Problém v práci i doma

13.5.20 20:56

Problém v práci i doma

Ahoj holky a ženy,
nějak nevím kde začít, mám pocit, že od začátku těhotenství se mi všechno hroutí. Ze začátku mi bývalo hodně slabo, takže jsem musela říct o těhu šéfovi v práci, nicméně tam mi začalo od té chvíle peklo, nemístné vtipy hraničící se šikanou, přetěžování a navalení práce, která se nedala stíhat za 8 hodin denně a u počítače jsem seděla i 14 hodin denně. Před měsícem jsem v těhu poradně poprosila doktora o neschopenku, nadřízený to ale pořád zkouší ať pracuju i na neschopence atd, ale po tom měsíci jsem se ho naučila odmítat a nějak se tím nestresovat. Do toho manželovi nevyšla slíbená práce, takže další stres dva měsíce jestli najde něco jiného, našel ale… měl plánovanou operaci čelisti (neaknutní), kvůli covidu mu ji posunuli, a chce jít týden po nástupu do nové práce na operaci, kde bude pak mimo třeba i 6 týdnů. Termín operace byl na dohodě, ale on na tom trvá. Jelikož teď na mé neschopence jsem závisla i na něm (hypotéka atd.), tak jsem mu řekla můj názor, ale mám pocit, že mě vůbec nevnímá a jede si tu svojí, takže jsem pořád jen ve stresu a mam strach jak se to podepíše na miminku :( Je to naše první mimi, oboum nám je skoro 35 a nechci mít mimi nerváka. Mám pocit že mi každej jen nakládá co snesu a nikdo mě nerespektuje. Jak kdybych s těhotenstvym ztratila svéprávnost, hlas,… :( Jak se s tím vším poprat? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12306
13.5.20 21:04

Tak se vrat do prace a manzel pujde na neschopenku. Asi tu operaci potrebuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21912
13.5.20 21:09

A jak tě nerespektuje manžel? Že chce jít na operaci, kterou měl mít dávno hotovou? To je teda vážně hrozny sobec, že už to chce mít taky za sebou :cert: nikoho neoperují jen tak z rozmaru, takže mu asi něco bude že a kdy na to má jít? Až budeš na polovině příjmů s rp? Nebo radši až bude dítě z baráku? Měla byses rychle uklidnit, ty a tvůj pupek nejste jediný na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.20 21:12

@iiiv Právě že nepotřebuje, není to život ohrožující a pouze kosmetický problém. Na nemocenskou jít může, ale ještě ani nenastoupil do té nové práce a mimo bude minimálně 6 týdnů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.20 21:13

@terien Operaci chtěl sám a není to životu ohrožující a nabízeli mu termín i v září, ale do toho dal výpověď, nemá příjem, má nastoupit do nové práce a za mě by bylo spíše rozumné počkat po zkušební době, to je jediné co jsem mu k tomu řekla, ale cokoli co doma řeknu je špatně a očividně i tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21912
13.5.20 21:19
@hrošice001 píše:
@terien Operaci chtěl sám a není to životu ohrožující a nabízeli mu termín i v září, ale do toho dal výpověď, nemá příjem, má nastoupit do nové práce a za mě by bylo spíše rozumné počkat po zkušební době, to je jediné co jsem mu k tomu řekla, ale cokoli co doma řeknu je špatně a očividně i tady.
Že to není životu ohrožující neznamená, že jí nepotřebuje. Myslíš, že je retardovaný, aby si to při nástupu do nové práce nedomluvil? Ty jsi hrozná chudinka koukám, všichni jsou na tebe fujky a málo berou ohledy na tvůj pupík. V práci žádný problém nemáš, protože do žádné nechodíš, abys nebyla přepracovaná. Ale manžel by hákovat měl, operace počká, hlavně abys ty neměla stres :roll: tak si najdi brigádu, když vám budou chybět peníze a je to vyřešené.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3211
13.5.20 21:29

A tobě je pořád zle, že nemůžeš chodit do práce? Většinou se to po pár týdnech srovná a jede se dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12306
13.5.20 21:29
@hrošice001 píše:
@iiiv Právě že nepotřebuje, není to život ohrožující a pouze kosmetický problém. Na nemocenskou jít může, ale ještě ani nenastoupil do té nové práce a mimo bude minimálně 6 týdnů…

Ale pro nej je ten kosmeticky problem asi dulezity.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6553
13.5.20 21:35

Ty jsi teda pro sveho muze opravdu podpora. Sama na neschopence a jeho hnat do prace a jeho zdravotni potreby potlacit.
Fakt se svet kvuli Tvemu tehotenstvi nezastavi, stejne ani kvuli zadnemu jinemu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.20 21:38

Zakladatelka si sem přišla pro trochu pochopení, možná jen vypovídat. Je mi jasné, že vy všechny si živě dovedete představit, jak se musí cítit, že? Těhotenství je jedno z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších období a sama za sebe vím, že v této fázi života chce matka svého potomka přivést do zabezpečené rodiny a mít jistotu. Chtěla bych vidět zaměstnavatele, který bude v pohodě s tím, že nově nastupující zaměstnanec půjde za chvíli po nástupu na plánovanou nemocenskou… Taky bych něco takového řešila až po zkušební době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.20 21:39

@Martina84 neni mi nejlíp už od začátku těhotenství bohužel (začal mi lítat tlak), snažila jsem se pracovat na home office, kdy jsem mohla alespoň ležet nebo sedět na místě ale po zkušenosti s mym nadřízenym, který začal zasílat kvanta práce a já u toho seděla denně o x hodin déle než je standard jsem to musela po pěti týdnech utnout, protože se to nedalo. Ale jak tu již jedna uživatelka psala, sem líná lemra co si jen stěžuje… takže asi tak, za všechno si můžu sama no…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 21:40

Docela ziram, jak jsou ženy k sobě shovívavé a ohleduplné. 8o zakladatelko, chápu tvé obavy. S tím, že ti v práci naložili víc než jsi zvladala ti naprosto rozumím. Měla jsem to také. Plus když jsem šéfovi těhotenství oznámila tak na mě začal křičet a dokonce se mě pokoušel dohnat k výpovědi a sepisoval na mě výtky apod. Holt někteří zaměstnavatelé si potřebují vybít vztek. Ale neměla ses dát. Přesčasy jsou v těhotenství zakázané, tak ses mohla/měla bránit. Tvou situaci doma moc nechápu. Respektive nechápu tvého manžela, on teď nepracuje, je doma a čeká až nastoupí do nové práce a pak půjde hned na operaci? A ví o tom budoucí zaměstnavatel? Asi bych, být na jeho místě, počkala s operací až po zkusebce. Obavu z toho, že budete bez příjmů chápu a rozumím jí. Ale bylo by potřeba, abyste si spolu v klidu sedli a probrali možnosti. Tady nikdo nezná detaily vašeho soužití, tak vám nemůže poradit.

• Citovat
  • Nahlásit
13.5.20 21:40

@Nikmim2019 děkuju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 21:43
@Nikmim2019 píše:
Zakladatelka si sem přišla pro trochu pochopení, možná jen vypovídat. Je mi jasné, že vy všechny si živě dovedete představit, jak se musí cítit, že? Těhotenství je jedno z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších období a sama za sebe vím, že v této fázi života chce matka svého potomka přivést do zabezpečené rodiny a mít jistotu. Chtěla bych vidět zaměstnavatele, který bude v pohodě s tím, že nově nastupující zaměstnanec půjde za chvíli po nástupu na plánovanou nemocenskou… Taky bych něco takového řešila až po zkušební době.

Tahle diskuse krásně ukazuje, jak jsou k sobě ženy ohleduplné. A je přesně podle psychologických pouček, že ženy spolu prostě nedokáží týmově pracovat. Je mi z téhle diskuse smutno. Zakladatelce rozumím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.20 21:48
@hrošice001 píše:
@Martina84 neni mi nejlíp už od začátku těhotenství bohužel (začal mi lítat tlak), snažila jsem se pracovat na home office, kdy jsem mohla alespoň ležet nebo sedět na místě ale po zkušenosti s mym nadřízenym, který začal zasílat kvanta práce a já u toho seděla denně o x hodin déle než je standard jsem to musela po pěti týdnech utnout, protože se to nedalo. Ale jak tu již jedna uživatelka psala, sem líná lemra co si jen stěžuje… takže asi tak, za všechno si můžu sama no…

Zakladatelko, neobhajuj se tady před lidmi, kteří ti chtějí jen uškodit. Jen ty sama víš, jak se cítíš a znáš vaší situaci. Je naprosto normální, že těhotná zena, chce mít jistotu a podporu od muže (finanční i psychickou). Pokud operace podle lékařů nehoří, není důvod proč by ji nemohl o 3 měsíce posunout. Ty také v těhotenství nesmíš pracovat přesčasy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat