Problematické polykání

7
5.2.21 16:29

Problematicke polykani

Ahoj vsem,

chtela bych poprosit o radu nebo vase zkusenosti…Jeden den se mi jakoby zapichlo neco v krku po jidle. Nevim jestli to byl jen pocit ( protoze za par dni se mi i rozjela pekna angina) zacala jsem priserne kaslat a dusit se, byla u nas zachranka. Od te doby mam hrozne problemy cokoliv spolknout. Tekuta strava ok, ale kdyz si mam dat treba neco tuzsiho, tak mam pocit, ze mi to visi v krku. Pak hned prestanu jist. Nekaslu u toho jen to proste jakoby citim v krku. Doktor mi dal nejake prasky na uklidneni Grandaxin, ze to muze byt i psychicke, nebo od patere ( coz si myslim, ze i castecne muze byt) a poslal me taky na polykaci alt, jenze nejblizsi termin byl za 6 tydnu. Ted uz to jsou tedy jen 2, ale ja uz zhubla pres 6 kilo a nevim co s tim. Myslim, ze to bude spis psychicke…Rada bych znala nazor nekoho, kdo ma nebo mel treba obdobne problemy. Myslite si, ze kdyz mi tam nic nenajdou, tak me to uklidni a zacnu jist? Hrozne me to omezuje. Mam hroznou chit se najist, tak tam vzdy zkusim dat sousto a zase citim, jak mi to tam jakoby zustava za ohryzkem. Prosim, poradte. Jsem uz zoufala. :,( Moc diky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12183
5.2.21 16:39

Nechci strašit, mamči přítel měl přesně co popisuješ ty a má rakovinu jícnu. Tak snad to u tebe bude jen nějaká prkotina. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
5.2.21 16:40

Ségra tohle měla a vyklubal se z toho silný zánět žaludku z refluxu. Taky jsme si všichni mysleli, že je to psychické, měla zrovna těžké období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 16:47
@Aduš8 píše:
Ségra tohle měla a vyklubal se z toho silný zánět žaludku z refluxu. Taky jsme si všichni mysleli, že je to psychické, měla zrovna těžké období.

Dekuji za nazor, ja to mam prave od te doby cp u nas byla zachranka, pak par dni na to jsem mela anginu, ale porad se nemohu zbavit toho strachu z uduseni :(…tak cekam na to vysetreni polykaciho aktu. Paleni zahy ani jine problemy souvisejici s refluxem nemam. Jak to Vase segra zvladla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 16:49
@Aduš8 píše:
Dekuji za nazor, ja to mam prave od te doby cp u nas byla zachranka, pak par dni na to jsem mela anginu, ale porad se nemohu zbavit toho strachu z uduseni :( …tak cekam na to vysetreni polykaciho aktu. Paleni zahy ani jine problemy souvisejici s refluxem nemam. Jak to Vase segra zvladla?
@iiiv píše:
Nechci strašit, mamči přítel měl přesně co popisuješ ty a má rakovinu jícnu. Tak snad to u tebe bude jen nějaká prkotina. :kytka:

Diky za nazor. Ja problem s jicnem nemam. Spis pocit, ze mi jidlo visi za ohryzkem tedy v hltanu nikoliv v jicnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
5.2.21 16:58

Chtělo by to ORL vyšetření (prohlídne mandle, prostor okolo nich, hlasivky,…) a když tam nic neuvidí, tak gastroskopii. Můžeš mít někde něco zapíchnutého a kolem toho zánět nebo absces. Polykací akt tato vyšetření nenahradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 17:05
@maja45 píše:
Chtělo by to ORL vyšetření (prohlídne mandle, prostor okolo nich, hlasivky,…) a když tam nic neuvidí, tak gastroskopii. Můžeš mít někde něco zapíchnutého a kolem toho zánět nebo absces. Polykací akt tato vyšetření nenahradí.

Ahoj Majo,

diky za reakci Ja prave na ORL byla. Nikde nic. Nikdy jsem problem nemela, ale proste jsem se bala, ze se udusim…ale zachranar me ujistoval, ze to je vsechno v poradku a nemuzu se udusit, ale proste ten strach ve me zustal…a od te doby me to trapi…Jinak jelikoz mam anemii gastro mi delaji kazdy rok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
5.2.21 17:18
@Jozefka35 píše:
Ahoj Majo,diky za reakci Ja prave na ORL byla. Nikde nic. Nikdy jsem problem nemela, ale proste jsem se bala, ze se udusim…ale zachranar me ujistoval, ze to je vsechno v poradku a nemuzu se udusit, ale proste ten strach ve me zustal…a od te doby me to trapi…Jinak jelikoz mam anemii gastro mi delaji kazdy rok

A dívali se ti dolů zrcátkem a za mandle? Může to být samozřejmě i psychické, ale jak jsem psala, může tam být kousek potravy „zaseklé v tkáni“ a okolo zánět. Už jsem viděla zaseklé rybí kostičky, kousky různých skořápek, šlupku z fazole atd…Jinak jak tu strašil někdo nádorem jícnu, toho bych se nebála, i když příznaky jsou podobné, ale porucha polykání vzniká postupně. Navíc jak píšeš, chodíš na gastro…Jídlo si špatně polkla nebo kousek vdechla? Já jsem plicař a taháme různý věci z krku též bronchoskopem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 17:49
@maja45 píše:
A dívali se ti dolů zrcátkem a za mandle? Může to být samozřejmě i psychické, ale jak jsem psala, může tam být kousek potravy „zaseklé v tkáni“ a okolo zánět. Už jsem viděla zaseklé rybí kostičky, kousky různých skořápek, šlupku z fazole atd…Jinak jak tu strašil někdo nádorem jícnu, toho bych se nebála, i když příznaky jsou podobné, ale porucha polykání vzniká postupně. Navíc jak píšeš, chodíš na gastro…Jídlo si špatně polkla nebo kousek vdechla? Já jsem plicař a taháme různý věci z krku též bronchoskopem.

Ano, i zrcatkem za mandle. Rikal, ze tam nic neni. Docela me ta rakovina vydesila, ale nekourim, nepiju a stravu mam celkem zdravou. Navic to bylo az po te panice po duseni. Nene, nevdechla, jedla jsem bramborovy salat a rizek, ale po jidle mi nebylo nic, pak najednou po cca pul hodce takovy hrozny pichani v krku…Dali mi jen neco na alergii a na uklidneni. Prijel i hrozne neprijemnej doktor a od te doby me to trapi. Nekdy se najim neceho mekciho a dobry a nekdy to jakoby za ohryzkem vazne, spis jako v hltanu, ale nekaslu nic, jen to je neprijemny a pak z toho plasim…Myslim, ze tam nic neni a je to proste od nervu. Ale jeste tak dlouho cekat :(.Dekuju moc za nazor :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
5.2.21 18:12

@Jozefka35 hele mne se tohle stava posledni dobou taky, ja mivam zas pocit, jak kdyby se mi za mandlema zasekla slupka od popcornu. A pak to prejde. Uz jsem to mela vickrat.

@maja45 ehm muzu zneuzit situace a zeptat se na neco? Obcas me boli vpravo hrudnik, od zeber az k lopatce, ale neni to ostra bolest, je to takovy tupy dloubavy, ze se mi z toho dela blbe od zaludku. A neda se uplne presne urcit, kde to boli. Jako pod prsem. Kourim teda obcas, rekla bych, ze tak 1-2 cigarety denne to vyjde v prumeru. A kaslu jen po ranu, myslela jsem, ze je to alergie, co se mi rozjela pred par lety, ale to prej se odkaslava bezbarve, ja to mam takovy zluty. Ale neni to moc. Myslis, ze mam naklusat k dr? Za soucasny situace se mi tam uplne nechce, aby na me nekoukala, co tam lezu, kdyz jeste nechcipu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 18:20

@Tarjei

A preslo to uplne samo? Ja proste od te zachranky se bojim i polknout a myslim, ze si to i castecne vsugeruji, ze se mi to stane zase, ikdyz ve finale se nic nestalo, asi je to v hlave :(. Doufam, ze az podstoupim vysetreni toho polykaciho aktu a doktor rekne, ze tam nic neni, mi to konecne dojde, ze je to v hlave a zacnu jist. Doufam v ro ;) Jinak moc dekuju za reakci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
5.2.21 18:23

@Jozefka35 jo vzdycky to nejak prejde. Naposled pritel vytahl Jox, ja si ho nafrcela do krku a najednou dobry. Zacinam mit pocit, ze je to psychicky, jakoze masaz covid a spol, tak se pozoruju a mozek si vymejsli blbiny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
5.2.21 18:38
@Tarjei píše:
@Jozefka35 jo vzdycky to nejak prejde. Naposled pritel vytahl Jox, ja si ho nafrcela do krku a najednou dobry. Zacinam mit pocit, ze je to psychicky, jakoze masaz covid a spol, tak se pozoruju a mozek si vymejsli blbiny..

Presne, ja si to taky myslim, ze to je psychicke u celkove toz doboz covidovou :(. Spousta lidi ma pry ted psychicke potize. Jinak dekuji za reakci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
5.2.21 20:00
@Tarjei píše:
@Jozefka35 hele mne se tohle stava posledni dobou taky, ja mivam zas pocit, jak kdyby se mi za mandlema zasekla slupka od popcornu. A pak to prejde. Uz jsem to mela vickrat.@maja45 ehm muzu zneuzit situace a zeptat se na neco? Obcas me boli vpravo hrudnik, od zeber az k lopatce, ale neni to ostra bolest, je to takovy tupy dloubavy, ze se mi z toho dela blbe od zaludku. A neda se uplne presne urcit, kde to boli. Jako pod prsem. Kourim teda obcas, rekla bych, ze tak 1-2 cigarety denne to vyjde v prumeru. A kaslu jen po ranu, myslela jsem, ze je to alergie, co se mi rozjela pred par lety, ale to prej se odkaslava bezbarve, ja to mam takovy zluty. Ale neni to moc. Myslis, ze mam naklusat k dr? Za soucasny situace se mi tam uplne nechce, aby na me nekoukala, co tam lezu, kdyz jeste nechcipu :D

Ta bolest pravděpodobně od plic není. Spíše od páteře nebo vycházející z oblasti žeber a podél nich se promítá pod lopatku, či opačně od páteře podél žeber dopředu. Pokud člověk dlouhodobě kašle, měl by mít plicní vyšetření. Můžeš mít z kouření chronickou bronchitidu, může to být reflux, projev alergie apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7567
5.2.21 21:50

@maja45 dekuju za odpoved :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu