Prodej bytu v OS

Anonymní
3.6.18 15:03

prodej bytu v OS

Prosím anonym
Prosím o radu a pomoc. Tchýně zdědila byt v os, chce ho prodat, bez rk a netuší za kolik, chtěla bych od Vás inspiraci kolik by jste za takový byt nabídly. Je na středně velkém městě, na okraji. Nevýhody: starý, stará okna, nezateplený, nevětraný takže asi i plíseň, bez výtahu, který tam nikdy ani nebude, ve čtvrtém patře, pro děti žádné hřiště, věková skupina obyvatel je podstatně starší. Výhody: rozhodně velikost je to cca 100 metrů čtverečních.

větnamci večerka - 10 minut pěšky škola 20 - minut pěšky
supermarket - 10 minut autem

podle okolních inzerátů se nejde orientovat, ostatní byty jsou u centra nebo v moderních zástavbách kde je vše na dosah

takže tchýně absolutně netuší o kolik si zhruba říct :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2906
3.6.18 15:11

Tezko odhadovat. Treba, znam mesto kousek od brna, kde za byt chteji vic nez ve meste, ktere je brnu bliz. takze pojem stredne velke mesto o nicem nevypovida.
Pozvete si realitaka- muze se podivat, sml o zprostredkovani uzavirat nemusite. Anebo nahodte cenu a postupne snizovat.
Ale, vzhledem k tomu, ze se moc neorientujete, sluzbu realitky bych vyuzila. Jsou provazani s advokaty, poresi prevod, smlouvy, uschovy penez…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 15:14

@ejhle děkuji, tchýni to poradím.

• Citovat
  • Nahlásit
16945
3.6.18 15:55

Pokud nemá o prodeji bytu ani tušení a to až tak, že ani nedokáže odhadnout cenu, je realitka celkem dobré řešení. Jinak totiž hrozí, že může někomu naletět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 15:59

@Janli cenu odhaduje kolem 1 300 000kč, ale prostě si tím není jistá, poradím tu realitku

• Citovat
  • Nahlásit
8346
3.6.18 16:04

Proč nechcete prodej přes realitku? Dnes se většina nemovitostí prodává na hypotéku. A pokud člověk nemá zkušenosti, tak je tato operace náročná, aby jeden neušil boudu na druhého. Ohledně zástavy nemovitosti, převodu peněz.
Navíc realitka má zkušenosti s prodejem, často dokáže nemovitost prodat za vyšší cenu než sám majitel. Umí dobře zacílit nabídku.
Chápu, že někdo vidí jen samotnou cenu za zprostředkování a zdá se mu vysoká, ale já bych prodávala jen přes realitku. Stejně byste platili právníka na sepsání smlouvy, dále byste platili za úschovu peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16945
3.6.18 16:05
@Anonymní píše:
@Janli cenu odhaduje kolem 1 300 000kč, ale prostě si tím není jistá, poradím tu realitku

Bude to lepší. Já jsem prodávala byt bez realitky, ale mám přehled a skvělého finančního poradce. Jako naprostý laik bych se to netroufla. Bála bych se, že budu bez bytu i bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.18 16:06

@lasička1 realitku nechce po několika špatných zkušenostech, ostatní bude vyřizovat advokát

• Citovat
  • Nahlásit
703
3.6.18 16:44

Já osobně bych to bez realitky zkusila.. :nevim: Sami jsme koupili byt bez realitky a všechno proběhlo hladce, pomohla banka, která nám vyřídila hypotéku a právník. Dnes je spoustu portálů, které nabízí nemovitosti bez realitky a lidé to hledají, kdo by chtěl zbytečně platit provizi RK.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama