Proč s teplotou nechodit ven?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 16:04
Proč s teplotou nechodit ven?

Ahoj, mám tak nějak zažito, že se zvýšenou teplotou se nemá chodit ven kvůli klidovému režimu a aby nemocný nepochytal/případně nešířil bacily. Naše 9měsíční dítě má druhý den teploty kolem 38,5, nic jiného nepozoruji, takže to bude předpokládám buď od zubů (ještě žádné nemá) nebo nějaká viróza bez dalších příznaků. Jde mi o to, že doma i venku je prakticky stejně a nějaký klidový režim si dítě určuje samo, když chce lozit, asi ho neudržím násilím v posteli, že jo. :roll: Netahala bych dítě samozřejmě někam do kolektivů, ale bylo by v kočárku někde ve stínu. Napadá vás nějaké vysvětlení proč za těchto podmínek opravdu spíše nechodit ven? :nevim:

Reakce:
Saarka_O
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 19.06.19 16:13

Myslím, že to platí pro děti, co už chodí /běhají a tudíž by nebyly v klidu. I když řádit a běhat zvládnou i doma :mrgreen: Pokud je to mimčo v kočárku, tak ven může. My chodily i v zimě s teplotou, samozřejmě byla malá zachumlaná v teple a ptala jsem se předem doktorky.

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 19.06.19 16:34

Naše doktorka říkala, že u kočárkovýho děcka můžeme chodit ven do 37,2°C. U chodícího už ne. Pokud jinak vypadá normálně = není vyčerpanej, spavej a jí tak nějak normálně (s ohledem na pravděpodobný růst zubů), tak bych klidně šla :nevim:

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 19.06.19 16:37

Jinak pokud by samozřejmě měla na něj ta horečka vliv, tak bych zůstala doma. Doma je jakš takš stálá teplota a kdyby měl zimnici a návaly horka, tak je to samozřejmě snesitelnější doma, kde na něj nebude pražit slunce a potom opocenýho ofoukávat ve stínu větr. I když ten dnešní větr je závan horka, takovej výsměch :poblion: :cert:

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17025 příspěvků 19.06.19 17:05
@Anonymní píše:
Ahoj, mám tak nějak zažito, že se zvýšenou teplotou se nemá chodit ven kvůli klidovému režimu a aby nemocný nepochytal/případně nešířil bacily. Naše 9měsíční dítě má druhý den teploty kolem 38,5, nic jiného nepozoruji, takže to bude předpokládám buď od zubů (ještě žádné nemá) nebo nějaká viróza bez dalších příznaků. Jde mi o to, že doma i venku je prakticky stejně a nějaký klidový režim si dítě určuje samo, když chce lozit, asi ho neudržím násilím v posteli, že jo. :roll: Netahala bych dítě samozřejmě někam do kolektivů, ale bylo by v kočárku někde ve stínu. Napadá vás nějaké vysvětlení proč za těchto podmínek opravdu spíše nechodit ven? :nevim:

V tomhle věku fakt miminu moc nevysvětlíš a v bytě máme kolem 30 st. Takže možná venku někde ve stínu v kočárku, ne v průvanu, by mu bylo dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:07
@Tableta píše:
Naše doktorka říkala, že u kočárkovýho děcka můžeme chodit ven do 37,2°C. U chodícího už ne. Pokud jinak vypadá normálně = není vyčerpanej, spavej a jí tak nějak normálně (s ohledem na pravděpodobný růst zubů), tak bych klidně šla :nevim:

37,2 je jistě lékařsky vyzkoumaná přesná teplotní hranice, což? :P A správná úzkostná matka už při 37,3 sype do dítěte všemožné preparáty a frčí na pohotovost, soudě i podle diskuzí zde - nad 38 preventivně Diazepam a podobné chuťovky. :mrgreen: No každopádně díky za rady, asi budu dávat víc na svůj zdravý rozum a neřešit co by se mělo, když to vlastně ani nedává smysl. :zed:

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 19.06.19 17:14
@Anonymní píše:
37,2 je jistě lékařsky vyzkoumaná přesná teplotní hranice, což? :P A správná úzkostná matka už při 37,3 sype do dítěte všemožné preparáty a frčí na pohotovost, soudě i podle diskuzí zde - nad 38 preventivně Diazepam a podobné chuťovky. :mrgreen: No každopádně díky za rady, asi budu dávat víc na svůj zdravý rozum a neřešit co by se mělo, když to vlastně ani nedává smysl. :zed:

Já ti neradím, ale píšu, co mně řekla doktorka :roll: Naopak jsem psala, že bych s ním klidně ven šla.

