Problémy se spaním - jak usnout rychle

Anonymní
18.2.20 22:59

Problémy se spaním- jak usnout rychle

Ahoj chtela bych se zeptat co pomáhá nejvíc na rychlé usnutí a také časté lucidní snění.
Díky, za odpověď.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5493
18.2.20 23:11

Rána kladivem a houbičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17085
18.2.20 23:15

Hledas jeden navod, co pomaha na oboji?

Na ryhle usnuti asi nic, muzes jenom podporit tvorbu melatoninu: zadne modre svetlo, takze nekoukat do PC a mobilu nejmene 2h pred spanim. Dale chodit spat ve stejnou dobu, nepit kavu v pozdnich hodinach a celkove se venovat klidnym aktivitam pred spanim. V mistnosti by melo byt idealne uplne ticho a tma. Eliminovat veskere zdroje svetla a tim se ma na mysli i svitici kontrola na nejakem eletrospotrebici.

Na podporu lucidnich snu neznam nic jineho, nez to, na co jsem prisla jako asi 5 leta. Ja si je dokazu vyprovokovat, kdyz chci. VELMI TO NEDOPORUCUJU. Nevim, proc o to stojis, ale lucidnim snem nabouravas normalni spanek, mozek si neodpocine a budes se budit rozlamana a neodpocata. Neni o co stat. Vubec bych se nedivila, kdyby sis tim uhnala nejakou spankovou poruchu.

Navod na lucidni sny: kdyz jsem byla mala holka, trpela jsem na silene nocni mury. Tak strasne, ze jsem se bala usnout. Napadlo me pred spanim si minimalne 50× opakovat, ze to je jenom sen, jenom sen. Snazila jsem si to vryt do mozku a po asi tydnu jsem zacala mit lucidni sny. Vetsinou to prislo vzdy v tom „nejlepsim“, aka kdyz jsem se nejvic ve snu bala, tak jsem si naraz uvedomila, ze to je jenom sen. Pomohlo mi to odbourat nocni mury, protoze to funguje dodnes. Jak se mi zda neco intenzivniho, vetsinou si uvedomim, ze to je pouze sen. Ja lucidni sny ovladat nedokazu… nejde mi zmenit prubeh snu, pouze a jedine si uvedomuju fakt, ze to je sen. Budim se z techto lucidnich snu uplne rozmalamana s positem, ze jsem vubec nespala, malatna a s bolesti hlavy.

Byt tebou, tak s tim neexperimentuju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216
18.2.20 23:37

Vem si do postele kocoura a to jeho předení tě spolehlivě uspí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
19.2.20 00:04

Nějak nechápu arogantní odpovědi předchozí. Kup si v lékárně meduňkovy čaj. Spát se ti sice nechce…ale jak jsem lehla…usnula jsem jak mimino. Lepší než nějaký prášky na spaní nebo tablety..případně čerstvý lístky z medunky zalej horkou vodou :srdce: :mavam:
Mě to pomaha při nespavosti a když mám stres

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
19.2.20 00:07

Doplním jen pár věcí. Můžete zkusit procházku, abyste se unavila, ale nedělala bych nějaké extra náročné fyzické aktivity.
Na netu jsem našla tyhle techniku:

Umístěte špičku jazyka na horní patro a držte ji tam.
Proveďte nádech nosem na 4 sekundy.
Následně zadržte dech na 7 sekund.
Vydechujte ústy po dobu 8 sekund.
Celý postup opakujte čtyřikrát nebo do té doby, než usnete.

Zkoušela jsem jednou, ale mně více zabírá meditace.

A co se týče lucidních snu, já s tím zkušenosti nemám, pouze když jsem byla malá, dokázala jsem si v nočních mírách uvědomit, že je to pouze sen a cíleně se z nich probudit, ale ovládat své sny neumím a ani bych to nezkoušela. Znám člověka, který a tím hodně experimentoval a nakonec skončil v psychiatrické léčebně, ano, je to možná extrém, ale nehrála bych si s tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17085
19.2.20 09:13
@lampicka11 píše:
Nějak nechápu arogantní odpovědi předchozí. Kup si v lékárně meduňkovy čaj. Spát se ti sice nechce…ale jak jsem lehla…usnula jsem jak mimino. Lepší než nějaký prášky na spaní nebo tablety..případně čerstvý lístky z medunky zalej horkou vodou :srdce: :mavam:
Mě to pomaha při nespavosti a když mám stres

Jaky arogantni odpovedi. Ja jsem odpovedela k veci a dost vycerpavajicim zpusobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
21.2.20 14:14

@warita to bylo na první příspěvek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu