Reklama

Prodloužení braní HA - první měsíc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dynus
Nováček 3 příspěvky 25.12.17 15:33
Prodloužení braní HA - první měsíc

Ahoj, měla bych dotaz. Beru jednofázovou antikoncepci Cleosensa přes dva roky. Před více než měsícem jsem ale kvůli zapomenutí tabletky vzala Postinor, po kterém mi gynekolog řekl, že s dalším braním mám počkat až na začátek menstruace. Chápu to tak, že s braním antikoncepce začínám “nanovo”. Teď dobírám ÚPLNĚ první plato po MS a kvůli Silvestru a změně dne, kdy platíčko začínám, bych potřebovala menstruaci posunout o 4 dny. Místo 21 tablet a 7denní pauzy bych vzala 25 tablet, po nichž bych normálně najela na 7denní pauzu a poté začala brát druhé plato. Protože jsem teď antikoncepci začala brát v podstatě nově, pro klid duše raději počítám s tím, že plně chráněná budu až od druhého platíčka. Nevím ale, jestli je z hlediska ochrany přede otěhotněním bezpečné hned prodlužovat braní úplně prvního plata a jestli bych neměla najet na pauzu hned po 21 tabletách, tedy brát alespoň teď pravidelně 21+7. Dekuju moc a omlouvám se za délku dotazu

Reklama

Reakce:

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 25.12.17 17:19

No tak jakékoliv manipulování s cyklem je cesta do pekel. Buď ber dvě platíčka v kuse nebo hold budeš menstruovat na silvestra. Takovéhle kejkle se pak většinou spočítají ve chvíli, kdy chceš děti.

Dynus
Nováček 3 příspěvky 26.12.17 19:55
@Janli píše:
No tak jakékoliv manipulování s cyklem je cesta do pekel. Buď ber dvě platíčka v kuse nebo hold budeš menstruovat na silvestra. Takovéhle kejkle se pak většinou spočítají ve chvíli, kdy chceš děti.

Dobře, raději tedy spojím dvě plata dohromady. A při druhem platu bude ochrana proti otěhotnění?

Janli
Kelišová 5679 příspěvků 9 inzerátů 26.12.17 21:06

@Dynus ochrana trvá dokud užívání nepřerušíš. Někdo tvrdí, že antikoncepci můžeš užívat neomezeně v kuse. Já toho zastánce nejsem. Mělo by jet co nejpřirozeněji. Takže cykly 28 dní nebo v nutném případě 56. Já byla trdlo a s antiko jsem blbla podle potřeby. Taky jsem si to pak pěkně vyžrala…

Dynus
Nováček 3 příspěvky 26.12.17 21:47
@Janli píše:
@Dynus ochrana trvá dokud užívání nepřerušíš. Někdo tvrdí, že antikoncepci můžeš užívat neomezeně v kuse. Já toho zastánce nejsem. Mělo by jet co nejpřirozeněji. Takže cykly 28 dní nebo v nutném případě 56. Já byla trdlo a s antiko jsem blbla podle potřeby. Taky jsem si to pak pěkně vyžrala…

Já právě plata za celou dobu braní spojovala dohromady asi 3×, jinak HA beru normálně tak jak se má. A na ochranu se ptám kvůli tý svojí blbosti s Postinorem, protože co jsem pochopila od gynekologa, tak jsem HA začala brát jakoby nanovo no.. ale ten Postinor, to byla moje blbost :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >