Prodej na internetu - ŽL

28.7.13 14:50

Prodej na internetu-ŽL

Ahoj :-)
potřebovala bych poradit od zkušenějších z vás…začala sem prodávat svoje výrobky na internetu a už by to hodilo nějakou korunu, tak bych si ráda pořídila ŽL, aby nebyl nějaký problém…a proto bych se ráda zeptala, ja to všecko probíhá…samotné požádnání o ŽL mám nastudované, ale dál bych chtěla vědět, jak je to s „účetnictví“ jestli je to nějak dané, co si musím hlídat, popř, kdybych chtěla prodávat i materiál, jak to budu prokazovat, popř, kolik si můžu na jendé věci přihodit…a potom, momentálně pobírám PPM (do prosince), kdy si můžu ŽL založit? a když budu na RD, bude to stále můj hlavní příjem? a kdybych se vrátila do práce, můžu živnost vykonávat k práci, popř, co když budu na ÚP? díky za trpělivost, pokud ste se dostaly ve čtení až sem a těšíms e na odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
28.7.13 16:51

Lena

Ahoj a můžu se optat co konkrétně vyrábíš? taky o tom plánuji a zatím žl nemám tak počkám na další odpovědi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
14857
28.7.13 17:26

ŽL - pravděpodobně volná živnost, doporučuju si zaškrtnout vše co byste mohli delat, určitě je dobré mít zaškrtnutý maloobchod.

první rok - je-li clovek na rodicovske - materske se neplati zadne zalohy na socialni zdravotni. Do konce brezna nasledujiciho roku se podava danove priznani - bud příjmy mínus skučené výdajě, nebo se výdaje odečítají paušálně, každé má své pro a proti. Upřímně si radši zaplatím někoho komu předám krabici s účtenkama a fakturama a on mi to udělá, já na to nemám hlavu.

k zaměstníní se živnost provozovat můžeš, je to i lepší, pokud ti to nezabere celý pracovní čas, jako přivýdělek - na pracáku být ale nemůžeš, to musíš zrusšit, nebo jsi pak živnostník na celý úvazek a platíš si sociální a zdravotní a někdy se to moc nevyplatí - záleží jaké máš pak obraty.

na prodavané věci si můžeš přihodit kolik chces - je to na tobe, musí to být tolik, aby se ti ty tanecky okolo vyplatily a lidi to koupili.

plátcem DPH se stává až od určitého obratu - 1 mil. a nebo když si zaplatíš službu u zahraniční firmy - proto pozor na placenou reklamu na FB.

kdyztak se ptejte.

Příspěvek upraven 28.07.13 v 19:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9883
28.7.13 17:36
@suik píše:

plátcem DPH se stává až od určitého obratu - 100 000 kč tuším a nebo když si zaplatíš službu u zahraniční firmy - proto pozor na placenou reklamu na FB.

kdyztak se ptejte.

ten obrat bude spíš milion, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
28.7.13 19:53

@Viking jj, 1 nula mi tam utekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
28.7.13 19:54

Jsem to opravila, teplo mi nedela dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 20:32

Ok…tak nějak chápu..lae co když třeba používám materiál, který mám už před tím, než si vyřídím ŽL a už na něho nemám žádný doklad? nebo třeba pro příklad část deky je z látek, které mi dala babička :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
28.7.13 22:53

@slunicko.lucinecka nemusis priznat vsechny naklady, nemusis priznat zadne a naklady odecitat pausalem. Ja taky pouzivam obcas material co mam z drivejska, nebo po mame. Taky ne vsechno treba vyuziju…obcas fakturu, nebo učtenku ztratim, hlavne takove ty male z galanterie.

ono existuji nejake zasoby, ale to moc neeviduju, to uz je na me moc slozity.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.7.13 23:43

Ok…diky:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
14.10.13 21:19

Ahoj holky, prosím o radu, připadám si jak tatar :-) Rozhodla jsem se prodat přes FB nějaké oblečení pro děti, které nevyužiju. Chci, aby to bylo všechno legální, ŽL mám, ale nikdy jsem nevyužívala. Jak se prokazují příjmy? To na všechno, co prodám, budu vypisovat paragon? Nějak si nevím rady, jak začít.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9273
14.10.13 21:35

Myslím, že na prodej použitého oblečení po (svých) dětech ŽL nepotřebuješ, ale jen pokud ho prostě nenakupuješ ve velkém a s úmyslem zisku ho neprodáváš dál. Ale přesné paragrafy neznám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
14.10.13 21:45

Já vím, ale koupila jsem lis 40 kg s tím, že si něco nechám a zbytek prodám. A chtěla bych ještě :-) To už je jako soustavný prodej, ne nahodilý, nebo jak to tam píšou. Nechci mít problémy se zákony.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
14.10.13 21:48

Pokud prodavas obleceni po detech, tak to do ucetnictvi davat nemusis, takze jeden lisovanej balik by se tam zahrnout dal, ale vic uz asi ne. :think:

jeslti mas zl tak stejne musis delat danovy priznani. A tolik penez z toho asi nebude, aby ti to vyslo na dane, nebo pojisteni, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
138
14.10.13 22:03

No já už mám lisy dva a ještě bych chtěla. Na rodičáku platit pojištění nemusím, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
14.10.13 22:31

@Alice_band ne, az pak jak to vyjde. Cili pokud mas vetsi vydelky neco zaplatis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama