Problém doma

Anonymní
5.8.20 09:05

Problém doma

Ahoj je mi 26 let, bydlím s přítelem. Mamka mi furt píše SMS nebo mi volá. 2 roky bydlím mimo domov i pred tím na vosce jsem přes týden nebyla doma. Furt se zajímá co dělám a tak… Když jsem u ní doma tak říká mi, že bych se měla vdát a mít děti, že už mám na to věk. :roll: :roll: na děti a svadbu nemám ani pomyšlení. Co byste mamce řekli jak byste to řešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3636
5.8.20 09:18

Je ti 26, tak se vzchop. Jsi dospělá a stejně tak to řekni matce. Máš právo žít svůj život, tak jak sama uznáš za vhodné se všemi chybami i úspěchy. Lidé s tebou budou vždycky jednat tak, jak jim ty sama dovolíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
5.8.20 09:19

Já moc nevim, co ti vadí… že se mamka zajímá? To asi pochopíš, az budeš mit vlastní děti :lol: nebo to, že by ses měla vdát a mít děti? To je totiž asi dost časté přani rodičů a věř mi, že tyhle otázky uslyšíš ještě mnohokrát a i od jiných lidí :)
Je trochu smutný, že na to, jak se máš bavit s vlastní mamkou ptáš cizích lidí na netu :nevim:
Já s našima mluvím narovinu a otevřeně. Když na tohle téma přišlo, odpovídala jsem, že se na to necítím. Hotovo nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
5.8.20 09:21

Co bych ji řekla? Pravdu. Že si na svatbu a děti přijdu ještě mladá, že teď si chci užívat života, že děti jednou chtít budu, ale třeba až v… (doplň libovolné číslo) letech anebo taky že děti prostě nechci a nazdar. A že mi jsou tyhle její neustálé otázky nepříjemné. Že až svatbu plánovat budu anebo budu těhotná, tak se o tom samozřejmě včas dozví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
231
5.8.20 09:23

A to je problém? Já myslela, že takhle je to všude… :think: Teď vážně, prostě řekni: „Zatím ne, nemám stálou práci, našetřeno, pořádné bydlení… O svatbě neuvažuji, chci si ještě užít, cestovat, poznávat lidi.“ ;) Je to děs, ale maminky takové jsou… :roll: A my nebudem lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
5.8.20 09:36

S partnerem jste toto téma již probírali, jak si představujete budoucnost? To bych viděla jako podstatnější, než dotazy maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22408
5.8.20 09:39

Já se svýma dětma vyměním každý den několik zpráv, stejně tak píšu své mamce. I „ptákoviny“, počasí, komentuje mě dění doma i ve světě. Mé děti napíšou, az sejimchce, já se snažím rodičům odpovídat hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.8.20 09:40

@dedrichov
O svadbu oba nestojíme, děti chceme tak za dva roky. Bydlíme v bytě co mi dali z práce 2+kk takže místa tu moc není. Taky nechci být těhotná teď psychicky se na to necitime oba a je ten koronavirus…

• Citovat
  • Nahlásit
2888
5.8.20 09:46

Jsi dospělá, ale pořád jsi její dcera, to se dovršením 18. roku nemění, ale jelikož jseš dospělá, tak si můžeš žít život podle sebe, tzn. normálně řekni mámě, že děti nechceš zatím. To, že máte různé názory na život je úplně normální a to že se o tebe maminka zajímá buď ráda :-) ale samozřejmě pokud zrovna nemáš čas, telefon zvedat nemusíš, třeba jí jen napiš mami teď nemůžu, zavolám zítra…

Zrovna tak, co jí říkat nechceš to nemusíš, ona si chce evidentně jen pokecat, takže spíš se ptej ty jí, co dělala atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18186
5.8.20 09:51
@Anonymní píše:
@dedrichov
O svadbu oba nestojíme, děti chceme tak za dva roky. Bydlíme v bytě co mi dali z práce 2+kk takže místa tu moc není. Taky nechci být těhotná teď psychicky se na to necitime oba a je ten koronavirus…

Prej koronavirus :mrgreen: :mrgreen: jsi si jistá, že jsi v tom čísle o věku neudělala chybu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
5.8.20 09:59
@Anonymní píše:
Ahoj je mi 26 let, bydlím s přítelem. Mamka mi furt píše SMS nebo mi volá. 2 roky bydlím mimo domov i pred tím na vosce jsem přes týden nebyla doma. Furt se zajímá co dělám a tak… Když jsem u ní doma tak říká mi, že bych se měla vdát a mít děti, že už mám na to věk. :roll: :roll: na děti a svadbu nemám ani pomyšlení. Co byste mamce řekli jak byste to řešili?

Nic se nemá přehánět :nevim: má tě nechat dýchat a ne být jako bachař. Na děti máš času dost a dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6998
5.8.20 10:04
@Anonymní píše:

Jinak s mámou si voláme tak 1tydne SMS občas…a stačí to. U manžela je to horsi, matka mu volá třeba 3krat denně :lol: a když slysim co mu vždy tak důležiteho říká tak se musím smát, manžel ji řekl že se to musí omezit ale není to k ničemu stále mu volá. Tak to prostě nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.20 10:38

Co bych dala za to, kdyby mi matka aspon jednou zavolala a zajimala se.. misto toho jsem ji tezce u zadku Vaz si toho, ze se zajima, nebude tu navzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
5.8.20 12:23
@Anonymní píše:
@dedrichov

Svatba… slyším d, píšu t. To by mě zajímalo, co ty děti dneska ve škole učej… :kytka:

No tak vidíš, máte to s partnerem srovnáno, tak stejně tak to mamce můžeš říct. Hele, ten koronavirus, ten tu už zůstane. Rodiny, které už děti mají je mají dál i s koronavirem. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama