Problémy s polykáním jídla

12004
25.8.16 11:37

Problémy s polykáním jídla

Zdravím, jdu se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost, syn 4,5 roku cca druhý týden nespolkne skoro žádné jídlo, věci co dřív jedl a chutnali mu, teď vždycky jen strašně dlouho kouše až má v puse kaši a pak chodí s nafouklou pusou a chce to vyplivnout, někdy se z toho i poblinká. Nesetkali jste se s tím někdo? Čím to může být? Byli jsme před týdnem u doktorky s něčím jiným a koukala mu mimochodem do krku a říkala, že je naprosto v pořádku. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5975
25.8.16 12:08

Ze byl pred tydnem v poradku neznamena, ze musi byt i dnes… Koukala jste do krku? Muze mit nabeh na anginu. Na bolest si nestezuje? Nas mladej za posledni rok tedy x angin a v krku ho nebolelo ani jednou, za to knedlik jak blazen, nepolykal ani sliny. V nejhorsim stadiu stal vecne u umyvadla a plival..
Ted diky klimatizacim vsude by angina nebyla nic zvlastniho… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
25.8.16 12:12

@LLLL Do krku jsem taky koukala a nic abnormálního jsem neviděla, ani zarudlý ho nemá, no půjdeme k doktorce znovu, fakt je to hrozně zvláštní, jedl vždycky krásně a najednou tohle… Na bolest si sám nestěžuje, když se ho zeptám jestli ho něco bolí, poč nepolyká, tak řekne že asi jo, ale když jsem mu dnes říkala že půjdeme k doktorce aby se koukla na bolaví krk tak se ptal koho bolí krk, tak myslím, že to řekl, že nevěděl co odpovědět, když ho něco bolí, umí to normálně říct..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5975
25.8.16 12:17

Tak to tezko rict :nevim: uvidite, co doktorka. U nas by byla v tomhle pripade angina jista :mrgreen: ale on uz to na sobe za ten rok pozna sam, takze to nahlasi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9104
25.8.16 12:17

@ppalea co afty? nemá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
25.8.16 12:23

@amazon Na to jsem se nesoustredila koukala jsem hlavne na ten krk ale myslim ze v puse nic zvlastniho taky nebylo.. ale radsi mrknu znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9104
25.8.16 12:29

@ppalea no už je velkej..psala jsi 4,5 roku, tak to by ti už mohl říct co mu je jestli ho něco nebolí..zkus se ho zeptat, nekonkrétně..
Dcera občas nějaký aftík má a řekne mi, že jí to bolí, tak jí nasadím B-komplex a mažeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
25.8.16 12:49

Kdyz se ho zeptam obecne tak ho nic neboli. A to si stezuje vetsinou na kazdou blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.8.20 11:17

Dobry den. Ozivuji diskuzi, ikdyz se nejedna o dite.
Mam delsi dobu potize s polykamin. Zacalo to pred par lety a pouze ryzi. Nyni, temer pri kazdem jidle se mi stane, ze cast sousta spolknu normalne, ale cast, krera je jakoby nachystana na spolknuti vzadu nespusti polykaci reflex. Nekdy se to pak povede, nekdy se musim napit (u piti mi to nedela). Ale je to boj. Drive jsem myslela, ze se udusim, pak jsem se naucila az tak moc nepanikarit a prodychnout to nosem (pusou se v tu chvili nenadechnu).
Jine problemy nemam. Muze to byt psychicke? Setkal se s tim nekdo?
Nebo nemohlo by to byt treba poskozenym svalem? Pred lety jsem mela kratce pritele, ktery „vyzadoval“ jistou hloubkovou krcni praktiku. Nemohla jsem si to tim zpusobit?
Kam s tim mam jit? Obvodak, ORL nebo rouvnou psychina? Dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
839
2.8.20 11:31
@Anonymní píše:
Dobry den. Ozivuji diskuzi, ikdyz se nejedna o dite.
Mam delsi dobu potize s polykamin. Zacalo to pred par lety a pouze ryzi. Nyni, temer pri kazdem jidle se mi stane, ze cast sousta spolknu normalne, ale cast, krera je jakoby nachystana na spolknuti vzadu nespusti polykaci reflex. Nekdy se to pak povede, nekdy se musim napit (u piti mi to nedela). Ale je to boj. Drive jsem myslela, ze se udusim, pak jsem se naucila az tak moc nepanikarit a prodychnout to nosem (pusou se v tu chvili nenadechnu).
Jine problemy nemam. Muze to byt psychicke? Setkal se s tim nekdo?
Nebo nemohlo by to byt treba poskozenym svalem? Pred lety jsem mela kratce pritele, ktery „vyzadoval“ jistou hloubkovou krcni praktiku. Nemohla jsem si to tim zpusobit?
Kam s tim mam jit? Obvodak, ORL nebo rouvnou psychina? Dekuji.

Bez nejdriv na orl, at se vylouci fyziologicka pricina. Pripadne Jeste nejaky gastro nebo tak. Ale nedivila bych, kdyby zo bylo psychikou, byt si treba myslis, ze jsi psychicky ok. Stazene hrdlo je casto problem psychiky. Ja jsem mela neco podibneho, porad hsem si myslela, ze to he akergie :roll:, a brala jsem vzdycky nejaky sntihistaminikum. Furt jsem zkiumala slozeni jidel a vylucovala domnele akergeny. Asi za tri roky mi doslo, ze to je psychika. Pak jsem se s tim naucila pracovat a dnes ten problem nemam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama