Proc nestaci umrtni list?

4823
6.2.09 09:37

Proc nestaci umrtni list?

Ahoj,
je tu, prosim, nekdo, kdo by mi mohl rict, proc pri „ruseni“ zivotni pojistky z duvodu umrti nestaci umrtni list?
Sestrenka, ktera nam pojistku uzavirala, to nevi. Jen rikala, ze po nas bude pojistovna nejspis chtit nejaky „List o prohlidce mrtveho“. A ani nevedela, co konkretne by to melo byt. Chtela jsem predejit dalsim prutahum s vyrizovanim a ptala se na to mudrcu v nemocnici. Dr. na zachrance se ale pekne rozcilil, ze na to pojistovna nema pravo, ze je umrtni list dostatecne uredni doklad.
S manzelem jsme nad tim premysleli a jedine, co nas napadlo je to, ze chce pojistovna vedet, jestli neslo o umrti z nasi nedbalosti. Ze by pak se pak mohli „cukat“ s vyplacenim. Je to mozne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1944
6.2.09 11:33

ahojki, předně mě moc mrzí, co se vám stalo. buďte stateční.

Ale jinak je to tak, nám při úmrtí dědy taky nestačil úmrtní list, museli jsme dodat nějaké potvrzení z matriky,,, no holt se v tom papírování všichni vyžívají. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
6.2.09 16:26

Předně přeji strašně moc síly aby jste vše zvládli … je to moc smutné.

Já když jsem rušila pojistky, tak mi stačil jen úmrtní list, přesněji jsem v ruce měla jen výpis z knihy úmrtí, bo nevlastní bratr otce který zařizoval pohřeb mi ho prostě neposlal. Vyřizovala jsem tak všechno … nikde nebyl problém.

• Nahlásit
  • Citovat
4823
8.2.09 09:39

Mne prave zatim taky vsude stacil umrtni list. Jen s tou pojistovnou me to zaskocilo. Tak uvidime, co se bude dit dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
9.2.09 11:12

I já přeji hodně sil..i když je to těžké.
Měl by stačit úmrtní list. Taky pracuji pro pojišťovnu. Ale je možné, že ta vaše to má jinak.
Joža

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama