Problém syna s chováním ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 18:03
Problém syna s chováním ve školce.

Ahoj, mám docela specifický problém, proto zakládám nové vlákno.

Pro představu:

Přítel má syna z bývalého vztahu. Jeho bývalá řekla cituji: „Toho parchanta dám do děcáku jestli si pro něho hned nepřijedete!“ Dnes už máme pár týdnu po soudu, kde nám malého svěřili do péče. U nás už je ale asi rok a čtvrt. Malý má 4,5 roku do školy chodí od 3 let. Do 3 let vůbec nemluvil, neuměl skoro nic kromě „mama“, „tata“ a nějakým způsobem se najíst. Vše jsem ho učila já. Prostě si u nich vyrůstal jako dříví v lese, ona se o něj starat nechtěla a přítel chodil do práce.

Teď k mému dotazu:

Učitelky si v MŠ stěžovali, že dětem boří věci, ubližuje, všude musí být první atd.. Ano, já vím od začátku že je moc živý. Pak se to zase uklidnilo, ale dnes to vyvrcholilo tím, že malý venku předbíhal děti, loktem žduchl do jednoho chlapečka a ten hlavičkou narazil do sloupku a má 4 stehy. Učitelky už nevědí co s ním, údajně ještě za celou kariéru nezažili, že by selhalo naprosto vše. :,( Samozřejmě že hned když jsme dostali poprvé od učitelky apel, že ve školce zlobí sedli jsme si s ním a vše mu vysvětlili - že takové věci se nedělají, nesmí to dělat, že vždy musí poprosit o hračku než si ji půjčí a ne ji někomu rvát z ruky atd.. Podruhé jsme udělali to samé. A dnes přišel s tímhle. 8o Děti si s ním odmítají hrát, spát vedle něj odpoledne, ale on je naopak vyhledává. Už si fakt nevíme rady. Doma je hodný, poslouchá. Samozřejmě že občas zazlobí, ale nic strašného stačí zvýšit hlas a výjimečně když už je hodně zle plácnout po zadku. Rád se před ostatními předvádí např. před návštěvami resp. předvádí se rád před lidmi, které zná, ale nevídá je tak často. Před třemi měsíci začal sportovat a tam je vše v pohodě. Doma si na mě ani na přítele nic nedovolí, ví že by bylo zle! Zdá se mi, že selhalo vše - být hodný, být zlý. Už fakt nevím. Přítel je více flegmatik tak mu trochu trvá než mu rupnou nervy to jsem spíše já ta „zlá“. Nevím jak se chová u jeho matky - poslední info co mám tak si tam dělá co chce, nikdo ho nenapomene, vypustí ho na zahradu a nestará se, malý se k ní vždy těší což mě upřímně rve na kusy vzhledem k tomu, že o něj nejeví zájem, bere si ho 2× za měsíc na víkend a není mu schopná ani během těch dní co ho nemá zavolat nedej Bože mu koupit bundu nebo hračky.

Do této školky chodí od tohoto školního roku. Před tím chodil do školky jinam, ale tam nevím o tom že by byl takový problém, na druhou stranu je teď o rok a půl starší, takže nevím. S jednou paní učitelkou tam je problém od začátku naopak druhá paní učitelka ho zbožňuje a říká že se s ním vždy nějak domluví. Jsou tam s ním ještě podobní 2 kluci, kteří jsou na tom zhruba stejně jako ten náš, prostě raubíři. NECHCI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ OSOČOVAT UČITELKY.

Nevím co s ním, nechci abyste nás uráželi, chci jen vědět, jestli měl někdo podobný problém a jak jste ho vyřešili.

Děkuji mockrát za rady.
L.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 22.03.18 18:39

Co zkusit nějakou psychologickou poradnu? Neříkám, že je chlapec psycho. Ale chudák zažil hodně změn, nikdo se mu pořádně nevěnoval a sám neví jak se „správně“ chovat a komunikovat s okolím. V pořádně by určitě poradili i vám, jak s ním navázat komunikaci a dát mu pocit bezpečí, kterého asi moc nemá, když ho většina blízkých lidi má za lotra.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 18:41

Chudák díě. primárně se mu musí začít věnovat vlastní rodiče. matku asi nepředěláte, je to fakt těžké, nicméně jen převrácená situace ve spoustě rozpadlých rodin, kde nemá zájem otec. I tak mohou být děti slušně vychované. Ale musí se mu ten zbývajícíc rodič věnovat, nastavit hranice a ne ho pověsit na krk nové parnerce.

Murka
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 22.03.18 19:12

Možná bych zkusila psychologa, aby poradil „jak na něj“. Pokud by problém ve školce přetrvával, byl by možná řešením asistent pedagoga, který by na syna nejen dohlížel, ale i usměrňoval, chválil atd. Protože chápu učitelky, když mají ve třídě 28 dětí, tak jim nezbývá moc prostoru pro věnování se tomu jednomu.

Knihomyš
Extra třída :D 10458 příspěvků 22.03.18 19:13

A navrhují paní učitelky nějaké řešení? Asi bych taky šla přes nějakou poradnu. U nás ve školce dokonce „paní poradkyně“ byly, aby děti viděly v přirozeném prostředí, pak něco doporučily učitelkám, něco rodičům, pokud vím.

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 22.03.18 19:23

Nemůžu soudit, co zpusobilo klukovy problémy, jestli výchova, nebo vývojová vada, disfunkce atd. Každopádně syn do normální školky nepatří a měly Vám to říct i učitelky a nasměrovat Vás do pedagogicko psychologické poradny PPP, která by určila, jestli je potřeba další vyšetření u dětské PHDr., nebo rovnou napsala papíry na tzv. vřazení kluka do specialni Mš, ale myslím si že i to vyšetření u dětské PHDr. bude zásadní pro stanovení diagnózy a pripadne medikace. My jsme nastesti už od 3 let řešili po doporučení první školky, co s dcerou, a ve speciální školce a pod dohledem odborníků jsme teprve relativně v klidu a o holku je postaráno.

Samuše
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 22.03.18 19:25

Nejsem za nejaky extra sdileni info se skolkou..ale mozna bych take zkusila ucitelkam vysvetlit cim si to dite proslo..mozna pak budou mit vetsi pochopeni…zkusila bych psychologa, a chodit s nim mezi deti..do nejake hernicky a vysvetlovat mu vhodne socialni chovani..

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 20:18
@Knihomyš píše:
A navrhují paní učitelky nějaké řešení? Asi bych taky šla přes nějakou poradnu. U nás ve školce dokonce „paní poradkyně“ byly, aby děti viděly v přirozeném prostředí, pak něco doporučily učitelkám, něco rodičům, pokud vím.

Nijaké přesné řešení učitelky neřekly. Jen že si ho bere prostě k sobě když zlobí a to je vše.

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 20:21
@u763 píše:
Nemůžu soudit, co zpusobilo klukovy problémy, jestli výchova, nebo vývojová vada, disfunkce atd. Každopádně syn do normální školky nepatří a měly Vám to říct i učitelky a nasměrovat Vás do pedagogicko psychologické poradny PPP, která by určila, jestli je potřeba další vyšetření u dětské PHDr., nebo rovnou napsala papíry na tzv. vřazení kluka do specialni Mš, ale myslím si že i to vyšetření u dětské PHDr. bude zásadní pro stanovení diagnózy a pripadne medikace. My jsme nastesti už od 3 let řešili po doporučení první školky, co s dcerou, a ve speciální školce a pod dohledem odborníků jsme teprve relativně v klidu a o holku je postaráno.

Neřekla bych že nepatří do normální školky. Jen si myslím že se neví jak přesně na něj. Poradnu zvážíme určitě. Když je s námi nebo s mými rodiči je naprosto v pohodě i mezi dětmi to je ten problém.

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 20:24
@Samuše píše:
Nejsem za nejaky extra sdileni info se skolkou..ale mozna bych take zkusila ucitelkam vysvetlit cim si to dite proslo..mozna pak budou mit vetsi pochopeni…zkusila bych psychologa, a chodit s nim mezi deti..do nejake hernicky a vysvetlovat mu vhodne socialni chovani..

Ony moc dobře ví čím vším si prošel a tak nějak se mi zdá že ta paní učitelka se kterou je největší problém drží právě s jeho matkou (ona si ho vybírá a dává malého do školky když je na víkend u ní) dle jejího chování. Právě když je s námi nebo s někým z mé rodiny je mezi dětmi naprosto v pohodě. :nevim:

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 20:25
@Lama Lama píše:
Chudák díě. primárně se mu musí začít věnovat vlastní rodiče. matku asi nepředěláte, je to fakt těžké, nicméně jen převrácená situace ve spoustě rozpadlých rodin, kde nemá zájem otec. I tak mohou být děti slušně vychované. Ale musí se mu ten zbývajícíc rodič věnovat, nastavit hranice a ne ho pověsit na krk nové parnerce.

No, mě je toho kluka hrozně líto, nechápu jak se tohle může u matky stát. A věřte mi, že kdybych ho nechtěla tak by u nás nebyl X krát jsme to doma probírali a věšení malého na můj krk je mimo mísu :)

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 20:29

Jinak mockrát děkuji všem za věcné názory. :srdce: :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 20:57
@Le_lenaz píše:
No, mě je toho kluka hrozně líto, nechápu jak se tohle může u matky stát. A věřte mi, že kdybych ho nechtěla tak by u nás nebyl X krát jsme to doma probírali a věšení malého na můj krk je mimo mísu :)

Vychazim z informace z uvodniho prispevku, ze jsi ho vse naucila ty.

Le_lenaz
Nováček 10 příspěvků 22.03.18 21:00
@Lama Lama píše:
Vychazim z informace z uvodniho prispevku, ze jsi ho vse naucila ty.

Já jsem to nemyslela špatně :) ano naučila jsem ho všechno co by měla dítě podle mě naučit matka, to je pravda. Ale abych ji ho tam nechala aby mu ubližovala protože to taky mimochodem říkala že udělá. To raději ne, to si ho raději vychovám sama. Je to můj miláček i přes to všechno.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46956 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 21:07
@Le_lenaz píše:
Já jsem to nemyslela špatně :) ano naučila jsem ho všechno co by měla dítě podle mě naučit matka, to je pravda. Ale abych ji ho tam nechala aby mu ubližovala protože to taky mimochodem říkala že udělá. To raději ne, to si ho raději vychovám sama. Je to můj miláček i přes to všechno.

no, tak v tom nějak nechápu to mimo mísu… Prostě to otec přepinknul na tebe a na kluka dost peče, ne? :think: A nemyslim to zle na tebe, má štěstí, že se mu věnuje alespon někdo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Malá vzpomínka na Malou: 12 fotek roztomilé Táni, které jste ještě neviděli!

Říkejte si, co chcete, ale Taťána Malá nám bude chybět! Exministryně... číst dále >

Otravy ve Varech: Něco je shnilého ve městě varském, ale voda to prý není!

V pořadí již 53. ročník karlovarského filmového svátku je za námi, hořká... číst dále >

Články z Ona Dnes

Napřed porodím a pak se vdám. Jméno vybere dcera, říká Eliška Kaplický

Eliška Kaplický (40) zakládá po devíti letech novou rodinu. „Tentokrát to... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama