Vada očí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kellynka123
Povídálka 42 příspěvků 10.07.19 18:14
Vada očí?

Zdravím, byla bych rada za nějakou radu co s mým problémem.
Dost často mě bolí hlava, ale už jsem si na to zvykla. Jenže poslední dobou mi přijde, ze při čtení se mi oči namáhaji víc a jedno oko mi jakoby “ujíždí”. Nevím jak to popsat. Kolikrát si dam knížku nebo telefon dal a srovná se to a vidim lip. Nikdy jsem problém s očima neměla, můj táta má dalekozrakost a mamka vzácnější vadu oči, ani nevím jakou. Nechci zbytečně plasit ze mám zkažený zrak ale taky nechci za dva měsíce úplně silhat :D děkuji za rady nebo zkušenosti. Hezky den

Reakce:
SussieS
Závislačka 3883 příspěvků 10.07.19 18:15

A objednat se na oční tě napadlo? ;)

Janli
Echt Kelišová 9316 příspěvků 10.07.19 18:16

Tomu se říká vetchozrakost. Skoč si na oční pro brýle na čtení :mrgreen:.

Kellynka123
Povídálka 42 příspěvků 10.07.19 18:17

@SussieS jasné ze napadlo, jenže si nejsem jistá jestli si nezaklepou na čelo, jednou jsem byla na očním kvůli mamce ale to mi měřili krátkozrakost a ani nevím jestli se to muže stát takhle z ničeho nic? :lol: nechci blokovat lékaře kvůli nějaké prkotine

Kellynka123
Povídálka 42 příspěvků 10.07.19 18:18
@Janli píše:
Tomu se říká vetchozrakost. Skoč si na oční pro brýle na čtení :mrgreen:.
děkuji objednam se a najdu si ještě něco o tom :D
SussieS
Závislačka 3883 příspěvků 10.07.19 18:22

@Kellynka123 Spoustě lidem se zhorší zrak z ničeho nic, nebo jak myslíš že to normálně probíhá? :D Jednoduše se objednej, i kdyby nakonec naznal, že žádný problém nemáš, není od věci preventivní kontrola očí, očního tlaku, pozadí atd :kytka:

Kellynka123
Povídálka 42 příspěvků 10.07.19 18:26

@SussieS dobre, díky :lol: alespoň budu v klidu :)

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 10.07.19 18:38
@SussieS píše:
A objednat se na oční tě napadlo? ;)

nee, ne emiminu jsou lepší diagnózy :mrgreen:

Evkad
Kecalka 221 příspěvků 11.07.19 14:29

@Kellynka123 i zdravý člověk (bez očních potíží) má nárok na jedno oční vyšetření ročně. Alespoň to platilo před pár lety.
Také jsem začala vidět dvojitě ze dne na den. Možná dříve nějaké náznaky byly, ale nic konkrétního.

Váš příspěvek
Reklama