Svatební pojištění Budoucnost Kooperativa

Anonymni
12.12.08 10:06

Svatební pojištění Budoucnost Kooperativa

Ahoj holky,
znáte někdo tohle pojištění? Nabízeli mi ho na pobočce jako dobré spoření, ale ať počítám jak počítám, tak na tom spoření prodělám i bačkory…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

amy
135
12.12.08 10:15

ahoj

Máme ho už pět let. Nevím, jestli je to zaručeně nejlepší produkt, ale tehdy jsme to tak vyhodnotili. Prodělat teda rozhodně nemůžeš, spíš je otázkou, jaká bude za 20 let inflace a jakou reálnou cenu budou mít naspořené peníze :wink:
To je ale obecně problém všech dlouhodobých spořících pojistek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.08 10:43

A vysvětlíš mi teda, jak to funguje?
Mě pořád vychází, že tam dám víc peněz, než na konci dostanu…

• Nahlásit
  • Citovat
192
12.12.08 12:09

ahoj, tohle pojisteni ma nas Vojtisek … uzavreli jsme to do 23 let veku a za tu dobu tam bude mit o trosku vic nez jsme zaplatili. Na zivotnich pojistkach vseobecne „nezbohatnes“. Jde spis o to, ze jsi pojistena proti smrti, urazu, atd. a na sporeni jde mensi cast.

Nejsem zadny expert na finance, ale obehala jsem spoustu peneznich ustavu a pojisteni Budoucnost se mi zdalo vyhodne. Aspon je mrnous pojisteny a az vyroste, tak bude mit i nejakou korunu.

Tak preju hodne stesti a pevnych nervu pri vyberu. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
amy
135
12.12.08 12:16

Jak píše Klaarka - nezbohatneš, ale dítě má úrazovou pojistku.
Jestli se babráš v počítání, nezapomínej odečíst částku, která jde na úrazovou část pojistky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.12.08 17:02

No barám se v tom, počítám to.
Na 23 let, do 25ti let věku.
Měsíčně bych měla dávat 540,– Kč a za 23 let by tam mělo být 125.000,– Kč.
Takže tam dám 149.000,– a dostanu 125.000,– Nechápu to.
A přitom by tam mělo být aspoň 220.000,– Kč, aby se to spoření vyplatilo.
Pojištění v tom modelu není žádné, to je v manželově pojistce, připojištění dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
14.12.08 17:29

Ahoj, je vidět, že počítat umíš, takže jediné rozumné řešení je dát od toho ruce pryč.
I tu částku, co jsi napsala, že by tam mělo být, aby se to vyplatilo, máš celkem dobře.
Tato smlouva je pro tebe jako pro klienta absolutně nevýhodná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
14.12.08 18:15

Ahoj, to jsem jeste jednou ja ..... vyhodne to neni, ale jak jsem jiz psala vyse, na pojisteni nezbohatnes. Zivotni pojisteni proste neni vyhodne, jako sporici produkt, tady svym zpusobem nesporis. Sporis pouze cast a cast jde do toho zivotniho pojisteni - ktere jde do pojistovny, ne do tvoji kapsy.

Tech 125 000,–- je garantovana castka, kterou ti vyplati at se deje co se deje a pak by ti jeste meli vyplatit podil na zisku. V pojistovne by ti vlastne meli ukazat tabulku, jak se ti za tech 23 let bude castka navysovat. Aspon tak to mam ja. Kdyz si to spocitam, tak taky zaplatim na pojisteni vic nez je garantovana castka - tzn. ze na konci klidne muzu dostat min nez jsem zaplatila, ale pokud bude i podil na zisku (coz bohuzel pojistovna negarantuje), tak tam bude i vic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.08 18:28

Opravdu si myslíš, že je dobré sponzorovat pojišťovnu, aby Ti znehodnotila peníze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
14.12.08 18:51

Ahoj, máš pravdu, že je to jen sponzorování pojišťovny. Manžel je finanční poradce, tak vím, že doporučují spíše investiční životní pojištění - nabízí ho určitě Generali a možná ještě někdo další, ale teď si nemůžu vzpomenout. Dobré produkty má taky Pojišťovna České spořitelny, třeba Flexi Invest, ale nevím, jestli to jde uzavřít i na dítě. Zkus nějakého nezávislého finančního poradce - aby nezastupoval jen jednu instituci, ten většinou nabídne nejlepší řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
14.12.08 18:53

Ahoj, to bylo asi na me, ze … no to samozrejme ne. Jde mi spis o to, ze mame pojisteni proti urazu, smrti … a kdyby se snad s nekym z nas neco stalo, tak zbytek rodiny bude aspon na chvili zajisteny.

A nemyslim si, ze pojistovny znehodnocuji penize … pokud chce clovek vydelavat, tak at si zvoli jiny produkt nez je zivotni pojisteni, ktere holt nevydelava. Tot muj nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
14.12.08 18:57

Souhlasim s anel . My investicni zivotni pojisteni mame, ale bohuzel pro dite jsem na trhu nic podobneh nenasla. K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.08 19:30

Různé společnosti, různá investiční životní pojištění.
Třeba Flexina od spořky je co se týče úrazové části hodně levná, ale jako investiční společnost není moc dobrá.
A určitě jsou na trhu i lepší IŽP než má Generali.

Jediné spoření, které je dobré, je to, které ti překoná inflaci. IŽP z dlouhodobého hlediska toto zvládá hravě (pokud je nastavena správná strategie), ale jsou velké rozdíly mezi jednotlivými pojišťovnami a klienta to může stát statisíce.
Ale i IŽP je hlavně pojistka :wink:

Klaarko, podívej se na svoji smlouvu a zkus si odpovědět na otázku:" Kdyby se mému dítěti něco stalo, mají tyto pojistné částky smysl?"
Existují i IŽP pro děti. :wink: nejsem si ale jist, jestli je to to pravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
14.12.08 19:57

webdesign Pri uzavirani pojistky pro sveho syna jsem nemyslela na to „kdyby se memu synovi neco stalo tak z toho budeme mit tolik a tolik“.Spis jsem lepe pojistila nas, kdyby se neco stalo rodicum - tedy nam, tak at je zajisten syn. Proto mi spis zalezelo na tom, najit vyhodnou pojistku pro nas. Synovi pojistka je spis symbolicka a taky trochu povercivosti: kdyby nebyla, tak se neco stane … kdyz je, tak se snad nic nestane :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
14.12.08 21:54

Ahoj Klárko,
je jasné, že když uzavírám nějakou pojistku, nepřeji si, aby se něco stalo. Na druhou stranu je docela fajn, když už něco platím, aby když se něco stane, bylo pojistné plnění ze strany pojišťovny v patřičné výši. Například v případě dětského úrazu nebo nemoci takové, abych mu mohl např. zaplatit lepší péči nebo se mu více věnovat na úkor mých pracovních povinností. Často se v diskuzích řeší, kdo kolik platí, ale důležitější je to, co za své peníze dostanu - tedy na jak vysoké částky jsem pojištěn.
A pochopitelně výsledný efekt ohledně spoření lze dosáhnout vhodnou investicí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama