Problém se štítnou žlázou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:09
Problém se štitnou žlázou?

Ahoj. Už déle mi tohle vrtá hlavou, jestli je za tím štitná žláza nebo já jen vyšiluju :nevim:
Nejprve bych asi začla tím, že je mi skoro 16. Mé tělo produkuje víc mužského hormonu, než by mělo(knírek, chlupy z boku na tvářích, velká síla, ještě nebyla ms).
Můj tlak je vyšší, většinou okolo 140-145/70
Poslední dobou se cítím unavená a oslabená, zimomřivost, problémy s usínáním.
Když si sáhnu na krk, tak cítím takovou bulku, nebo něco vystouplého ( nevím jak přesně to popsat).
Mamka mě na endokrynologii objednat chce, ale ani jednou tam nevolala a to jí to pořád připomínám :zed:
Prosím o zachování anonymitu, kvůli mamce a mému zdravotnímu stavu.
Myslíte si, že by to mohlo být něco se štitnou žlázou? Mamka si myslí, že ne :roll:
Budu moc ráda za všechny rady :oops:

Reakce:
sediza
Závislačka 2581 příspěvků 10.07.19 20:14

Je ti 16 let, už jsi velká holka. Na endokrinologii se zvládneš objednat sama a podle mně bys to měla rychle udelat. A to stejné na gynekologii. Muzes mit syndrom polycystických vajecníku. Hned zitra zavolej na gyndu a endokrinologii. Zajdi si k pediatričce, at ti napíše na endokrinologii poukaz na ošetření/vyšetření (žádanku).

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.19 20:16

@sediza no nevím, jestli první návštěvva odborného lékaře proběhne bez přítomnosti rodiče. Nevím, jak teď, ale dřív určitě ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:18

@sediza Na gynekologii jsem byla, paní doktorka mi říkala, že jsem zdravá a že když ms ještě nepřišla, že se nemám ničeho obávat, prý to někdo má později(máma a babička měly okolo 15+ let). Jinak děkuju, zítra tam zkusíme ještě zavolat a potom k pediatrovi

sediza
Závislačka 2581 příspěvků 10.07.19 20:21
@vokishka píše:
@sediza no nevím, jestli první návštěvva odborného lékaře proběhne bez přítomnosti rodiče. Nevím, jak teď, ale dřív určitě ne.

Za mě bez problému. Já ve svých šestnácti na gyndě s maminkou nebyla. A neni nic jednoduššiho, nez se po telefonu zeptat. Pokud by tam chteli rodiče, může se dcera objednat stejně sama a jen si dá pozor, aby mamka nebyla v práci nebo neměla kadeřníka. Může si ale vlastně i v práci klidně vzít propustku.

sediza
Závislačka 2581 příspěvků 10.07.19 20:22
@Anonymní píše:
@sediza Na gynekologii jsem byla, paní doktorka mi říkala, že jsem zdravá a že když ms ještě nepřišla, že se nemám ničeho obávat, prý to někdo má později(máma a babička měly okolo 15+ let). Jinak děkuju, zítra tam zkusíme ještě zavolat a potom k pediatrovi

Tak super. Takže jen ta endokrinologie.

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.19 20:30

@sediza na gyndě problém není. Ale endokrinologie a podobné odbornosti jsou horší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:46

@vokishka Myslíte, že tam s mamkou nemůžu? Na gyndě mě čekala na chodbě. Co jsem se ale tak dívala, samotné vyšetření na endokrinologii prý není tak hrozné :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:49

@sediza Jo ještě to. Můj pediatr je ale trošku “divný” a nechtěl mi dát žádanku ani na dětské, ale protože otec pracuje ve zdravotnictví, tak mi to nakonec dal. Takže počítám s tím, že by se opět cukal. Takže to zkusíme s mamkou zítra obvolat samy :palec:

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.19 20:49
@Anonymní píše:
@vokishka Myslíte, že tam s mamkou nemůžu? Na gyndě mě čekala na chodbě. Co jsem se ale tak dívala, samotné vyšetření na endokrinologii prý není tak hrozné :nevim:

no právě naopak, někdo psal, že máš jít sama. Endokrinologie nic není, jde vlastně jen o sezení v ordinaci, tam by bylo vhodné a u nás to vyžadovali, aby byl rodič také uvnitř.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 20:52

@vokishka Dobře, tak děkuju moc :kytka:

vokishka
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.19 20:53

Ale nejlepší by bylo, aby aspoň nějaké odběry udělal i pediatr. U nás běžně dělá i na štítnou žlázu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.19 21:04

@vokishka U nás teda odběry nedělá nebo o tom nevím 8o
U něho mi teda krev sestra brala jen asi 2×
On má takovou specifickou léčbu na všechny druhy nemocí :mrgreen:

Daja31
Nováček 10 příspěvků 15.07.19 11:01

Můžeš si koupit ještě domácí test v lékárně na štítnou žlázu od Hartmannu, pokud chceš vědět výsledek hned. Je teda jen v případě snížené funkce, což by mohl být tvůj případ.

Váš příspěvek
Reklama