Problém s kojením

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 24.07.11 07:44
Problém s kojením

Ahoj, malý má půl roku a a bojujem už pár dnů. Pár krát si cucne a už nechce, tlačím mu prso do pusiny a nechce. Když udělám mu UM, je celý natešený na flašku a vypije. Abych upřesnila, od počátku kojím s dokrmem UM, celé dopo jsem plně kojila a odpoledne již s UM. Teď najednou problém, jen pár krát si cucne a dost, myslím, že nestačí vypít ani to přední mléko. Ale ráno kolem 4 kojím v pohodě až přes den je problém. Nevím, čím to může být? Celkově je teď nervóznější, bylo to pořád klidné miminko.

Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 24.07.11 08:25

Nemůžou mu růst zuby?

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 24.07.11 08:31

Mě napadá, že třeba přišel na to, že s flaškou to je jednodušší a už se mu nechce namáhat u prsa, ráno se nechá ještě oblbnout, jak je rozespalý… :nevim:

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 24.07.11 08:35

pokud pije ráno bez problémů a vypadá spokojeně a problém je přes den, tak bych to asi viděla na problém s produkcí mlíčka
mlíko se nejlíp tvoří právě v noci, takže když pije nad ránem, tak je tvoje produkce maximální a zřejmě mu to na najezení stačí, přes den se produkce sníží a možná prakticky nic neprodukuješ (asi to taky bude mít souvislost s tím, že dokrmujete a přes den prsa nestimuluješ)
pokud chceš v kojení pokračovat, tak bych zkusila zvýšit produkci, přikládat častěji (klidně po dvou hodinách), asi mu nic moc nepoteče, takže to po pár chvilkách vzdá a ty budeš muset odstříkávat (abys nastartovala tvorbu mlíka), zvýšit příjem tekutin, přidat třeba kojicí čaj - zlepšení bys měla pocítit po pár dnech (tělo nastartuje obvykle tak po dvou až třech)
jestli ti to takhle stačí (kojit ráno) a pak dokrmovat UM (malý už má přece jenom půl roku a brzo začnete s příkrmama), tak se s tím holt smiř …

Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 24.07.11 08:37

mě tedy napadá růstový spurtík v šesti měsících, zkus pár dní vydržet, přikládat co se malý nechá a mělo by to po pár dnech odeznít :palec:

Mvkoty
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 24.07.11 09:53
Andrejka1 píše:
Ahoj, malý má půl roku a a bojujem už pár dnů. Pár krát si cucne a už nechce, tlačím mu prso do pusiny a nechce. Když udělám mu UM, je celý natešený na flašku a vypije. Abych upřesnila, od počátku kojím s dokrmem UM, celé dopo jsem plně kojila a odpoledne již s UM. Teď najednou problém, jen pár krát si cucne a dost, myslím, že nestačí vypít ani to přední mléko. Ale ráno kolem 4 kojím v pohodě až přes den je problém. Nevím, čím to může být? Celkově je teď nervóznější, bylo to pořád klidné miminko.

Já mám stejný problém, jn malé je 4,5 měsíce. Podle mě je to o množství mléka…přes den se ti nestačí tolik dělat a když dokrmuješ tak si malý zvykl na flašu…Laktační radila přikládat přikládat přikládat…dělala jsem tohle ve třetím měsíci a pomalu mi z toho hrabalo, protože když jsem nekojila tak jsem odsávala…te´d jsem si řekla, že se kvůli tomu nezhroutím. Nejdůležitější pro dítě je spokojená matka, pak bude spokojené i dítě…takže buď v klidu, pokud malý prso nechcce tak to nehroť a zkus to odsát a dát mu to přes flašu…já to tak taky dělám a malá je spojená nepláče a prospívá.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 24.07.11 10:03

Já jsem ale dopo měla mléka dost, po příchodu z porodnice jsem si ho vážila a vypil tehda kolem stovky a k večeru to už bylo jen kolem 60 ml, proto jsem ho musela dokrmovat, nepřibíral. Mně připadá, že je už dost velký na to, aby teď teprve zjistil, že se mu nechce ssát. Od začátku byl na prsu a flašce a v poho. Teď jsme byli v poradně a dr říkala, že se mu tak klubou zoubky, ale ještě se neprořezaly, tak žeby to mohl být ten důvod?

katek78
Ukecaná baba ;) 1052 příspěvků 24.07.11 10:15
Andrejka1 píše:
Já jsem ale dopo měla mléka dost, po příchodu z porodnice jsem si ho vážila a vypil tehda kolem stovky a k večeru to už bylo jen kolem 60 ml, proto jsem ho musela dokrmovat, nepřibíral. Mně připadá, že je už dost velký na to, aby teď teprve zjistil, že se mu nechce ssát. Od začátku byl na prsu a flašce a v poho. Teď jsme byli v poradně a dr říkala, že se mu tak klubou zoubky, ale ještě se neprořezaly, tak žeby to mohl být ten důvod?

tak bych řekla, že to přímo odpovídá tomu, co jsem psala o asi 3 příspěvky dřív, co myslíš? :think:

knopi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 21:39

Jednak to může být růst. spurt, a pak velmi pravděpodobně zjistil, že z lahve mu to teče snadněji a rozhodl se, že kojit už ne. Není to tak neobvyklé, pokud je dítě od začátku dokrmováno lahví. Dítěti je už půl roku, takže už se těžko odvykne od lahve, navíc budeš přecházet pomalu na příkrmy. :nevim:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 26.07.11 21:13

Holky, tak dnes jsem zjistila možná příčinu problému, do teď jsem kojila v sedě na kojícím vaku a dnes jsem zkusila v leže a ejhle pil, jenže bohužel, tak to jsme bojovali dva týdny, takže mléka ubylo, ale aspoň na žízeň bude.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Tanečník a přítel Polívkové Kurtiš zavítal na večírek StarDance, domů nešel rovně

Finálový večer taneční show StarDance si nemohl nechat ujít ani Michal Kurtiš... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >