Problematická pleť v dospělosti

Anonymní
17.5.21 20:02

Problematická pleť v dospělosti

Ženský prosím, už se asi zblázním-poraďte🙏 🌹Nikdy jsem neměla úžasnou pleť, vždyvky jsem měla sklon k pupínkům, ale to co mám na ksichtě poslední půlrok mě fakt deptá-pupínky a ucpaný póry, ale fakt všude, vždycky jsem je měla jen někde a malinko, ale teď je to katastrofa :zed:
Jak docílit toho, aby se ta pleť tak nemastila? :zed: Jim vitamíny včetně zinku, teď jsem koupila B-komplex…Mám kafrové mýdlo od Manny, chystám se koupit jílovou masku, ale dál fakt nevim :zed:
Je mi jasný, že to má hlavní příčinu v hormonech-ale jak je přelstít? Je mi čerstvě 44 a antikoncepci fakt nechci :zed: Omlouvam se za anonym-stydím se :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17050
17.5.21 20:09

Ja jsme celkem spokojená s la roche posay efaclar duo, fakt už po prvním namazani bylo vidět zlepšení, vyskakalo mi par pupinku a tohle byla zachrana.

niacinamid serum jsi zkoušela? případně nějaky krem, který ho obsahuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
454
17.5.21 20:10

Jak já tě chápu. Mám 43 let a pleť je katastrofa. Teď mi navíc začaly i pigmentové skvrny. Z kosmetiky mám vyzkoušené snad všechny značky, vitamíny jím, zkoušela jsem očistnou kůru a nic mi nepomohlo :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
17.5.21 20:13

No a co jíš? Nepiješ třeba energeťáky, necpeš se sladkým?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2045
17.5.21 20:35

Me pomohlo tehotenstvi :roll:…proste trochu estrogenu by to chtelo. Nechces si neco precist, pripadne zkusit kotvičník?

Jinak ‚dieta‘ s vyloucenim vseho prumyslove zpracovaneho, pripadne omezeni cukru, alkoholu, mlecnych vyrobku a zkusit, co to s tebou udela…hele, ted to drzim kvuli kvasinam 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3536
17.5.21 21:00

To stejné já a to je mi ještě o pár let vic :zed:.
Moc doporučuju masku tuzebnik od nobilis tilia, musí se pravidelně dlouhodobě, ale fakt pomáhá, to je snad jediné, co mi fakt pomohlo.
Jinak používám vše od original atok - krémy viana, mateřídouška, tea tree, citron mrkev. Pleťové vody hřebíček, levandule, tea tree. Střídám to a tahle kosmetika je pro mě záchrana ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17395
17.5.21 21:04

1. zajdi na alergologii a nech si vyloučit potravinove intolerance. Zajíít na gynekologii na hormonální profil a případnou nerovováhu zkusit regulovat bylinkama.

2. pleť potřebuješ velmi šetrně čistit, regulovat maz tím jílem, kyselit aby tam co nejméně prospívali mikrobi způsobují záněty (enzymaticke peelingy, kys. acetylsalicilová a azaleová, vitamín C) a zároveň hydratovat, aby byla v co nejlepším stavu. Látky ktere tu pomůžou hojit pupínky jsou zinek, niacinamid,

3. zároeň potřebuješ pleť nedráždit - tedy používat SPF, vyhýbat se parfemovaným kosmetickým přípravkům, vyhýbat se komedogenním složkám v kosmetice https://www.slozeni-kosmetiky.cz/…ennost-latek

Jestli chceš používat to mýdlo, tak tím že je to mýdlo ktere je zásadite, tak pak nutně potřebuješ na obličej nějake kysele tonikum, tím posiluješ zdrave prostředí na pokožce. V kyselem prostředí se více množí žádoucí a chránící zástupci mikrobioty na tve tváři. V zásaditem prostředí prosperují i všichni ostatní, včetně Propionibacterium acnes, která bývá zodpovědná za pupínky.

třeba tonicum od Vichy

https://www.notino.cz/…u-plet-akne/

na to něco se zinkem a niacidamidem - třeba ten EFFACLAR Duo+

Na už vyrašene pupínky přes noc naplati na akne.

jednou týdně jílovou masku, případně na střídačku s enzymatickým peelingem s aha kyselinami.

pořádně spát, rozumně jíst, nekouřit a limitovat alkohol.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3536
17.5.21 21:06

Jo a to jsem si myslela, že před 50tkou už budu mít od puberty konečně od těch problémů s pleti pokoj a ono furt nic :nevim:

Teď se upinam k tomu, že budu mít snad klid v přechodu nebo spíš až po… :think:

Ale zase teda nemám žádný vrásky, to je snad jediný plus

Každopádně soucitim :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
18.5.21 02:47

Mně dost pomáhá mýdlo Sano s ichtyolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
18.5.21 07:31

Kolegynce se osvědčily nějaké produkty od Syncare, měla taky hodně problematickou pleť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.5.21 19:50

Holky všem moc a moc dík🌹určitě pro mě přínosná diskuze, vyzkouším co tu padlo :palec:
Jen teda spoustu přípravků vysušuje, tím pádem potŕebuju hydratovat a to nevim čím? Doteď používám 24-hodinový krém na problematickou pleť normální z DMka-Baleu, ale jinak nevím :think:

• Citovat
  • Nahlásit
835
18.6.21 12:14

Myslím, že bych o něčem věděla, muž hodně trpi na akne, ktere si nipe a pak ma kratery.. tak jsme zkoušeli ruznou kosmetiku a pomohl mu až čistící přístroj, je to zázrak. Kdyžtak mi pisni, poslu fotky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9205
18.6.21 14:06

Jdi ke kosmetičce, potřebuješ vhodně vybrat peelingy, čištění, masky, jak se pleť bude ošetřovat dál, jaké procedury vybrat. Doporučí ti produkty pro domácí péči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9205
18.6.21 14:11
@Anonymní píše:
Holky všem moc a moc dík🌹určitě pro mě přínosná diskuze, vyzkouším co tu padlo :palec:
Jen teda spoustu přípravků vysušuje, tím pádem potŕebuju hydratovat a to nevim čím? Doteď používám 24-hodinový krém na problematickou pleť normální z DMka-Baleu, ale jinak nevím :think:

problematická pleť potřebuje hlavně čistit, peelinky a vyčistit manuálně, strojově…radím, najdi si odborníka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat