Prodloužení braní HA - první měsíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dynus
Nováček 3 příspěvky 25.12.17 15:33
Prodloužení braní HA - první měsíc

Ahoj, měla bych dotaz. Beru jednofázovou antikoncepci Cleosensa přes dva roky. Před více než měsícem jsem ale kvůli zapomenutí tabletky vzala Postinor, po kterém mi gynekolog řekl, že s dalším braním mám počkat až na začátek menstruace. Chápu to tak, že s braním antikoncepce začínám “nanovo”. Teď dobírám ÚPLNĚ první plato po MS a kvůli Silvestru a změně dne, kdy platíčko začínám, bych potřebovala menstruaci posunout o 4 dny. Místo 21 tablet a 7denní pauzy bych vzala 25 tablet, po nichž bych normálně najela na 7denní pauzu a poté začala brát druhé plato. Protože jsem teď antikoncepci začala brát v podstatě nově, pro klid duše raději počítám s tím, že plně chráněná budu až od druhého platíčka. Nevím ale, jestli je z hlediska ochrany přede otěhotněním bezpečné hned prodlužovat braní úplně prvního plata a jestli bych neměla najet na pauzu hned po 21 tabletách, tedy brát alespoň teď pravidelně 21+7. Dekuju moc a omlouvám se za délku dotazu

Reakce:
Janli
Kelišová 6271 příspěvků 25.12.17 17:19

No tak jakékoliv manipulování s cyklem je cesta do pekel. Buď ber dvě platíčka v kuse nebo hold budeš menstruovat na silvestra. Takovéhle kejkle se pak většinou spočítají ve chvíli, kdy chceš děti.

Dynus
Nováček 3 příspěvky 26.12.17 19:55
@Janli píše:
No tak jakékoliv manipulování s cyklem je cesta do pekel. Buď ber dvě platíčka v kuse nebo hold budeš menstruovat na silvestra. Takovéhle kejkle se pak většinou spočítají ve chvíli, kdy chceš děti.

Dobře, raději tedy spojím dvě plata dohromady. A při druhem platu bude ochrana proti otěhotnění?

Janli
Kelišová 6271 příspěvků 26.12.17 21:06

@Dynus ochrana trvá dokud užívání nepřerušíš. Někdo tvrdí, že antikoncepci můžeš užívat neomezeně v kuse. Já toho zastánce nejsem. Mělo by jet co nejpřirozeněji. Takže cykly 28 dní nebo v nutném případě 56. Já byla trdlo a s antiko jsem blbla podle potřeby. Taky jsem si to pak pěkně vyžrala…

Dynus
Nováček 3 příspěvky 26.12.17 21:47
@Janli píše:
@Dynus ochrana trvá dokud užívání nepřerušíš. Někdo tvrdí, že antikoncepci můžeš užívat neomezeně v kuse. Já toho zastánce nejsem. Mělo by jet co nejpřirozeněji. Takže cykly 28 dní nebo v nutném případě 56. Já byla trdlo a s antiko jsem blbla podle potřeby. Taky jsem si to pak pěkně vyžrala…

Já právě plata za celou dobu braní spojovala dohromady asi 3×, jinak HA beru normálně tak jak se má. A na ochranu se ptám kvůli tý svojí blbosti s Postinorem, protože co jsem pochopila od gynekologa, tak jsem HA začala brát jakoby nanovo no.. ale ten Postinor, to byla moje blbost :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >