Problém se zuby a uzlinou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.05.19 14:06
Problém se zuby a uzlinou

Zdravím všechny :kytka:
Trápí mě trochu zdraví a chtěl bych se vás zeptat na vaše osobní názory a zkušenosti. Můj příspěvek bude trochu delší, tak se předem omlouvám, ale jsem tak trochu cíťa a tento můj problém mě neustále trápí v hlavě…
Před cca 3 týdny jsem si pod čelistí na pravé straně nahmatal takový výrůstek. Nebyl bolestivý, ale mírně citlivý byl. Velikostí byl do 1 cm určitě, myslím, že i menší. Byl takového zvláštní „kapkovitého“ tvaru a když jsem prstem zatlačil zespoda do čelisti, tak mě to na té stejné straně bolelo. Od té doby tam toto zvětšení mám, nijak se to nezvětšilo, ale také nepozoruju výrazné zmenšení. Některé dny to na dotek působí jemněji, jindy je to tvrdší. To je ale nejspíš také tím, že se někdy neudržím a „hrabu“ na to xkrát za den, abych to kontroloval… Neustále jsem tedy googlil věci na téma „zvětšené uzliny“, i když uzlina by to ani asi být nemusela. Každopádně se tam něco děje. To zvětšení je takové gumovější konzistence, má to tvrdší základu a roste to směrem do nejměkčího bodu. Na dotek to není bolestivé, jen když na to sahám víc, tak mi to přijde takové citlivější, ale vyloženě to nebolí. Každopádně jiné příznaky nemám - noční pocení, únava, úbytek na váze apod. - nic takového. To mě trochu uklidnilo v teorii, že by to mohlo být i něco s rakovinou. Výrustek se dá lehce ohýbat ze strany na stranu, ale úplně s tím hýbat nejde. Žádné onemocnění nebo tak jsem v poslední době neprodělal, takže z toho to nejspíš nebude. Minulý týden mě ale napadlo, že by to mohlo být díky problémům se zuby. Už dlouhodobě mi při čištění teče krev. Ne tedy nijak velmi, někdy vůbec, ale většinou trochu růžové vody vyplivnu. Upřímně jsem na to házel bobek, protože zuby mě jinak nikdy nebolely - nemám ani tmavé kazy, plomby, žádné větší zákroky. Ten minulý týden jsem si ale všiml, že na spodních čtyřech zubech se mi zezadu udělal ztvrdlý povlak - zubní kámen nejspíš - a následoval ještě horší nález u horního špičáku, u kterého se mi udělal takový tenký, šedý až lehce černý lem přesně mezi kořenem zubu a začátkem dásně. Po prohlížení jsem si všiml, že podobné šedé zbarvení je u dalších pár horních zubů, ovšem velmi malinko. Nevím co to je, ale nic dobrého to asi nebude. Tipuji to na nějaký zánět nebo tak něco. Proto také to krvácení při čištění. No a v tu chvíli mě napadlo, že by ten můj první problém s tou oteklou uzlinou pod čelistí mohl souviset s tímto. Já se v takových věcech tedy vůbec nevyznám, ale co jsem tak pročítal, tak uzlina se může zvětšit i díky zánětu dásní či zubu, nebo celkově nějakým zákeřnějším dentálním problémem. Myslíte si, že by to mohlo mít spojitost? Chtěl jsem jít na ORL, aby se mi na tu „uzlinu“ podívali, ale bylo mi řečeno, že pokud mám dentální problém, mohlo by to ovlivnit krevní výsledky. Takže nejdřív se musí vyřešit ten zubní problém. Zítra se chci objednat a začít ty zuby řešit. Chtěl bych ale vědět váš názor, jestli si myslíte, že by to mohlo mít spojitost a po vyřešení zubního problému by mohlo dojít k vyřešení i toho problému s tou uzlinou? Moc se omlouvám, jestli jsem někoho tímto slohem unudil k smrti a nebo jestli jsou moje dotazy úplně stupidní, ale nechce se mi tohle probírat s kamarády nebo tak, tady mi přijdete jako bezva ženský, který se cizím problémům nevysmějí. Takže tak :) Budu se těšit na vaše názory (a snad mě vnitřně uklidníte). Krásný začátek týdne všem! Karel

Reakce:
Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 06.05.19 14:13
@Anonymní píše:
Trápí mě trochu zdraví a chtěl bych se vás zeptat na vaše osobní názory a zkušenosti. Můj příspěvek bude trochu delší, tak se předem omlouvám, ale jsem tak trochu cíťa a tento můj problém mě neustále trápí v hlavě…
Před cca 3 týdny jsem si pod čelistí na pravé straně nahmatal takový výrůstek. Nebyl bolestivý, ale mírně citlivý byl. Velikostí byl do 1 cm určitě, myslím, že i menší. Byl takového zvláštní „kapkovitého“ tvaru a když jsem prstem zatlačil zespoda do čelisti, tak mě to na té stejné straně bolelo. Od té doby tam toto zvětšení mám, nijak se to nezvětšilo, ale také nepozoruju výrazné zmenšení. Některé dny to na dotek působí jemněji, jindy je to tvrdší. To je ale nejspíš také tím, že se někdy neudržím a „hrabu“ na to xkrát za den, abych to kontroloval… Neustále jsem tedy googlil věci na téma „zvětšené uzliny“, i když uzlina by to ani asi být nemusela. Každopádně se tam něco děje. To zvětšení je takové gumovější konzistence, má to tvrdší základu a roste to směrem do nejměkčího bodu. Na dotek to není bolestivé, jen když na to sahám víc, tak mi to přijde takové citlivější, ale vyloženě to nebolí. Každopádně jiné příznaky nemám - noční pocení, únava, úbytek na váze apod. - nic takového. To mě trochu uklidnilo v teorii, že by to mohlo být i něco s rakovinou. Výrustek se dá lehce ohýbat ze strany na stranu, ale úplně s tím hýbat nejde. Žádné onemocnění nebo tak jsem v poslední době neprodělal, takže z toho to nejspíš nebude. Minulý týden mě ale napadlo, že by to mohlo být díky problémům se zuby. Už dlouhodobě mi při čištění teče krev. Ne tedy nijak velmi, někdy vůbec, ale většinou trochu růžové vody vyplivnu. Upřímně jsem na to házel bobek, protože zuby mě jinak nikdy nebolely - nemám ani tmavé kazy, plomby, žádné větší zákroky. Ten minulý týden jsem si ale všiml, že na spodních čtyřech zubech se mi zezadu udělal ztvrdlý povlak - zubní kámen nejspíš - a následoval ještě horší nález u horního špičáku, u kterého se mi udělal takový tenký, šedý až lehce černý lem přesně mezi kořenem zubu a začátkem dásně. Po prohlížení jsem si všiml, že podobné šedé zbarvení je u dalších pár horních zubů, ovšem velmi malinko. Nevím co to je, ale nic dobrého to asi nebude. Tipuji to na nějaký zánět nebo tak něco. Proto také to krvácení při čištění. No a v tu chvíli mě napadlo, že by ten můj první problém s tou oteklou uzlinou pod čelistí mohl souviset s tímto. Já se v takových věcech tedy vůbec nevyznám, ale co jsem tak pročítal, tak uzlina se může zvětšit i díky zánětu dásní či zubu, nebo celkově nějakým zákeřnějším dentálním problémem. Myslíte si, že by to mohlo mít spojitost? Chtěl jsem jít na ORL, aby se mi na tu „uzlinu“ podívali, ale bylo mi řečeno, že pokud mám dentální problém, mohlo by to ovlivnit krevní výsledky. Takže nejdřív se musí vyřešit ten zubní problém. Zítra se chci objednat a začít ty zuby řešit. Chtěl bych ale vědět váš názor, jestli si myslíte, že by to mohlo mít spojitost a po vyřešení zubního problému by mohlo dojít k vyřešení i toho problému s tou uzlinou? Moc se omlouvám, jestli jsem někoho tímto slohem unudil k smrti a nebo jestli jsou moje dotazy úplně stupidní, ale nechce se mi tohle probírat s kamarády nebo tak, tady mi přijdete jako bezva ženský, který se cizím problémům nevysmějí. Takže tak :) Budu se těšit na vaše názory (a snad mě vnitřně uklidníte). Krásný začátek týdne všem! Karel

Je to klidně možné.

iiiv
Extra třída :D 11411 příspěvků 06.05.19 14:27

Jestli máš v těle zánět, můžou být zvětšené i uzliny

t-jani
Neúnavná pisatelka 15983 příspěvků 06.05.19 14:27

Nejlepší by bylo to nechat na odbornících než si zatěžovat hlavu názory z emimina a sám se diagnostikovat.

Russet
Neúnavná pisatelka 15942 příspěvků 06.05.19 14:28
@Anonymní píše:
Před cca 3 týdny jsem si pod čelistí na pravé straně nahmatal takový výrůstek. Nebyl bolestivý, ale mírně citlivý byl. Velikostí byl do 1 cm určitě, myslím, že i menší. Byl takového zvláštní „kapkovitého“ tvaru a když jsem prstem zatlačil zespoda do čelisti, tak mě to na té stejné straně bolelo. Od té doby tam toto zvětšení mám, nijak se to nezvětšilo, ale také nepozoruju výrazné zmenšení. Některé dny to na dotek působí jemněji, jindy je to tvrdší. To je ale nejspíš také tím, že se někdy neudržím a „hrabu“ na to xkrát za den, abych to kontroloval… Neustále jsem tedy googlil věci na téma „zvětšené uzliny“, i když uzlina by to ani asi být nemusela. Každopádně se tam něco děje. To zvětšení je takové gumovější konzistence, má to tvrdší základu a roste to směrem do nejměkčího bodu. Na dotek to není bolestivé, jen když na to sahám víc, tak mi to přijde takové citlivější, ale vyloženě to nebolí. Každopádně jiné příznaky nemám - noční pocení, únava, úbytek na váze apod. - nic takového. To mě trochu uklidnilo v teorii, že by to mohlo být i něco s rakovinou. Výrustek se dá lehce ohýbat ze strany na stranu, ale úplně s tím hýbat nejde. Žádné onemocnění nebo tak jsem v poslední době neprodělal, takže z toho to nejspíš nebude. Minulý týden mě ale napadlo, že by to mohlo být díky problémům se zuby. Už dlouhodobě mi při čištění teče krev. Ne tedy nijak velmi, někdy vůbec, ale většinou trochu růžové vody vyplivnu. Upřímně jsem na to házel bobek, protože zuby mě jinak nikdy nebolely - nemám ani tmavé kazy, plomby, žádné větší zákroky. Ten minulý týden jsem si ale všiml, že na spodních čtyřech zubech se mi zezadu udělal ztvrdlý povlak - zubní kámen nejspíš - a následoval ještě horší nález u horního špičáku, u kterého se mi udělal takový tenký, šedý až lehce černý lem přesně mezi kořenem zubu a začátkem dásně. Po prohlížení jsem si všiml, že podobné šedé zbarvení je u dalších pár horních zubů, ovšem velmi malinko. Nevím co to je, ale nic dobrého to asi nebude. Tipuji to na nějaký zánět nebo tak něco. Proto také to krvácení při čištění. No a v tu chvíli mě napadlo, že by ten můj první problém s tou oteklou uzlinou pod čelistí mohl souviset s tímto. Já se v takových věcech tedy vůbec nevyznám, ale co jsem tak pročítal, tak uzlina se může zvětšit i díky zánětu dásní či zubu, nebo celkově nějakým zákeřnějším dentálním problémem. Myslíte si, že by to mohlo mít spojitost? Chtěl jsem jít na ORL, aby se mi na tu „uzlinu“ podívali, ale bylo mi řečeno, že pokud mám dentální problém, mohlo by to ovlivnit krevní výsledky. Takže nejdřív se musí vyřešit ten zubní problém. Zítra se chci objednat a začít ty zuby řešit. Chtěl bych ale vědět váš názor, jestli si myslíte, že by to mohlo mít spojitost a po vyřešení zubního problému by mohlo dojít k vyřešení i toho problému s tou uzlinou? Moc se omlouvám, jestli jsem někoho tímto slohem unudil k smrti a nebo jestli jsou moje dotazy úplně stupidní, ale nechce se mi tohle probírat s kamarády nebo tak, tady mi přijdete jako bezva ženský, který se cizím problémům nevysmějí. Takže tak :) Budu se těšit na vaše názory (a snad mě vnitřně uklidníte). Krásný začátek týdne všem! Karel

Mno, já bych to šla probrat se svým zubařem :nevim:

Demi
Závislačka 3855 příspěvků 06.05.19 14:48

Nevím, jestli diskuzí zde jen zbytečně neztrácíš čas, který jsi mohl využít k návštěvě u lékaře. Na tvém místě bych se ohlásila u zubaře k akutní kontrole a nečekala bych, až si mě za 2 měsíce pozve.

Váš příspěvek
Reklama