Jana206
Nadpozemská drbna 27814 příspěvků 19.06.19 17:17

Nám doktorka říká, že v kočárku klidně i s horečkou, ale v létě do stínu, ne v mrazu. Já chodím, když musím.

Uživatel je onlineRusset
Neúnavná pisatelka 17025 příspěvků 19.06.19 17:20
@Anonymní píše:
37,2 je jistě lékařsky vyzkoumaná přesná teplotní hranice, což? :P A správná úzkostná matka už při 37,3 sype do dítěte všemožné preparáty a frčí na pohotovost, soudě i podle diskuzí zde - nad 38 preventivně Diazepam a podobné chuťovky. :mrgreen: No každopádně díky za rady, asi budu dávat víc na svůj zdravý rozum a neřešit co by se mělo, když to vlastně ani nedává smysl. :zed:

Mně ho doktorka taky dala pro syna a já ho nikdy nepoužila, ač měl 38 taky. Ale kdybych jednou zažila febrilní křeče, už bych ho asi dítěti radši dala.

Tableta
Kelišová 5290 příspěvků 19.06.19 17:23

A mně dává smysl nechodit ven se zvýšenou. Sama snáším hůř 37-37,9 oproti 38 až cca 38.5. Je to divný, ale je to tak. Při zvýšené teplotě mám takovej zvláštní pocit, nedá se to popsat, ale já tomu říkám vnitřní třes. Vždycky podle toho poznám, že mám teplotu zvýšenou.
Neznám žádnou maminu, která by tlumila svýmu dítěti zvýšenou teplotu :nevim: Pokud ho teda nebolí hlava, ale to ti 9m kojenec neřekne. A Diazepam dávají preventivně jen těm dětem, který měly febrilní křeče. Diazepam je snad na předpis, ne? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 17:43

@Tableta Však jo, já se směju té doktorce, kde vzala tu random teplotu, to jsou někdy rady… :mrgreen: No to jsem si tady pod diskuzí prolezla pár starších diskuzí a tam pár chytraček psalo, že pro jistotu dávají diazepam od doktorky, aby náhodou děti nedostaly křeče, ách jo, ať žije informovanost. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 18:52

Teplota 38,pravděpodobně od zoubků nebude ne? šla bych s Mimi ven tak do 37,4 pak bych už zůstala rádci doma pokud má teplotku nad 38 paralen čípek

Janli
Echt Kelišová 9271 příspěvků 19.06.19 21:34

S takhle vysokou teplotou bych ven nechodila. Pokud nemá další příznaky, může se jednat o enrerovirovou infekci typu pátá, šestá nemoc. Dítě je jednak infekční a hlavně může s oslabeným i unitním systémem chytit něco dalšího. Vloni jsem takhle zažila sedmou a okamžitě po ní šestou nemoc. Fakt nic pěknýho. Počkej ještě dva dny a pokud se dítě neosype, tak s ním jdi teprve ven.

Elessa
Kecalka 227 příspěvků 19.06.19 22:22

S teplotou nad 38 bych take nechodila. Pockala bych aspon do dalsiho dne, co z toho bude. Jak cura? Moc nezapacha? Kdyby teplota rostla, sla bych pro jistotu k dr, syn mel horecku bez jinych priznaku a byl z toho zanet ledviny :roll: Mame od te doby doma prouzky na testovani moci, saham po nich vzdy pri horecce. Jinak syn ma stale teplotu 37,2, snad jeste nikdy nemel nizsi, takze pri te rade vyse bychom nesli ven nikdy :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.19 23:14

Moč nezapáchá, má malinko průjem, ale u těch mimin je to takové spekulativní co vůbec je průjem - obvykle má stolici tak jednou za den nebo ob den a teď tak 3× za den, ale není to nějaké strašné. Tak možná k těm zubům nebo nějaká slabší střevní viróza? Nebo se to právě ještě vyvine k nějaké té osypávací nemoci. :nevim: On chvíli vypadá, že mu nic není a pak jenom leží a je hotový, to se už 2 dny střídá, tak jsem chtěla vědět jak s tím venkem, jestli to třeba neplatí jenom v zimě, tak to asi nebudem pokoušet..A jako teplotu 37,2 bych fakt nepoznala, nejsem nějaká hyper matka, co by pobíhala s teploměrem pro jistotu každou půlhodinu. :roll: Prostě vypadá nemocně/je horký - změřím teplotu. :roll:

Váš příspěvek
Reklama