Problém s výrobou svíček

218
16.3.14 20:49

Problém s výrobou?

Ahojky,
Holky já mám problémek! Začala jsem ve volném čase (že ho teda moc není) vyrábět svíčky jenom zatím tak doma pro sebe a pár známých. Dnes jsem si však udělala svíčku a když ztuhla tak jsem si jí zapálila. Vosk mám normálně sebraný ze svíčkových odřezků. A knot kupuju (2m/10Kč) Cena sice krásná ale já si myslím že celý můj problém dělá ten knot nebo nevím. Prostě jsem svíčku zapálila a hořela tak dvě minuty potom chcípla. Tak jsem jí zapálila znovu a najednou hořela a vše OK :think: po pěti minutkách se plamen zvětšil a začali létat něco jako jiskřičky no a aby toho nebylo málo tak plamen začal vyčuhovat ze sklenice a dělal šílenej randál. Rychle jsem to zhasla a začala svíčku okoukávat. Knot je normálně ohořelý ale to černé sloupnete a rázem je pod tím krásný knot jako nový :nevim: Já fakt nechápu co s tím je a bojím se jestli to neudělalo i těm známým co jsem jim svíčky darovala. Mám napsat výrobci knotu nebo co myslíte že se stalo? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1424
16.3.14 20:56

Teda já se v tom nevyznám ale je to divný pokud vyrábíš z normálního vosku ze svíček které už hořeli tak to knotem asi bude :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 21:02

Hmm…to mě teda štve! :( je to strašná škoda ještě až budu příště vytvářet tak mě napadla jedna vychytávka a jestli ta nezabere tak nevím!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4957
16.3.14 21:09

Sice tomu presne nerozumim, ale nektere knoty, ktere pouzive do svicnu cernaji, olupuji se a kouri…mozna, ze do svicek maji byt z jinych materialu. Vetsinou jsem v beznych obchodech videla knoty do svicnu/petrolejek(at „provazkove“ nebo placate)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 21:12

@ArankaA na sáčku je napsáno knot na výrobu svíček a je to takový ten jako tkanička uvažovala jsem že možná bude lepší ještě ten povoskovaný :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
16.3.14 21:13

A proto si svoje svicky nezapaluju…pri mem stesti bych ji pred odchodem neshasla a vyhoreli bychom :D

ja myslim, ze je tim knotem, je takovy hrubsi nez z obyc svicky co koupis ne :think: to „jiskreni“ je u toho beznejsi bych rekla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 21:14

@alsem jiskření možná ale v druhé fázi to bylo tak že to bylo jako výbušnina pomalu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
16.3.14 21:18

@Brouček007 tak to bude knotem :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 21:19

Tak cena sice krásná ale tohle hrůza tak já mám malinké s povoskováním tak jdu zapálit a tady se ukáže jak to budu řešit napíšu výsledek :) :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11522
16.3.14 21:21

@Brouček007 si me jen presvedcila o tom, ze tu moju nikdy nezapalim :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 21:28

@alsem tak jsem zapalila tu s tenčím voskem takovou tu co se dává do čajovek a má kovový spodek a vše ok takže budu kupovat pouze ty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
16.3.14 22:03

Chce to mít povoskovaný knot

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.3.14 22:04

@spiky01 Jasně už vím! Já se divila proč i tak staršně rychle hoří :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2233
17.3.14 00:12

@Brouček007 jj,já se takle taky napálila-mám teď doma asi 10m nevoskovanýho tak musím vymyslet cos ním-zatim máme svíčky s ním jen na okrasu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
17.3.14 05:08

Určitě to bude knotem. Hlavně knoty mají i různou šířku - takže na široké svíčky používám širší knoty, ale na užší beru zase menší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat