování si docela užívám :)
Ovšem pořád tam vládne ta nejistota, když mamka ví, že vlastně do teď jsme měli život bez starostí. Já se vlastně do teď starám jen o přítele a o dva své psy, které mám spis jako parťáky na výcvik a pro život, takže jsem na nich hodně závislá. Jednak ale nemusela jsem tak nějak řešit, že dnes se mi nechce uklízet nebo vařit tak jsem prostě nic nedělala. S miminkem už to nepůjde :) ale to si myslím příroda zařídí :D mladší sourozenci třeba říkají, že nejsem připravena být matka :lol: bratr 13 sestra 11 let. Ale myslím nebo doufám, že to vnímají tak jen protože se známe vcelku opravdu od dětství :lol:
Další věc a obavy má protože nemáme své bydlení, ale pronájem. Bydleli jsme v bytě, ale kvůli psům jsme šli do baráku, který teda lehce rekonstruujem dle našich představ, ale zase do pronájmu nechceme rvát tisíce, takže jsou to drobnější estetické úpravy na oko než skutečné. Já věřím, že jako rodič má maminka oprávnění se o nás bát s tesim se až ji ukážu, že budu dobrá máma jako ona. :oops: I když třeba ne tak přehnaně starostlivá :D

• Nahlásit
  • Citovat
3471
18.10.19 12:28

Já porodila první dceru v 26 což je podle mě věk akorát a stejně se mě hodně lidí ptalo, zda jsme to jako plánovali… 8o A i kdyby ne, co je komu po tom, co je to vlastně za otázku? Kdyby se mě na to ptala nej kámoška, nebo mamka, ale skoro cizí lidé :nevim:

No a k věci. Na mateřství se připravit nedá. Prostě spadneš do vody a musíš plavat. :mrgreen: Jako benefit je, že si další dítě/děti můžeš naplánovat klidně s větším rozestupem a nemusíš je mít po 2 letech, jako když někdo má první v 35. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.10.19 12:29

Ale zase si myslím, že mít obavy z rodičovství je zcela normální. Přeci jen to není známka slabosti nebo nevyrovnanosti, když dítě se nekupuje jako houska na krámě a je to zodpovědnost na celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
18.10.19 12:31

@cverunka Já teda zatím bohudík těhotenství bez zavaznych problémů, ale takové ty typické jako je nespavost, pálení záhy, časté močení, hemeroidy, tvrdnutí břicha apod. mě zatím přesvědčili, že těhotenství není sranda a že bude možná jedináček :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama