Prodlužuje se záruka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 07.03.18 16:30
Prodlužuje se záruka?

Holky, je tu někdo znalej?

Na autě jsem si nechala v servisu vyměnit díl, auto v té době již v záruce nebylo. Díl mi vyměnili, já zaplatila a pohoda, běží mi na něj dvouletá záruka. Po roce od této výměny se díl rozbil, byl mi vyměněn za nový, v pohodě. Teď jsem zjistila, že zase blbne (jde o spínací skříňku, nic, co bych nějak likvidovala neschopností, podotýkám, prostě se vevnitř rozpadne nějaká mechanická blbina a je tomv kelu), no bude to za 2 měsíce 2 roky od mé koupě (a rok od výměny v záruce). Když mi to teď vymění, záruka mi skončí normálně už za 2 měsíce (tedy po 2 letech od doby mé koupě), nebo se prodlouží?. :nevim: vím, že když se mi na mobilu v záruce podělal reprák, tak ho vyměnili a záruka byla logicky i na ten reprák jen do doby záruky telefonu. Je to u věci koupené/vyměněné po záruce celého auta stejně? Díky, kdybyste případně i věděli kde o tom najdu, budu vděčná. Díky.

Reklama

Reakce:

PETRAKIM
Kecalka 147 příspěvků 07.03.18 16:45

Sdělení ČOIky v sekci Nákup zboží a záruka z https://www.coi.cz/…ky-pruvodce/

6. Odpovídá prodávající za vyměněné zboží opět dalších 24 měsíců?
Neodpovídá. Pokud zboží nakoupíte a od prodávajícího převezmete, začíná běžet doba 24 měsíců pro výskyt vad a jejich reklamování.

Vyřídí-li prodávající vaši reklamaci dodáním nového bezvadného zboží, neběží od tohoto okamžiku znovu 24 měsíců. Dřívější občanský zákoník takové pravidlo sice obsahoval, do nového zákona však převzato nebylo.

Prodávající vás o této skutečnosti musí informovat.

Kde je to upraveno: § 2161 a § 2165 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník; § 13 a § 24 odst. 7 písm. l) zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 07.03.18 16:57

@PETRAKIM moc díky :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Dítě přejel vláček na rodinném festivalu. Přes snahy záchranářů nehodu nepřežilo

Pětiletého chlapce přejel vláček, který vozí děti. Ačkoliv se ho záchranáři... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Volno si beru mezi jahodami a meruňkami, říká Jozefína Růžičková

Uvařila pomerančovou marmeládu a poslala ji do soutěže ve Velké Británii. V... číst dále >

Reklama