5letý a wii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 30.12.17 14:37
5ti lety a wii

Zdravím, jdu s dotazem.
Přítelova maminka nám nadělila wii, že alespoň hodinu denně by jsme dětem mohli doprat.
Syn 5r dcera 3r.
Mě se to ale tak prici.
Já nevím proč by jsem měla děti zatahovat do světa her, když i pohádky koukám minimálně. Raději s nimi jdu ven.
Ok jsou na tom různé hry - tenis, cvičení, ale jde mi to proti srsti.
Přítel tím tedy nepohrda a klidně by hrál hodiny.
Mám se zklidnit a povolit, nebo na to i 5tilety má dost času?

Reakce:

Limi123
Závislačka 3649 příspěvků 30.12.17 14:53

To je na rozhodnuti kazdeho rodice. Ja bych wii nezatracovala, kdyz treba tatinek bude hrat vzdy s nimi, muze z toho byt fajn spolecna zabava. Ale chapu, ze kazdy to ma jinak :-) Muzete udelat pravidlo, ze se bude hrat treba jen hodinku v sobotu, jednou tydne a jen s tatinkem? Hodina denne je uz docela dost…

Limi123
Závislačka 3649 příspěvků 30.12.17 14:57

Jeste dodam, jsem nejstarsi z 5 deti a meli jsme pravidlo, maximalne hodina na pocitaci denne. Pravidlo platilo stejne pro 15 lete jako pro trilete. V dospelosti my se sestrou nehrajeme hry vubec, naopak bratri si zahraji radi, rekla bych, ze hraji az dost - ale nikdy ne na ukor toho, kdyz je mozne delat neco jineho (navsteva, vylet, bazen, lyzovani, koupak). Takze z dlouhodobeho hlediska bych rekla, ze ani ta hodina denne nijak neublizi.

Pipet
Generální žvanilka 24133 příspěvků 30.12.17 15:00

Občas wii zapnu, hrajeme s dětma 4,5 roku a 9 let. Nejvíc ty sportovní hry - je to sice hra, ale docela makačka, třeba veslování :lol:
Já to moc nehrotím, děti můžou hrát i na PC, na mobilu - teď u toho občas sedí, v létě prakticky vůbec.

Elza56
Kecalka 128 příspěvků 30.12.17 15:09

Když mi bylo 5 let, měli jsme také doma herní konzoli. A i u nás byla pravidla. Maximálně hodina každý druhý den, muselo být uklizeno a nesměla to být první věc, ke které jsme se po ránu hnali. :lol: Taky jsme se nesměli kvůli tomu s bratrem hádat. Jakmile jsme se přetahovali o ovladač, nehrál ten den ani jeden z nás :roll: :mrgreen:

Tichošlápek
Extra třída :D 10830 příspěvků 30.12.17 15:35

V klidu bych to povolila

Olcatko
Kelišová 5298 příspěvků 30.12.17 15:38

Ok Musim probrat s detmi I tatinkem rezim. Dekuji as nazory

Elza56
Kecalka 128 příspěvků 30.12.17 15:40

Hry bych samozřejmě vybrala s ohledem na věk syna, žádné násilí atd.

mayerka
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 30.12.17 15:59
@Elza56 píše:
Když mi bylo 5 let, měli jsme také doma herní konzoli. A i u nás byla pravidla. Maximálně hodina každý druhý den, muselo být uklizeno a nesměla to být první věc, ke které jsme se po ránu hnali. :lol: Taky jsme se nesměli kvůli tomu s bratrem hádat. Jakmile jsme se přetahovali o ovladač, nehrál ten den ani jeden z nás :roll: :mrgreen:

tyjo, ja jsem asi uplna vykopavka - když mi bylo 5, nejvetsi vychytavka byla pro nas televize, v nedeli studio kamarad a tusim ve ctvrtek magion :D
Ale tedy abych byla k tematu - mame deti 5 a 9 let, o wii uz uvazujem. Deti nemaji tablety ani telefony, na pc je dovoleno 1 hodina ob den. A stejne podminky jako u vas, kdyz je uklizeno atd.
Ty sporty mi prijdou fajn, deti se vyblbnou. Ale jako se vsim, vseho s mirou

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 30.12.17 16:38
@mayerka píše:
tyjo, ja jsem asi uplna vykopavka - když mi bylo 5, nejvetsi vychytavka byla pro nas televize, v nedeli studio kamarad a tusim ve ctvrtek magion :D
Ale tedy abych byla k tematu - mame deti 5 a 9 let, o wii uz uvazujem. Deti nemaji tablety ani telefony, na pc je dovoleno 1 hodina ob den. A stejne podminky jako u vas, kdyz je uklizeno atd.
Ty sporty mi prijdou fajn, deti se vyblbnou. Ale jako se vsim, vseho s mirou

Jeste v utery vega a v sobotu pionyrska vlastovka :). Zrejme stejnej rocnik :potlesk:

mayerka
Ukecaná baba ;) 1601 příspěvků 30.12.17 17:08

@Lucmína Asi jo :mavam: na vegu jsem zapomnela a na pionyry jsem mela zakaz

axelina
Ukecaná baba ;) 2131 příspěvků 3 inzeráty 30.12.17 19:52

@Olcatko wiii??? já teday vubec nevím o co jde…čili naše děti mají asi smulu v tomto směru :-D přece se na starý kolena nebudu učit náky wiiii :-D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >