Reklama

Problém ze školkou - nechce tam

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 08:47
Problém ze školkou - nechce tam

Jdu si k vám pro radu jelikož už nevím jak dál…

Dcera 5 let byla vždycky mamánek, ale nějak se to ustálilo pak šla do školky a bylo vše dobré. Ale narazila tam na učitelku, ze které začala mít bobky. Začala se počůrávat a mít strach tam jít, ráno plakala že ji nepustí na záchod a další věci. Bála se jí.
Pak to vyústilo tak, že jsem ji opravdu musela dát na jinou školku(nelíbilo se mi tam více věcí) s dětmi nikam nechodily apod.
Ona začala mít pak i migrény atd.
Tak jsem ji dala do jiné školky sama to chtěla! Byla štastná, že jde od tam pryč.

Problem ale nastává ten, že se to opět vrací…celé noci nespí, že nechce jit do školky když se ráno jde, má noční můry(podotýkám, že pořád o té staré učitelce kam už nechodí)

Pláče už ráno jen vstane, že chce být s maminkou, že se bojí říct že už nemuže jídlo. Ve staré školce musela jídlo sníst bála se té učitelky a pak i zvracel apod.
Teď ji každý den vysvětluju, že učitelky jsou už hodné, že jim může cokoliv říct ona říká že ano že to ví, ale přesto je totálně v nervech…a já teda taky jelikož jsem těhotná ještě k tomu.
Navíc je pořád nemocná, kolikrát mi přijde že to je už taky psychicky aby mohla být doma.

Nevím jestli to řešit s psychologem nebo co dětat:(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10088 příspěvků 03.01.18 08:51

Ví, ze jsi těhotná? Muze to byt reakce na to. Co radí nove učitelky? Zeptala bych se jich, mají zkusenosti a určitě poradi jestli uz je to na psychologa.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 08:55

@Tichošlápek Nereaguje je to stejné jako před těhotenstvím. Na miminko se hrozně těší, ale je fakt že chce být prostě se mnou.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 03.01.18 09:04

A chodí třeba jen dopoledne? Malej ze začátku chodil jen do oběda, to mu hodně pomáhalo, že věděl, že tam jiné děti spí a on nemusí. Jestli máš teda tu možnost. Sám si pak řekl, že by tam chtěl spát. Jinak nevím jak pomoct. Nebo prostě zatím platit soukromou, kde je pár děti, víc učitelek, kdy mají větší prostor se jim věnovat. Chudák malá. Ale už je celkem velká, za chvíli jde do školy, tak by si asi na kolektiv zvykat měla.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:14

@Netopýr1 No právě jsem to tedka zavedla slíbila jsem ji že tam nebude spát…nechtěla samozřejmě to bylo horší. Ale moc to nepomohlo :(

Jinak právě naopak si myslím, že škola bude pro ni lepší. JE spíš introvert ve školce radši sedí u stolu a něco vyrábí, poslouchá nebo maluje.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:15

@Netopýr1 Ale je to fakt strašný je mě ji hrozně líto. Nejradši bych ji nechala uplně doma, ale ted je to přeškolní povinné, a zase nemuže být prostě uplně bez kolektivu to zase nejde no

bibie
Kecalka 345 příspěvků 03.01.18 09:19

Nam na problem pomaha ho resit pred ni s uvitelkou, tzn.ze slysi jak pani uvitelce rikam, ze to a to neji, nebo se neceho boji. Ma pak pocit, ze jsem se ji zastala a vse vyridila. Vetsinou uz to neresi a jede se dal.

tumpach
Kelišová 5868 příspěvků 03.01.18 09:22

@Luciet2 dosla bych za psychologem : ten dětem rozumi a je důležité to kvuli skole tomu, aby neměla i můry v te skole

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:34

@tumpach tam si bude moci všechno řešit sama, kolik toho sní apod a nebude ji muset jakoby někdo něco říkata to ona chce…ona se těch lidí prostě bojí

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:35

@bibie Jo tak to je dobrý nápad…to vyzkouším

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 03.01.18 09:42

Mám 5 letého a nikdy nechodil každý den, protože jsem doma, ale tenhle rok ho přendali o třídu výš, je mezi předškolákama, protože byl šikovný a je to podobné. Jeden chlapeček ho začal šikanovat hned začátkem roku, do toho já jsem teď těhotná a když náhodou řeknu o školce tak brečí jen se ráno probudí. Já nemám problém si ho nechat doma, ale řekla bych, že nejhorší je ten tlak okolí, moje pocity jak na mě koukají učitelky ve školce, když tam přijde tak 5× za měsíc. Příští rok už to bude mít povinné tak to vůbec si neumím představit. Tajně doufám, že to zruší a uvažujeme o lesní soukromé škole nebo domácím vzdělání. Celkově moc nevidím smysl v tom povinném docházení, když nemusí.

Kolarkaa
Kecalka 435 příspěvků 03.01.18 09:43

@Luciet2 tohle je strasny.. zkusila bych kineziologii a k tomu bachovy esence.. pripadne toho detskeho psychologa. Je mi to lito, tak mala a takove trapeni uz :kytka:

luji78
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 03.01.18 09:57

@Luciet2 Poradila bych stejně jako Kolarkaa kineziologii plus bachovky. Také jsme řešili se starší dcerkou něco podobného, různé strachy atd. a kinezka moc pomohla. Mladší mi šla do školky brzo, ve dvou a půl na dopoledne a je to taky velký mamánek, a tam jsem to řešila bachovkama a taky jsem byla překvapená, jak to šlo. Ale to byl maličký kolektiv a hodně učitelek, tak to bylo zase o něčem jiném. Tak držím palce, ať to zvládnete.

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:58

@kytkalenka Jsem ráda, že nejsem sama. KDyby to nebylo povinné tak ji tam taky moc nedávám. Ale je fakt hodně nemocná přijde mi to že to má i z těch nervů. Je to uplně zbytečné ta povinnost taky si myslím. Určitě si ho nechte doma dochází se jen jednou za čtvrtletí jestli umí namalovat kolečko apod. Já už to tedka nemužu udělat musí se to nějak vyřídit před školním rokem :(

Luciet2
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 03.01.18 09:59

@luji78 @Kolarkaa díky moc za tip, to vůbec neznám mrknu na to někde na netu

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >