Těhotná v 17 letech - problémy v rodině

Anonymní
12.11.19 12:05

Problémy v rodině- prosím o radu

Ahoj, prosím vás potřebuju o vaší radu nejlépe nějaké maminky která byla taky v mém případě. Bude mi 17 za měsíc, jsem těhotná s přítelem který je dospělí a je mu 18.
Já chodím(la) na Střední školu na Obor Kuchař, Ale je moc náročný na to že jsem skoro v 5 měsíci. Uvažuju o tom že bych to ukončila táta s tím souhlasí ale problém je v tom že me tam posílá samotnou i když ví ze potřebuju souhlas rodičů. nechci chodit na střední školu ale když bude čas za 2-3 roky než půjde malej do školky tak bych si ji udelala. U nás doma bydlej 8 osob a máme 4+1 bydlí tam i babička a s ní mám hrozný vztah pořád jen na mě nadává a přítelovi zakázala k nám chodit a u nás ani není místo kde bych s přítelem a s malým byla a ja chci bydlet u přítele ale táta prý až buddospělá ale kam dám to dítě? Chci bydlet s přítelem a on má 3+1 a 2 pokoje jsou volný. Moc ráda bych se tam odstěhovala. A jak je to s tím otcovství? Může si ho můj přítel napsat na sebe? Na koho se mám obrátit když chci bydlet u svého přítele ale tady by to ani nešlo žít. Achjo mám strašný starosti

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1150
12.11.19 12:11

Pokud se s přítelem domluvíte, že budeš bydlet u něj, tak se prostě můžeš sbalit a máš to :) Doma ti ale bude lépe, min ti budou pomáhat. Školu bych nevzdávala, kolik holek studuje i VŠ, za mě je to lepší, než to pak dohánět.
Proč potřebuješ souhlas rodičů, 15ti už bylo, dokázala ses přivést do jiného stavu, tak třeba holt začít makat.) po porodu bude hůř :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
12.11.19 12:16

A přítel by si tě nevzal? Jako za manželku, já teď teda nevím jak to přesně je, musela by ses informovat na úřadě, ale je tam nějaká možnost zplnoletnění :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 12:18

@leylen já nepotřebuju makat přítel maká já se budu starat o svoje mimi. A u přítele mi může pomáhat jeho máma jo ale stejně potřebuju souhlas rodičů že se můžu odstěhovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
12.11.19 12:18

Přítel dělá co? Pokud pracuje a ochoten si tě vzít můžeš se nechat zplnoletnit a jí bydlet s manželem.
Co je na tý škole tak náročný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19718
12.11.19 12:20

@KATA53626162 tak se vemte, jak píše @Kriss Tina, když budeš vdaná, budeš zplnoletněná a nemusíš se nic ptát rodičů - ušetříš si spoustu problémů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 12:21

@Kriss Tina právě že by si mě vzal o tom jsme už tátovi říkali a on ze by to nebylo možný nebo co… Ale hodně sem o tom četla a zplnoletneni je dobrý a hned by jsme se vzali ale taky potřebuju souhlas rodičů :zed: chtěla bych se zbalit a odejít k pritelovi ale ještě má za mě zodpovědnost táta a u nás bydlet nemůžu s přítelem a ještě s miminkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
12.11.19 12:22

Pokud si šlolu nedoděláš teď, tak potom už těžko.

Dále nevím o tom, zda tě rodiče můžou nutit bydlet u nich i když ti ještě nebylo 18.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
12.11.19 12:23

@KATA53626162 To zplnoletnění je od šestnácti, zkuste o tom doma popřemýšlet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 12:24

@Náměsíčná mám rizikové těhotenství a na praxi stojím 8 hodin denně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15551
12.11.19 12:25

Šla bych cestou zplnoletnění (nejsem si jistá, zda musí být podmíněno sňatkem, ale i kdyby ano, šla bych do toho - zvlášť pokud přítel souhlasí). Můžete se vzít třeba o víkendu na radnici a dál je vše jen na tobě. Ale tu školu bych nezahazovala. Domluv si individuál. Věř, že pokud nejsi hodně ambiciózní, tak každý rok přerušení bude pro tebe velký problém a s většími dětmi nejsou menší starosti. Až půjde do školky, budeš pravděpodobně muset do práce a už budeš úplně v pytli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5244
12.11.19 12:25

@KATA53626162 a to ti dr nemůže napsat omluvenku na praxi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.19 12:29

@Náměsíčná u nás na střední to je neco jiného.. nechodis na praxi - máš enka.. A to by nebyl ani smysl Protože v dubnu rodim a to už budu s mimcem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2324
12.11.19 12:37

Na ss s nama chodila holka co resila to same, zasla s pritelem za pravnikem, ten jim sepsal zadost o zplnoletneni, rodice u toho nepotrebujes, jim prijde predvolani k soudu, vam take, dostavite se, precte se vase situace, soud prihledne k tehotenstvi a ze se chcete vzit, za 15minut jsi zplnoletnela a muzes si delat co chces, skolu dodelala pres individual, udelalo to zlou krev v rodine, ale nedalo se jinak. Co ted vim tak jsou porad spolu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
12.11.19 12:41

To je zase material 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu