Reklama

Problémy při menstruačním cyklu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 12:23
Problémy při menstruačním cyklu

Ahoj holky,
je mi 19 let a potřebovala bych poradit, co vám pomohlo zmírnit problémy s menstruačním cyklem.

Mensturaci dostávám pravidelně po 32 dnech a trvá cca 7dní. Bohužel první tři dny menstruace jsem naprosto nepoužitelná, mám silné bolesti v podbříšku (ibalgin obvykle zabere, ale jak ho nemám u sebe :zed:, beru si tři denně - ráno, odpoledne, před spaním), jsem strašně unavená a celkově se cítím slabá, ale co mě trápí nejvíc je nechutenství, z jídla se mi dělá vyloženě špatně, posledních pár cyklů mám i střevní obtíže, musím zůstavat doma, vůbec nejsem schopna kamkoliv jít :,(, když už teda někam musím jít, začne se mi motat hlava, bolest v podbříšku se zesílí a je mi ještě víc špatně :,(. Nejsilnější den mi vložka vydrží tak jednu hodinu než proteče, pořád musím lítat na záchod, tampón nesnesu (hned mě po něm začne bolet břicho). Poté už sem do konce menstruace jen unavená, ale už to jde.
Cca 4-5 dní po skončení menstruace začínám znovu špinit (ovulace), postupně se k tomu přidá bolest hlavy a mé velmi oblíbené nechutenství (naštěstí né až tak jako při menstruaci) a bolest podbříšku, některé cykly i místo špinení slabě krvácím. Po skončení ovulace přichází to nejlepší období, kdy je mi konečně dobře a všechno je ok. Ale radovala bych se zbytečně, protože někdy i osm dní před menstruací přichází PMS. První dny klasické chutě na všechno jídlo, trochu podrážděná, ale všechno v normě. No, čím víc se blíží menstruace, tím víc se všechno začne zhoršovat. Takže postupně z jezení všeho se vše mění v nechutenství, únavu, podrážděnost, úzkost, nemůžu vůbec spát a den dva před menstruací mi je skoro stejně zle jako při menstruaci.

Vše plánuji podle menstruace, hrozně mě omezuje, jsem z toho už úplně zoufalá. Jím zdravě a sportuji, vyzkoušela jsem vše možné (kontryhel, pupalku, třezalku, homeopatika, různé čaje,..) a nic nefunguje. Beru také vitamíny centrum (od té doby co je beru, tak už nejsem tak hrozně unavená).

Mátě některá ještě něco odzkoušené co by mi mohlo pomoct? Klidně i různá cvičení cokoliv, ale na diskuzích se obvykle dočtu jen o kontryhelu. A nebo si myslíte, že bych musela začít brát HA? Do toho se mi totiž moc nechce (i když koukala jsem na hormonální náplasti :nevim:, máte některá zkušenost?). Samozřejmě návštěvu gynekologa plánuji, ale nejdřív bych chtěla vyzkoušet ty přirozenější cesty, kterými to půjde zmírnit (zdravotně jsem v pořádku).

Moc děkuji za rady :mrgreen:

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 17.08.18 12:27

Hormonální joga…zkus a uvidíš..:)

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 17.08.18 12:34

Přijde mi,ze nemáš vubec radost ze života,chce to odpoutat se, moc se pozorujes.:-)Mas kluka?Nez prijde ma „teta“jsem protivna,cykly nesleduji,jasne ze je mi taky blbě,ale chce to se odpoutat,at porad nemyslis jen na to jedno…A pouzivas kvalitni vložky,ty by ti aspoň 2 hod.měla vydržet…

mgdln
Závislačka 4425 příspěvků 17.08.18 12:54

Mohla by pomoci tradiční čínská medicína a také třeba navštívit nějaké ženské kruhy, aby jsi se podívala na své trable i z pohledu psychosomatiky - navíc ženské tam mohou sdílet své zkušenosti a mohlo by ti spousta osobních postřehů pomoci

je mi jasné, že ten ibalgin je tvá jediná spása, ale pozor na něj (na jeho nežádoucí účinky a časté braní) nevím zda třeba saridon je horší nebo lepší, určitě si o těchto přípravcích přečti a konzultuj

držím palce - zníš jako rozumná ženská, tak by bylo fajn se k tomu netrápit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 13:15
@P4ja píše:
Hormonální joga…zkus a uvidíš..:)

Tu jsem také zkoušela, ale funguje na mě asi jako každé jiné cvičení. Uvolním se, ale nějaké úplné zázraky zase ne :nevim:.

@Karlaska píše:
Přijde mi,ze nemáš vubec radost ze života,chce to odpoutat se, moc se pozorujes.:-)Mas kluka?Nez prijde ma „teta“jsem protivna,cykly nesleduji,jasne ze je mi taky blbě,ale chce to se odpoutat,at porad nemyslis jen na to jedno…A pouzivas kvalitni vložky,ty by ti aspoň 2 hod.měla vydržet…
To jsem nechtěla abych to tak vyznělo :D. Kvalitní vložky používám, kluka mám. Nesnažím se být pesimistická, život si užívám. Snažila jsem se to pouze co nejlépe do detailu popsat, kdyby to třeba některá z vás měla stejné. Rozhodně na to nemyslím pořád, ale celkem to komplikuje různé plánování věcí i různé činnosti co dělám. Když jsem bez energie a mám pocit, že se každou minutu pozvracím, moc s tím toho nenadělám. :nevim: Kamarádky obvykle vůbec nemají takovéhle příznaky, některé nepociťují pms vůbec a nemají tušení co je ovulace. Mně jen přijde hrozné dalších dvacet let se každý měsíc trápit střevními obtížemi, bolestmi hlavy a všemi těmi náladami. :pocitac: Máme to hodně silné v rodině, mamka a babička stejné problémy do prvního dítěte, které se zhoršovaly a zhoršovaly.
@mgdln píše:
Mohla by pomoci tradiční čínská medicína a také třeba navštívit nějaké ženské kruhy, aby jsi se podívala na své trable i z pohledu psychosomatiky - navíc ženské tam mohou sdílet své zkušenosti a mohlo by ti spousta osobních postřehů pomoci

je mi jasné, že ten ibalgin je tvá jediná spása, ale pozor na něj (na jeho nežádoucí účinky a časté braní) nevím zda třeba saridon je horší nebo lepší, určitě si o těchto přípravcích přečti a konzultuj

držím palce - zníš jako rozumná ženská, tak by bylo fajn se k tomu netrápit

Toho ibalginu se právě snažím zbavit zdravým životním stylem tak uvidíme. O čínské medicíně vůbec nic nevím, zkusím zagooglit :palec:

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 17.08.18 13:20

Zkus napsat na patentnimedici­na.cz. delaji ruzne bylinne tablety. Maji tam diagnostiku podle jazyka.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 17.08.18 13:22

Tak bohužel je,po porodu asi rok jsem měla hodně silný cykus,upravilo se to,tělo se mění,asi nejlíp si to nepřipouštět,jsou horší veci…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 13:49
@Verun83 píše:
Zkus napsat na patentnimedici­na.cz. delaji ruzne bylinne tablety. Maji tam diagnostiku podle jazyka.

Vyzkouším, díky

P4ja
Kelišová 5384 příspěvků 17.08.18 14:36

A jak dlouho jsi hormonalku cvičila a jak pravidelně?? Právě mám ve svém okolí ženy, kterým to hodně pomohlo. Ale chce to pravidelnost a výdrž.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama